Dallinga en Dijkhuizen beduusd na ontknoping in Den Haag: ‘Wij zijn de waardige club, dit is ongelooflijk’
Excelsior is na een bizarre finale van de play-offs tegen ADO Den Haag (4-4 na 120 minuten, 7-8 na strafschoppen) gepromoveerd naar de eredivisie. Na de laatste misser van ADO Den Haag moesten de spelers van Excelsior razendsnel richting de kleedkamer vluchten, waar ze veilig hun feestje konden vieren.
,,Ik heb hier echt geen woorden voor, dit is echt niet normaal", zei spits Thijs Dallinga enkele minuten na de strafschoppenserie in de catacomben van het Cars Jeans Stadion in Den Haag. ,,Hoe we zijn begonnen vanavond en hoe we hier nu staan.. Het is echt niet normaal", vervolgde Dallinga met trillende stem en tranen in zijn ogen.
,,Ik dacht dat mijn gemiste penalty fataal zou zijn. We hebben 45 wedstrijden gespeeld. Dat voel je wel gedurende zo'n avond. Dit is echt niet normaal", zei Dallinga nog maar eens. De 21-jarige spits uit Groningen scoorde dit seizoen 36 keer in 44 wedstrijden voor Excelsior.
Ook Excelsior-trainer Marinus Dijkhuizen was beduusd voor hij de kleedkamer inging voor het feestje met zijn spelers. ,,Ik weet niet wat er allemaal gebeurd is.Je gaat toch niet om een analyse vragen he?", zei hij tegen ESPN-verslaggever Jan-Joost van Gangelen. ,,Ik denk dat we het hebben verdiend. Ik denk dat wij een waardige club zijn. Dit is echt heel mooi. Het is denk ik makkelijker om volgend seizoen in de eredivisie te blijven dan te promoveren uit de Keuken Kampioen Divisie. Daarom ben ik zo enorm blij voor deze club en deze ploeg. Voor al die jonge gasten die dit seizoen een geweldige ontwikkeling hebben doorgemaakt.”
Excelsior-captain Redouan El Yaakoubi gaf aan dat hij even flink gehuild had door alles wat er vanavond gebeurde. ,,Dat was lang geleden, maar het was niet meer te bevatten en alle emoties moesten er even uit. Ik snap dat de emoties hoog oplopen, maar wat hier vanavond allemaal is gebeurd kan echt niet. Ik was zelf niet bang, maar wel voor vrienden en familie op de tribune. Daar is ook het nodige gebeurd, mensen die klappen hebben gehad", zei hij. ,,Ik denk dat we meer waardering verdienen. Wij hoeven niet gekocht te worden door clubs uit de eredivisie, we gaan er wel met z'n allen heen.”
Excelsior-middenvelder Kenzo Goudmijn wist zijn emoties ook lastig te verwoorden. ,,Er gebeurde zoveel vanavond. Ik probeerde gefocust te blijven. In het veld heb ik geen last van zenuwen, maar vanaf de bank was het echt niet te doen”, zei Goudmijn, die een groot feest vierde in de kleedkamer. ,,Als je dacht dat dit alles was, dan hebben jullie het mis. Vanavond gaan we nog een keer feesten, maar dan keer tien.”
Algemeen directeur Daan Bovenberg keek al snel vooruit. ,,De club krijgt een enorme boost als het gaat om aantrekkingskracht op toeschouwers, televisie en sponsors. Er zal veel interesse komen in spelers, maar het is echt niet zo dat veel spelers weg willen. Zeker nu niet, want we gaan de eredivisie in. Onze begroting ligt nu tussen de 5 en 6 miljoen euro, door de promotie gaan we richting de 8 miljoen euro.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Analyse
Seizoensrapport | Je vergeet bijna hoe bijzonder het is wat FC Eindhoven opnieuw flikt
-
PREMIUM
Almere in de ban van mogelijk debuut in eredivisie: ‘Hadden moeiteloos nóg 4000 kaarten kunnen verkopen’
Nog nooit speelde Almere City in de eredivisie. Is het komend seizoen wel zover? Het heeft er flink de schijn van na de 2-0 overwinning van dinsdagavond op FC Emmen. ,,Het kán, promoveren, we geloven het echt.’’ -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
PREMIUM
Column Arjan Schouten | Na geldsmijterij en blinde ambitie is Almere de megalomanie voorbij
Almere deed er jarenlang alles aan om zich als sportstad op de kaart te zetten, schrijft columnist Arjan Schouten. Vaak zonder succes. Maar nu de plaatselijke voetbalclub op de drempel staat van de eredivisie - juist door de weg der geleidelijkheid te bewandelen - luidt de conclusie: Almere is de megalomanie voorbij.
-
Finale play-offs
Excelsior promoveert naar eredivisie na krankzinnig duel bij ADO Den Haag
-
-
-
PREMIUM
Andries Noppert denkt bij Oranje terug aan WK: ‘Bij pingels tegen Argentinië iets te weinig naar mijn gevoel geluisterd’
Hij was een blikvanger op het WK, maar in maart zag hij Oranje op een tv-scherm in een Van der Valk-hotel. Andries Noppert (29) ging van een cultstatus terug in de anonimiteit door een langdurige blessure. Nu is de doelman terug en zegt: ,,Het mooiste was dat ik bij ‘t WK mezelf kon zijn.” -
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen.