ADO Den Haag
ADO
![]() |
0
|
EINDE
|
0
|
FC Emmen
EMM
![]() |
||||||
|
|
ADO en FC Emmen schieten weinig op met remise in degradatiekraker
SamenvattingIn een bijzonder spannende degradatiekraker in Den Haag zijn ADO Den Haag en FC Emmen op een 0-0 gelijkspel blijven steken. Daardoor stijgt de ploeg van trainer Ruud Brood naar de zestiende plek op de ranglijst en blijft FC Emmen dit seizoen zonder zege.
Delen per e-mail
Door Marijn Abbenhuijs
Aan beide ploegen was te zien dat er enorm veel spanning op de wedstrijd stond. ADO Den Haag en FC Emmen probeerden vooral zo foutloos mogelijk te blijven en kozen voortdurend voor de veilig optie. Vaak als de bal op de helft van de tegenstander terecht kwam, werd er óf snel weer teruggespeeld, óf balverlies geleden. De eerste helft was dan ook vooral angstig.
Er lag dan ook weinig ruimte om een kans te creëren en die kreeg zowel hekkensluiter FC Emmen als de nummer 17 ADO Den Haag dan ook nauwelijks. De bezoekers kregen als eerst een grote mogelijkheid om te scoren. Michael de Leeuw kon na een voorzet vanaf de linkerkant van dichtbij scoren, maar ADO-keeper Luuk Koopmans redde knap.
Het duurde tot vlak voor de rust voordat de thuisploeg écht gevaarlijk werd. In de 44ste minuut was Michiel Kramer heel dicht bij de openingstreffer toen een afstandsschot van Tomislav Gomelt voor de voeten van Andrei Ratiu terecht kwam en zijn scherpe voorzet net aan Kramer voorbij ging. Na vijf minuten in de tweede helft was ADO nog dichter bij een doelpunt toen een vrije trap van Marko Vejinovic via Emmen-spits De Leeuw via de binnenkant van de paal terug het veld in stuiterde.
Het duurde vervolgens tot het laatste kwartier voordat er weer een aardige kans werd gecreëerd. Toen de sterk spelende Kramer knap invaller Samy Bourard vrijspeelde aan de rechterkant en de Belg het overzicht bewaarde, ontstonden er schietkansen voor Vejinovic en John Goossens. Vejinovic nam te veel tijd, waardoor zijn schot eenvoudig kon worden geblokt, waarna John Goossens hard richting de korte hoek schoot en Emmen-keeper Dennis Telgenkamp in actie moest komen.
In de slotfase bleek dat een overwinning voor FC Emmen nog meer een must was dan voor ADO, dat met het gelijke spel naar plek zestien steeg. Maar de ploeg uit Drenthe had simpelweg te weinig stootkracht om die broodnodige zege af te dwingen. Dick Lukkien ging aanvallend wisselen en zijn ploeg probeerde aan te dringen. Dat leverde nog één echte kans op, toen Nikolai Laursen vrij kon koppen, maar Koopmans opnieuw goed stond opgesteld.
Counteren
Maar de poging tot een slotoffensief van Emmen, zorgde ook voor meer ruimte voor ADO om te counteren. Uit één van die snelle tegenstoten maakte Ricardo Kishna bijna het winnende doelpunt. Hij schoot van dichtbij net naast.
En daardoor bleef FC Emmen een zeer pijnlijke nederlaag bespaard, terwijl ADO verzuimde afstand te nemen van de onderste plekken op de ranglijst.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Twentse derby krijgt geen winnaar; Heracles verspeelt twee keer een voorsprong
De eerste Twentse derby sinds anderhalf jaar kreeg vanavond geen winnaar. Het was spannend, het was vermakelijk, het was slordig. Heracles kwam twee keer op voorsprong, FC Twente maakte het twee keer snel goed: 2-2. -
Samenvatting
Ajax morele winnaar na late strafschop in dramatische topper tegen PSV
Ajax heeft in dramatische topper ternauwernood kunnen voorkomen dat PSV de spanning in de titelstrijd (enigszins) terugbracht. Door een benutte penalty van Dusan Tadic in blessuretijd eindigde het foutenfestijn in 1-1 en behoudt de koploper een marge van negen (verlies)punten. -
Eerste Divisie hoopt in april weer publiek in stadions te hebben
Voor voetbalclubs uit de Keuken Kampioen Divisie is er veel aan gelegen dat de onderzoeksresultaten van de twee Fieldlab-wedstrijden positief uitvallen. Marc Boele, algemeen directeur van de Coöperatie Eerste Divisie (CED), hoopt dat het onderzoek de terugkeer van supporters in april mogelijk maakt. -
Samenvatting
Vitesse geeft VVV tik in aanloop naar halve bekerfinale
Op voetbaltechnisch vlak blijven er zorgen, maar Vitesse heeft de vrije val een halt toegeroepen. Met de eerste zege in zes duels, een uiteindelijk nog ruime 4-1 tegen VVV-Venlo, behoudt de Arnhemse club aansluiting met de top van de eredivisie. De opluchting in het Gelderse kamp is enorm. -
PREMIUM
NAC sluit na Lurling ook Penders in de armen
In navolging van Ton Lokhoff (technisch directeur) en Anthony Lurling (onder 15) haalt NAC een volgende clubman terug in de gelederen. Rob Penders, twee jaar geleden nog per telefoon op straat gezet, wordt de trainer van het beloftenteam dat uitkomt in de Onder 21-competitie.
-
PREMIUM
Frank Arnesen: ‘Natuurlijk werk ik met zaakwaarnemers, dat is toch mijn job?’
Frank Arnesen is nu ruim een jaar bezig om Feyenoord langzaam de kant op te duwen die hij wil. De transitie is ingewikkeld, al was het maar omdat de Deense technisch directeur het moet doen met met een lege portemonnee. ,,Maar deze club blijft fantastisch, echt waar.’’ -
Super Sunday
Klaassen wil zondag grote slag slaan tegen PSV: ‘Ik ben een stuk vrolijker nu ik weer veel win’
Met een ticket voor de achtste finales van de Europa League op zak staat Ajax zondag in de uitwedstrijd tegen PSV voor een nieuwe uitdaging. ,,We kunnen de competitie daar nog niet winnen en ik juich pas als het echt beslist is. Maar we kunnen en willen daar een enorme slag slaan”, zegt Davy Klaassen. -
PREMIUMVideo
Alleskunner Ten Hag zet zichzelf weer eens in de etalage
Erik ten Hag maakt opnieuw naam en faam met Ajax. Na het Europese succes tegen Lille kan de coach zondag PSV de genadeklap geven in de titelstrijd. Waar ligt de toekomst van de alleskunner en begint die toekomst komende zomer al?