AZ
AZ
![]() |
0
|
EINDE
|
0
|
Real Sociedad
RSO
![]() |
||||||
|
|
Dapper AZ had winst voor het grijpen tegen Spaanse koploper
AZ moest écht top zijn tegen Real Sociedad om een resultaat te halen tegen de ijzersterke tegenstander. En top waren ze in Alkmaar in een fraai duel van hoog niveau tussen twee ploegen die aan elkaar gewaagd waren (0-0).
Delen per e-mail
Door Nik Kok
De grootste kansen in Alkmaar waren voor aanvoerder Teun Koopmeiners die zijn goals meestal scoort vanaf de strafschopstip maar nu de ideale mogelijkheid kreeg om op een andere wijze een doelpunt te maken voor zijn ploeg. Het zou een prima beloning zijn voor het spel van AZ dat meer dan behoorlijk partij bood aan de sterke tegenstander.
Al na tien minuten spelen had AZ zo ongeveer meer laten zien dan drie weken geleden toen het door dezelfde tegenstander was weggetikt in San Sebastian. Voor zo’n zelfde scenario was gevreesd in Alkmaar, ook al speelde de Spaanse koploper in Alkmaar dan zonder vedette David Silva. Hij was er vanwege een blessure niet bij.
Wat overbleef bij Real Sociedad was genoeg om het AZ moeilijk te maken, zo was gedachte. Logisch ook met Spaanse internationals als Mikel Merino en Mikel Oyarzabal in de geleden. Als de Basken echt aanzetten, drukken ze AZ ver terug op de eigen veld. Maar nu probeerde de ploeg van trainer Arne Slot ook daadwerkelijk aanvallend iets terug te doen.
Slot had een aanvalstactiek bedacht met in de spits niet Myron Boadu maar Albert Gudmundsson. De IJslander krijgt de laatste tijd de voorkeur van Slot omdat Boadu een moeizaam seizoen doormaakt. Van Gudmundsson werden extra meters verwacht tegen de gedisciplineerd spelende tegenstander. Boadu mocht in de tweede helft invallen.
De durf van AZ werd beloond met kansen. Na een halfuur was er de grootste voor aanvoerder Teun Koopmeiners die een typische AZ aanval (teruggetrokken voorzet via linksback Owen Wijndal) bijna verzilverde. Het was het startpunt van een goede fase waarna de hoop mocht worden gekoesterd dat er een goed resultaat gehaald kon worden tegen de ploeg die zelden verliest en ook zelden een doelpunt tegen krijgt.
Op rechts leefde Calvin Stengs, de laatste maand inmiddels bepakt met de nodige internationale ervaring als international, zich uit als de meest gevaarlijke man aan AZ-kant. Hij zette menig aanval op. Knap ook was het dat AZ achterin nauwelijks wat weggaf.
Een vrije kopkans van Dani de Wit en een snoeihard schot van Koopmeiners op de lat in de tweede helft onderstreepten nog maar eens de aanvallende intenties van AZ dat in de tweede helft ook daadwerkelijk beter was dan de opponent.
Met het gelijkspel heeft AZ de kansen in groep F nog in eigen hand met wedstrijden tegen Napoli (thuis) en Rijeka (uit) voor de boeg. Napoli leidt met negen punten uit vier duels, gevolgd door AZ en Real Sociedad (zeven punten). Rijeka staat onderaan in de groep zonder enkel punt.
Napoli pakt koppositie bij eerbetoon aan Maradona
In Napels won Napoli dus met 2-0 van Rijeka. De formatie van trainer Gennaro Gattuso kwam vlak voor rust op voorsprong door een eigen doelpunt van Armando Anastasio. Voormalig PSV’er Hirving Lozano vergrootte de marge, zo’n tien minuten nadat hij was ingevallen.
De wedstrijd stond voor een belangrijk deel in het teken van het overlijden van Diego Maradona, een dag eerder. De spelers van de Italiaanse club liepen voorafgaand aan het duel het veld op in shirts met op de achterkant de naam Maradona en het rugnummer 10. Maradona, die tussen 1984 en 1991 het lichtblauwe shirt van Napoli droeg, bezorgde de club uit Napels twee landstitels, in 1987 en 1990.
Wil je de wedstrijd van AZ nog eens herbeleven? Lees hieronder het liveblog terug:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
samenvatting
Buijs kritisch op arbitrage: ‘Eredivisie moet geen testleague worden’
Ajax mocht vanmiddag tegen FC Groningen (3-1) een strafschop opnieuw nemen omdat Tomas Suslov te vroeg inliep. Verliezend coach Danny Buijs kon daar prima mee leven. Maar wel had hij felle kritiek op de dubieuze penalty van een dag eerder bij RKC - FC Utrecht (1-2). ,,Je zult dadelijk maar een punt tekort komen.‘’ -
Samenvatting
Tiental Vitesse houdt stand en pakt drie kostbare punten tegen concurrent AZ
De afwezigheid van ‘enfant terrible’ Riechedly Bazoer heeft geen effect op Vitesse. De Arnhemse club heeft de derde topper van dit seizoen in eigen huis gewonnen. Onder leiding van Loïs Openda en Jacob Rasmussen versloeg de Gelderse eredivisionist zondagavond AZ: 2-1. -
Pratto mocht weg van Advocaat: ‘Wil daar niet over jokken’
De deze winter overgekomen Lucas Pratto had na vijf duels alweer mogen vertrekken bij Feyenoord, zo bevestigde Dick Advocaat vandaag. ,,Ik wil daar niet over jokken‘’, zei de trainer van de Rotterdammers vanmiddag in de persconferentie in de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen VVV. -
Wisselvallig FC Utrecht richt zich op play-offs: ‘Dit verval mogen we niet vertonen’
Nu Ajax of Vitesse de beker wint, moet het heel raar lopen als de achtste plek in de eredivisie géén recht geeft op play-offs voor Europees voetbal. Goed nieuws voor het wisselvallige FC Utrecht, dat na een droomwedstrijd bij Willem II (0-6) vorige week in eigen huis opeens van FC Emmen verloor. Welk gezicht tonen de Utrechters morgenavond bij RKC Waalwijk? -
PREMIUM
Sport vakkundig de nek omdraaien, en dan in verkiezingstijd roepen dat je sport zo belangrijk vindt
Het kabinet toonde zich volgens columnist Sjoerd Mossou het minst sportieve clubje uit de geschiedenis. ,,Sport werd niet aangemoedigd door te kijken naar wat wél kan, maar juist vakkundig ontmoedigd.”
-
Feyenoord keek volop beelden AZ-uit terug, al zat overtreding Berghuis er niet tussen
Feyenoord verwerkte de 4-2 nederlaag in Alkmaar tegen AZ deze week op het trainingsveld met twee nieuwe spierblessures. Rechtsback Bart Nieuwkoop is er voorlopig niet meer bij door een hamstringblessure, een dag voor de wedstrijd tegen VVV liep ook de Duitser Christian Conteh deze kwetsuur op. De bij St. Pauli weggehaalde speler, die zo’n 450.000 euro heeft gekost, is tot op heden bepaald geen succes geworden in de Kuip. -
VVV hoopt op superspits in degradatiekraker: ‘Winnaar kan naar boven kijken’
VVV-Venlo hoopt dinsdagavond in de inhaalwedstrijd tegen Sparta Rotterdam weer te kunnen beschikken over Georgios Giakoumakis, de topscorer van de eredivisie. De Griekse spits ontbrak zaterdag vanwege lichte klachten in De Kuip tegen Feyenoord. Zonder Giakoumakis, die dit seizoen 23 van de 37 doelpunten van zijn club maakte, ging VVV kansloos onderuit (6-0). -
Samenvatting
FC Utrecht wint in Waalwijk dankzij extreem late penalty
Na een dominante eerste helft van FC Utrecht kantelde het spelbeeld, uit bij RKC, na rust. De 1-1 die tot ver in blessuretijd op het scorebord stond, was wel terecht. Totdat scheidsrechter Sander van der Eijk de bal op de stip legde en Sander van de Streek de 1-2 voor zijn rekening nam. De arbirter gaf later toe een fout te hebben gemaakt.