Ajax-middenvelder Jurgen Ekkelenkamp op weg naar Bundesliga
Jurgen Ekkelenkamp vervolgt zijn loopbaan waarschijnlijk in de Bundesliga. Hertha BSC nadert met Ajax namelijk een akkoord over een transfersom voor de 21-jarige middenvelder.
Hertha is één van de buitenlandse clubs die Ekkelenkamp al geruime tijd op de korrel heeft. De Duitse club maakte de voorbije dagen ook goede stappen in de onderhandelingen met Ajax. Een miljoenendeal lijkt aanstaande, waarna Ekkelenkamp persoonlijk nog tot overeenstemming moet komen. De verwachting is dat de speler deze week, voor het verstrijken van de transferperiode, nog zijn krabbel zet onder een meerjarige verbintenis in Berlijn.
In dat geval, komt er na acht seizoenen een eind aan zijn periode bij Ajax. Ekkelenkamp stapte in 2013 over naar de Amsterdamse club. Uitgerekend in de kwartfinale van de Champions League tegen Juventus maakte hij zijn debuut voor de hoofdmacht. In de voorbije twee seizoenen slaagde Ekkelenkamp er echter niet in een vaste basisspeler te worden in de ploeg van coach Erik ten Hag.
In de denkwijze van de club zou je hem misschien wel moeten behouden
,,Ons middenveld is overvol”, stelde directeur Marc Overmars een maand geleden in Oostenrijk al. ,,Jurgen heeft nog een eenjarig contract en mag verlengen, maar wat kan je die jongen bieden? Het is gewoon een prima speler, die sterk geworden is en nog gaat helpen in wedstrijden. In de denkwijze van de club zou je hem misschien wel moeten behouden. Alleen voetballenderwijs kan je het hem niet aandoen om nog een volledig seizoen in die rol door te brengen. We denken dat het goed voor hem is om een stap te maken naar een club, die serieus met hem verder aan de slag gaat.”
Overmars bevestigde tijdens het trainingskamp dat Hertha één van de clubs was die zich voor Ekkelenkamp had gemeld. De huidige hekkensluiter in de Bundesliga was niet de enige. Ekkelenkamp stond ook in de concrete belangstelling van clubs uit België en Italië. Een handvol eredivisieclubs wilde de Jong Oranje-speler graag huren, maar ving bot, ook omdat Ekkelenkamp besloot om zijn contract bij Ajax niet te verlengen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video's
Marco van Basten en Ruud Gullit halen opnieuw uit naar Virgil van Dijk: ‘Kom op nou, je bent zo groot en goed’
Oranje-captain Virgil van Dijk heeft na de 3-0 zege van Oranje op Gibraltar wederom stevige kritiek gekregen van Marco van Basten en Ruud Gullit. De twee voormalige Oranje-internationals vinden dat Van Dijk onvoldoende leiding geeft aan het elftal en dat er daardoor met name tegen Frankrijk (4-0 nederlaag) te veel onzekerheid ontstond in de achterhoede van het Nederlands elftal. -
‘Feyenoordfans definitief niet welkom in Rome: ministerie verbiedt kaartverkoop voor uitsupporters’
Feyenoordsupporters zijn definitief niet welkom in Rome tijdens de wedstrijd AS Roma-Feyenoord op 20 april. Diverse Italiaanse media melden dat het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft besloten de kaartverkoop aan uitsupporters te verbieden.Rotterdam -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUM
Vertrek bij Cambuur was niet keuze van Bosschaart: ‘Vier jaar lang zat ik vrolijk om zes uur in de auto’
Pascal Bosschaart moet op zoek naar een nieuwe trainersklus. De 43-jarige Rotterdammer was de laatste vier jaar assistent-trainer bij SC Cambuur in Leeuwarden, maar komt niet in de toekomstplannen van de club voor. ,,In mijn ogen was ik nog lang niet klaar bij Cambuur.”Rotterdam, Leeuwarden -
PREMIUM
Wout Weghorst en Mats Wieffer zorgen voor jongensboekverhaal dat niet eerder werd geschreven
Nederland - Gibraltar had weinig om het lijf. Toch was het een bijzondere avond in de Kuip voor twee voetballers van Oranje en voor hun eerste amateurclub. RKSV NEO uit Borne, 1200 leden, leverde met Wout Weghorst en Mats Wieffer twee basisspelers in een EK-kwalificatie-interland.
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
-
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Met video
Droomavond voor Niels Hartman na debuut voor Gibraltar in de Kuip: ‘Heel indrukwekkend’
Waar bij Oranje het chagrijn er van alle kanten af spatte na de 3-0 zege op Gibraltar, daar beleefde één Nederlander in elk geval de avond van zijn leven. De 22-jarige Niels Hartman, geboren in Schoonhoven, maakte zijn debuut voor Gibraltar tégen het Nederlands elftal in de Kuip.