Bizarre beelden: container voorkomt erger als tribune bezwijkt onder feestende fans
Na NEC-VitesseSupporters van Vitesse kregen tijdens het uitbundig vieren van de overwinning in de Gelderse derby tegen aartsrivaal NEC (0-1) de schrik van hun leven. Het uitvak in Nijmegen bleek namelijk niet bestand tegen de hossende fans en bezweek onder de druk.
Het onderste deel van de tribune (een rij of zes, zeven) stortte in. Bovenin bleef de tribune wel intact. Na het incident, waarbij zover bekend niemand gewond raakte, werd de tribune ontruimd.
,,Ik heb het niet live zien gebeuren, maar kreeg net de beelden wel mee”, zei een geschrokken algemeen directeur Wilco van Schaik van NEC bij de NOS. ,,Dan schiet er veel door je hoofd, maar volgens de eerste informatie is er niemand gewond geraakt. Er stond gelukkig een container onder het vak, die heeft erger voorkomen.”
Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen wil snel weten hoe het kon gebeuren dat het mis ging met het onderste deel van de tribune. ,,Ik ben erg geschrokken van wat er gebeurd is”, aldus Bruls. ,,Gelukkig is er voor zover nu bekend niemand gewond geraakt. Ik wil dat zo spoedig mogelijk onderzocht wordt wat hier gebeurd is.”
Buiten de Goffert is de sfeer na afloop van de derby grimmig. Er wordt met stokken, stenen en vuurwerk gegooid naar de politie. De politie voert charges uit en heeft al meerdere relschoppers gearresteerd. Er werd een politiebus gesloopt.
Zowel uit- als thuis supporters zitten op dit moment, bijna twee uur na de wedstrijd, nog vast in het stadion. De poorten van deze vakken zouden nog dicht zitten vanwege de veiligheid. De supporters zouden via een andere uitgang worden omgeleid.
De burenruzie werd beslist door een discutabel doelpunt van Nikolai Baden Frederiksen. In aanloop naar de treffer leek Oussama Darfalou namelijk hands te maken en daarna zou de bal over de lijn zijn gegaan.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
PREMIUM
Column Willem van Hanegem | Ik vond Lindhout niet eens de slechtste scheidsrechter dit weekeinde
Willem van Hanegem weet dat details beslissend kunnen zijn in de strijd om de landstitel en was dit weekeind dan ook niet te spreken over de arbitrage. ‘Het vergroot de druk op de scheidsrechter voor Feyenoord-PSV, komende zondag in Rotterdam.’ -
PREMIUM
FC Utrecht steelt weer de harten van de aanhang: ‘Voetballen zoals tegen AZ; een heerlijk gevoel’
Branie, durf, attractiviteit. Als het spektakelstuk met AZ (5-5) maatgevend is, gaan voor FC Utrecht mooie maanden aanbreken. Met dank aan Tasos Douvikas en Taylor Booth, voetbalartiesten op noppen. ,,Dit is wat je als voetballer wil.” -
Willem van Hanegem: ‘Als de spelers van Ajax straks opeens wel goed spelen, zijn het waardeloze gasten’
Het probleem van Ajax was niet de trainer, maar de sfeer binnen spelersgroep, vindt oud-international Willem van Hanegem. De mindere prestaties van de Amsterdammers vindt hij ‘ten eerste een probleem van de spelers onderling’, zegt hij in de vandaag verschenen aflevering van de AD Willem & Wessel-podcast.
-
Veerman en El Ghazi bezorgen opgelucht PSV met zege op Go Ahead Eagles weer wat kleur op de wangen
PSV heeft vanavond een simpele zege geboekt op Go Ahead Eagles (2-0), waarbij de voetballende plus van Joey Veerman goed is benut. De Volendammer keerde terug in het team, ten koste van de Mexicaanse middenvelder Érick Gutiérrez. -
-
-
3
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
Blessures en opstellingen: bekijk hier het laatste nieuws van jouw favoriete club
Bekijk hier het laatste nieuws en de verwachte opstelling van Cambuur en Fortuna Sittard.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer