Volledig scherm
Ajax veroverde vorig seizoen de titel. © Pim Ras Fotografie

Ajax en PSV beginnen met uitduel, eerste topper in speelronde 7

PEC Zwolle en Willem II trappen seizoen 2019/2020 in de eredivisie op 2 augustus af met een duel in het MAC³PARK Stadion in Zwolle. Een dag later komen Ajax en PSV voor het eerst in actie. Feyenoord begint de competitie op zondag, thuis tegen stadgenoot Sparta. 

Ajax en PSV beginnen met een lastig uitduel. De kampioen uit Amsterdam moet zaterdag 3 augustus om 18.30 uur op bezoek bij Vitesse, vorig seizoen vijfde in de eredivisie. PSV speelt later op de avond in de Grolsch Veste tegen promovendus FC Twente, gebrand op een succesvolle terugkeer op het hoogste niveau. De eerste topper is pas in speelronde 7 als PSV in Eindhoven Ajax ontvangt. Ajax en Feyenoord staan op 27 oktober in de Arena voor het eerst tegenover elkaar.

In het speelschema zijn geen wedstrijden op zondagavond opgenomen. De KNVB was van plan om zondagavond 20.00 uur als aanvangstijdstip te herintroduceren, maar dat stuitte op verzet van lokale autoriteiten, clubs en het supporterscollectief. Later dan 16.45 uur op zondag wordt er komend seizoen niet afgetrapt.

Bekijk hieronder het volledige programma.

Speelronde 1

Vrijdag 2 augustus
20.00 uur PEC Zwolle - Willem II
Zaterdag 3 augustus
18.30 uur Vitesse - Ajax
18.30 uur FC Emmen - FC Groningen
20.45 uur VVV - RKC
20.45 uur FC Twente - PSV
Zondag 4 augustus
12.15 uur Heracles - Heerenveen
14.30 uur ADO Den Haag - FC Utrecht
14.30 uur Feyenoord - Sparta
16.45 uur AZ - Fortuna Sittard

Speelronde 2

Vrijdag 9 augustus
20.00 uur Sparta - VVV
Zaterdag 10 augustus
18.30 uur FC Groningen - FC Twente
18.30 uur Ajax - FC Emmen
20.45 uur PSV - ADO Den Haag
20.45 uur Willem II - Vitesse
Zondag 11 augustus
12.15 uur Fortuna Sittard - Heracles
14.30 uur Heerenveen - Feyenoord
14.30 uur RKC - AZ
16.45 uur FC Utrecht - PEC Zwolle

Speelronde 3

Vrijdag 16 augustus
20.00 uur Vitesse - PEC Zwolle
Zaterdag 17 augustus
18.30 uur VVV - Ajax
18.30 uur ADO Den Haag - Sparta
20.45 uur Heracles - PSV
20.45 uur FC Emmen - Heerenveen
Zondag 18 augustus
12.15 uur Fortuna Sittard - Willem II
14.30 uur Feyenoord - FC Utrecht
14.30 uur FC Twente - RKC
16.45 uur AZ - FC Groningen

Speelronde 4

Zaterdag 24 augustus
18.30 uur Willem II - FC Emmen
18.30 uur Ajax - Fortuna Sittard
19.45 uur Heracles - Vitesse
20.45 uur Heerenveen - FC Twente
20.45 uur PSV - FC Groningen
Zondag 25 augustus
12.15 uur RKC - ADO Den Haag
14.30 uur PEC Zwolle - Sparta
14.30 uur FC Utrecht - VVV
16.45 uur Feyenoord – AZ

Speelronde 5

Vrijdag 30 augustus
20.00 uur FC Emmen - PEC Zwolle
Zaterdag 31 augustus
18.30 uur Heerenveen - Fortuna S.
19.45 uur RKC - PSV
19.45 uur FC Groningen - Heracles
20.45 uur ADO Den Haag - VVV
Zondag 1 september
12.15 uur FC Twente - FC Utrecht
14.30 uur Sparta - Ajax
14.30 uur Willem II  - Feyenoord
16.45 uur Vitesse – AZ

Speelronde 6

Zaterdag 14 september
18.30 uur AZ - Sparta
18.30 uur PSV - Vitesse
19.45 uur VVV - FC Groningen
20.45 uur FC Utrecht - FC Emmen
20.45 uur Ajax - Heerenveen
Zondag 15 september
12.15 uur PEC Zwolle - RKC
14.30 uur Feyenoord - ADO Den Haag
14.30 uur Heracles - Willem II
16.45 uur Fortuna S. - FC Twente

Speelronde 7

Vrijdag 20 september
20.00 uur FC Twente - Heracles
Zaterdag 21 september
18.30 uur Sparta - RKC
19.45 uur Willem II - VVV
19.45 uur FC Groningen - PEC Zwolle
20.45 uur Vitesse - Fortuna Sittard
Zondag 22 september
12.15 uur ADO Den Haag - AZ
14.30 uur PSV - Ajax
14.30 uur Heerenveen - FC Utrecht
16.45 uur FC Emmen – Feyenoord

Speelronde 8

Vrijdag 27 september
20.00 uur VVV - Heerenveen
Zaterdag 28 september
18.30 uur AZ - Heracles
18.30 uur PEC Zwolle - PSV
20.45 uur Ajax - FC Groningen
20.45 uur Fortuna Sittard - Sparta
Zondag 29 september
12.15 uur Feyenoord - FC Twente
14.30 uur RKC - Vitesse
14.30 uur FC Utrecht - Willem II
16.45 uur FC Emmen - ADO Den Haag

Speelronde 9

Vrijdag 4 oktober
20.00 uur FC Groningen - RKC
Zaterdag 5 oktober
18.30 uur Heracles - FC Emmen
19.45 uur Sparta - FC Twente
19.45 uur PSV - VVV
20.45 uur Heerenveen - PEC Zwolle
Zondag 6 oktober
12.15 uur ADO Den Haag - Ajax
14.30 uur Fortuna Sittard - Feyenoord
14.30 uur Vitesse - FC Utrecht
16.45 uur Willem II – AZ

Speelronde 10

Zaterdag 19 oktober
18.30 uur FC Utrecht - PSV
18.30 uur AZ - Heerenveen
19.45 uur VVV - Vitesse
20.45 uur RKC - Ajax
20.45 uur FC Twente - Willem II
Zondag 20 oktober
12.15 uur Feyenoord - Heracles
14.30 uur PEC Zwolle - ADO Den Haag
14.30 uur FC Emmen - Fortuna Sittard
16.45 uur FC Groningen – Sparta

Speelronde 11

Vrijdag 25 oktober
20.00 uur FC Twente - FC Emmen
Zaterdag 26 oktober
18.30 uur Willem II - RKC
19.45 uur Vitesse - ADO Den Haag
19.45 uur Fortuna Sittard - VVV
20.45 uur Heracles - PEC Zwolle
Zondag 27 oktober
12.15 uur Heerenveen - FC Groningen
14.30 uur Sparta - FC Utrecht
14.30 uur PSV - AZ
16.45 uur Ajax – Feyenoord

Speelronde 12

Zaterdag 2 november
18.30 uur Sparta - PSV
18.30 uur RKC - Heracles
19.45 uur FC Utrecht - Fortuna Sittard
20.45 uur AZ - FC Twente
20.45 uur PEC Zwolle - Ajax
Zondag 3 november
12.15 uur FC Emmen - Vitesse
14.30 uur VVV - Feyenoord
14.30 uur ADO Den Haag - Heerenveen
16.45 uur FC Groningen - Willem II

Speelronde 13

Vrijdag 8 november
20.00 uur Vitesse - FC Groningen
Zaterdag 9 november
18.30 uur Heerenveen - Sparta
19.45 uur Willem II - PSV
19.45 uur Fortuna Sittard - ADO Den Haag
20.45 uur Heracles - VVV
Zondag 10 november
12.15 uur FC Twente - PEC Zwolle
14.30 uur AZ - FC Emmen
14.30 uur Ajax - FC Utrecht
16.45 uur Feyenoord - RKC

Speelronde 14

Zaterdag 23 november
18.30 uur FC Utrecht - AZ
18.30 uur PSV - Heerenveen
19.45 uur PEC Zwolle - Fortuna Sittard
20.45 uur Ajax - Heracles
20.45 uur ADO Den Haag - Willem II
Zondag 24 november
12.15 uur FC Groningen - Feyenoord
14.30 uur RKC - FC Emmen
14.30 uur VVV - FC Twente
16.45 uur Sparta - Vitesse

Speelronde 15

Vrijdag 29 november
20.00 uur Heerenveen - Vitesse
Zaterdag 30 november
18.30 uur Willem II - Sparta
19.45 uur Fortuna - FC Groningen
19.45 uur FC Emmen - PSV
20.45 uur Heracles - ADO Den Haag
Zondag 1 december
12.15 uur Feyenoord - PEC Zwolle
14.30 uur FC Twente - Ajax
14.30 uur AZ - VVV
16.45 uur FC Utrecht – RKC

Speelronde 16

Vrijdag 6 december
20.00 uur PEC Zwolle - AZ
Zaterdag 7 december
18.30 uur Ajax - Willem II
18.30 uur ADO - FC Twente
20.45 uur PSV - Fortuna Sittard
20.45 uur VVV - FC Emmen
Zondag 8 december
12.15 uur Vitesse - Feyenoord
14.30 uur RKC - Heerenveen
14.30 uur FC Groningen - FC Utrecht
16.45 uur Sparta - Heracles

Speelronde 17

Vrijdag 13 december
20.00 uur Heerenveen - Willem II
Zaterdag 14 december
18.30 uur ADO Den Haag - Groningen
19.45 uur Fortuna Sittard - RKC
19.45 uur VVV - PEC Zwolle
20.45 uur FC Twente - Vitesse
Zondag 15 december
12.15 uur AZ - Ajax
14.30 uur Feyenoord - PSV
14.30 uur FC Emmen - Sparta
16.45 uur Heracles - FC Utrecht

Speelronde 18

Vrijdag 20 december
20.00 uur RKC - FC Twente
Zaterdag 21 december
18.30 uur Heerenveen - Heracles
19.45 uur Sparta - AZ
19.45 uur PSV - PEC Zwolle
20.45 uur Willem II - Fortuna Sittard
Zondag 22 december
12.15 uur Ajax - ADO Den Haag
14.30 uur FC Utrecht - Feyenoord
14.30 uur FC Groningen - FC Emmen
16.45 uur Vitesse – VVV

Speelronde 19

Vrijdag 17 januari
20.00 uur Fortuna Sittard - Vitesse
Zaterdag 18 januari
18.30 uur FC Twente - FC Groningen
19.45 uur Feyenoord - Heerenveen
19.45 uur PEC Zwolle - FC Utrecht
20.45 uur AZ - Willem II
Zondag 19 januari
12.15 uur VVV - PSV
14.30 uur Ajax - Sparta
14.30 uur FC Emmen - Heracles
16.45 uur ADO Den Haag – RKC

Speelronde 20

Vrijdag 24 januari
20.00 uur FC Utrecht - ADO Den Haag
Zaterdag 25 januari
18.30 uur Heerenveen - AZ
19.45 uur RKC - VVV
19.45 uur Heracles - Feyenoord
20.45 uur Sparta - Fortuna Sittard
Zondag 26 januari
12.15 uur Vitesse - FC Emmen
14.30 uur FC Groningen - Ajax
14.30 uur Willem II - PEC Zwolle
16.45 uur PSV - FC Twente

Speelronde 21

Vrijdag 31 januari
20.00 uur AZ - RKC
Zaterdag 1 februari
18.30 uur ADO Den Haag - Vitesse
19.45 uur Feyenoord - FC Emmen
19.45 uur FC Twente - Sparta
20.45 uur PEC Zwolle - FC Groningen
Zondag 2 februari
12.15 uur Willem II - Heracles
14.30 uur Fortuna Sittard - Heerenveen
14.30 uur VVV - FC Utrecht
16.45 uur Ajax – PSV

Speelronde 22

Vrijdag 7 februari
20.00 uur Heracles - Fortuna Sittard
Zaterdag 8 februari
18.30 uur FC Groningen - Vitesse
19.45 uur PSV - Willem II
19.45 uur Heerenveen - VVV
20.45 uur RKC - PEC Zwolle
Zondag 9 februari
12.15 uur FC Utrecht - Ajax
14.30 uur Sparta - ADO Den Haag
14.30 uur AZ - Feyenoord
16.45 uur FC Emmen - FC Twente

Speelronde 23

Vrijdag 14 februari
20.00 uur Willem II - FC Utrecht
Zaterdag 15 februari
18.30 uur VVV - Heracles
19.45 uur FC Twente - AZ
19.45 uur ADO Den Haag - PSV
20.45 uur Fortuna S. - FC Emmen
Zondag 16 februari
12.15 uur Vitesse - Heerenveen
14.30 uur Sparta - FC Groningen
14.30 uur Ajax - RKC
16.45 uur PEC Zwolle – Feyenoord

Speelronde 24

Vrijdag 21 februari
20.00 uur RKC - Sparta
Zaterdag 22 februari
18.30 uur FC Emmen - Willem II
19.45 uur AZ - PEC Zwolle
19.45 uur Feyenoord - Fortuna Sittard
20.45 uur FC Groningen - VVV
Zondag 23 februari
12.15 uur FC Utrecht - FC Twente
14.30 uur Vitesse - PSV
14.30 uur Heerenveen - ADO Den Haag
16.45 uur Heracles – Ajax

Speelronde 25

Vrijdag 28 februari
20.00 uur Willem II - FC Groningen
Zaterdag 29 februari
18.30 uur ADO Den Haag - Heracles
19.45 uur VVV - Fortuna Sittard
19.45 uur PEC Zwolle - Vitesse
20.45 uur FC Twente - Heerenveen
Zondag 1 maart
12.15 uur Ajax - AZ
14.30 uur PSV - Feyenoord
14.30 uur Sparta - FC Emmen
16.45 uur RKC - FC Utrecht

Speelronde 26

Vrijdag 6 maart
20.00 uur FC Emmen - VVV
Zaterdag 7 maart
18.30 uur Fortuna S. - PEC Zwolle
19.45 uur Heerenveen - Ajax
19.45 uur AZ - ADO Den Haag
20.45 uur Vitesse - FC Twente
Zondag 8 maart
12.15 uur FC Utrecht - Sparta
14.30 uur Heracles - RKC
14.30 uur Feyenoord - Willem II
16.45 uur FC Groningen – PSV

Speelronde 27

Vrijdag 13 maart
20.00 uur ADO Den Haag - Fortuna Sittard
Zaterdag 14 maart
18.30 uur Willem II - Heerenveen
19.45 uur Ajax - FC Twente
19.45 uur FC Utrecht - Vitesse
20.45 uur PEC Zwolle - Heracles
Zondag 15 maart
12.15 uur Sparta - Feyenoord
14.30 uur PSV - FC Emmen
14.30 uur VVV - AZ
16.45 uur RKC - FC Groningen

Speelronde 28

Vrijdag 20 maart
20.00 uur Heracles - Sparta
Zaterdag 21 maart
18.30 uur FC Twente - ADO Den Haag
19.45 uur PEC Zwolle - VVV
19.45 uur Vitesse - Willem II
20.45 uur Heerenveen - RKC
Zondag 22 maart
12.15 uur Fortuna Sittard - PSV
14.30 uur Feyenoord - Ajax
14.30 uur FC Groningen - AZ
16.45 uur FC Emmen - FC Utrecht

Speelronde 29

Zaterdag 4 april
18.30 uur Sparta - Heerenveen
18.30 uur VVV - Willem II
19.45 uur PSV - Heracles
20.45 uur FC Utrecht - FC Groningen
20.45 uur AZ - Vitesse
Zondag 5 april
12.15 uur RKC - Feyenoord
14.30 uur FC Emmen - ADO Den Haag
14.30 uur Ajax - PEC Zwolle
16.45 uur FC Twente - Fortuna Sittard

Speelronde 30

Vrijdag 10 april
20.00 uur Groningen - Heerenveen
Zaterdag 11 april
18.30 uur Vitesse - RKC
19.45 uur Feyenoord - VVV
19.45 uur Heracles - AZ
20.45 uur Willem II - ADO Den haag
Zondag 12 april
12.15 uur Fortuna Sittard - FC Utrecht
14.30 uur FC Emmen - Ajax
14.30 uur PEC Zwolle - FC Twente
16.45 uur PSV – Sparta

Speelronde 31

Dinsdag 21 april
18.30 uur AZ - PSV
20.45 uur Sparta - PEC Zwolle
Woensdag 22 april
18.30 uur RKC - Willem II
18.30 uur ADO Den Haag - Feyenoord
19.45 uur FC Groningen - Fortuna Sittard
20.45 uur Heerenveen - FC Emmen
20.45 uur FC Utrecht - Heracles
Donderdag 23 april
18.30 uur FC Twente - VVV
20.45 uur Ajax – Vitesse

Speelronde 32

Zaterdag 25 april
18.30 uur PSV - FC Utrecht
18.30 uur Fortuna Sittard - AZ
19.45 uur FC Emmen - RKC
20.45 uur Feyenoord - FC Groningen
20.45 uur PEC Zwolle - Heerenveen
Zondag 26 april
12.15 uur Heracles - FC Twente
14.30 uur Willem II - Ajax
14.30 uur VVV - ADO Den Haag
16.45 uur Vitesse – Sparta

Speelronde 33

Zondag 3 mei
14.30 uur Heerenveen - PSV
14.30 uur Sparta - Willem II
14.30 uur AZ - FC Utrecht
14.30 uur RKC - Fortuna Sittard
14.30 uur PEC Zwolle - FC Emmen
14.30 uur Ajax - VVV
14.30 uur Vitesse - Heracles
14.30 uur FC Groningen - ADO Den Haag
14.30 uur FC Twente – Feyenoord

Speelronde 34

Zondag 10 mei
14.30 uur FC Utrecht - Heerenveen
14.30 uur Feyenoord - Vitesse
14.30 uur Willem II - FC Twente
14.30 uur PSV - RKC
14.30 uur Fortuna Sittard - Ajax
14.30 uur Heracles - FC Groningen
14.30 uur VVV - Sparta
14.30 uur ADO Den Haag - PEC Zwolle
14.30 uur FC Emmen - AZ

* Binnen een speelronde kunnen nog verschuivingen plaatsvinden als Europese verplichtingen daarom vragen