ADO Den Haag diep door het stof: ‘Het is te gênant voor woorden’
Met videoADO Den Haag heeft gereageerd op de ongeregeldheden tijdens en na afloop van de finale van de play-offs van zondagavond. In een officieel statement biedt de club haar excuses aan. De club noemt de gebeurtenissen van zondagavond ‘te gênant voor woorden’.
Het ging zondagavond helemaal mis aan het einde van de bizarre finale van de nacompetitie tussen ADO en Excelsior. De Haagse club gaf in de slotfase een 3-0 voorsprong uit handen op het moment dat honderden supporters al aan de rand van het veld stonden om het promotiefeestje te vieren.
De dreiging van de fans kon in eerste instantie nog redelijk worden beteugeld. Iedereen zat weer op de tribune toen de verlenging begon. Maar nadat Jamal Amofa de beslissende strafschop miste en ADO Den Haag van Excelsior verloor, bestormde een gedeelte van het publiek het veld.
Hooligans renden naar het vak met Excelsior-supporters en gooiden vuurwerk en andere voorwerpen naar de Rotterdamse aanhang. ,,De club wordt (wederom) zwaar in diskrediet gebracht door een grote groep raddraaiers, die zich niet kunnen gedragen”, schrijft ADO in het statement.
,,Supporters bestormden het veld en gooiden, tot het moment dat de ME ingreep, vuurwerk en andere voorwerpen richting het uitvak. Daarna ging het ook buiten het stadion volledig mis. Op verschillende plekken rondom het stadion zochten relschoppers de confrontatie met de ME.”
Lees ook
• Column Hugo Borst | De blunderende ADO-coach maakte ruzie met eigen fans
• Broer Excelsior-trainer zat in uitvak: ‘Het was echt slecht beveiligd’
• KNVB laat aanklager kijken naar ‘puur wangedrag’ bij ADO
De club gaat diep door het stof. ,,Namens ADO Den Haag bieden wij de supporters die zich niet veilig gevoeld hebben in en om het stadion, en met name de supporters, spelers en staf van Excelsior, onze welgemeende excuses aan. Het is te gênant voor woorden. Het Cars Jeans Stadion moet een open en toegankelijke plek zijn voor iedereen waar elke bezoeker zich veilig moet voelen. Naast de financiële schade en mogelijke boetes weegt de imagoschade voor de club op dit moment ook heel zwaar. Door dit soort incidenten komt de club er slecht op te staan.”
ADO gaat als gevolg van de ongeregeldheden uiteraard op zoek naar de daders. ,,ADO Den Haag zal in samenspraak met alle instanties al het mogelijke doen om de raddraaiers verantwoordelijk te stellen voor de veroorzaakte schade en zwaar te bestraffen voor hun wangedrag. Alle camerabeelden binnen en buiten het stadion zullen worden geanalyseerd. We willen niet op de maatregelen vooruitlopen, maar langdurige stadionverboden zullen deel uitmaken van de maatregelen.”
Reactie gemeente Den Haag
Ook gemeente Den Haag en de politie hebben maandag gezamenlijk gereageerd op de ongeregeldheden van zondag. Tachtig politiemensen hebben een melding gedaan van geweld dat tegen hen werd gebruikt. Vier van hen raakten gewond. Eén van hen werd in het gezicht geslagen met een ijzeren staaf. Zeven hooligans werden opgepakt. ,,Alle verdachten zitten nog vast. Komende tijd worden alle beschikbare camerabeelden uitgekeken, op basis daarvan worden nog meer aanhoudingen verwacht. Ook kan dit leiden tot levenslange stadionverboden van ADO Den Haag of de KNVB.”
Praat mee,
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
NAC moet vrezen voor thuiswedstrijd zonder publiek
NAC moet mogelijk een thuiswedstrijd zonder publiek spelen omdat de supporters van de Bredase voetbalclub vuurwerk hebben afgestoken bij de wedstrijd tegen Willem II in april. Het duel moest ook twee keer worden stilgelegd en uiteindelijk worden gestaakt omdat er voorwerpen op het veld werden gegooid. -
met video
Onrust rond stadion ADO na dramatische promotiewedstrijd: agenten gewond na ‘fors geweld’, meerdere aanhoudingen
Bij het stadion van ADO Den Haag zijn zondagavond rellen uitgebroken na het mislopen van promotie tegen Excelsior. Supporters bekogelden de politie met bakstenen en andere voorwerpen, staken vuurwerk af en rukten borden uit de grond. De Mobiele Eenheid (ME) voerde charges uit en hield meerdere relschoppers aan. De politie spreekt van ‘fors geweld’ waarbij voor zover bekend vier agenten gewond zijn geraakt. -
Geelen en Hendriks passen bij Ajax voor functie van opgestapte Edwin van der Sar
Menno Geelen is niet beschikbaar voor de functie van algemeen directeur van Ajax. Dat heeft de commercieel directeur van de club uit de hoofdstad laten weten aan de raad van commissarissen van de nummer 3 van het afgelopen seizoen in de eredivisie. Ook chief sports officer Maurits Hendriks wordt niet de opvolger van de opgestapte Edwin van der Sar.
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
-
-
FC Twente laat geen spaan heel van Heerenveen en plaatst zich voor finale play-offs
FC Twente heeft zich geplaatst voor de finale van de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van Ron Jans was een maatje te groot voor Heerenveen en won met 4-0, waardoor de uitslag over twee wedstrijden 6-1 is. In de finale neemt FC Twente het op tegen Sparta of FC Utrecht.Enschede, Heerenveen -
Poll | Geel voor gemekker en zuivere speeltijd: heeft Marco van Basten de oplossing tegen wangedrag in het voetbal?
Marco van Basten is het zat en wil dat spelbederf en wangedrag in het voetbal hard worden aangepakt. De voormalige wereldvoetballer pleit in een open brief aan FIFA-baas Gianni Infantino voor het invoeren van absolute speeltijd en vindt dat het protesteren bij de scheidsrechter aan banden moet worden gelegd.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer