FC Utrecht en coach René Hake per direct uit elkaar
FC Utrecht en René Hake gaan per direct uit elkaar. Assistent-coach Rick Kruys maakt het seizoen af. De clubleiding beraadt zich ondertussen over de opvolging van Hake.
Hake was sinds de zomer van 2019 actief in de Domstad. Eerst als trainer van Jong FC Utrecht, maar na het vertrek van John van den Brom als hoofdtrainer (naar Racing Genk) werd hij doorgeschoven als interim-hoofdtrainer van het eerste elftal. Die winter tekende hij een contract voor anderhalf jaar, dat komende zomer zou aflopen. Maar de magere resultaten en de druk vanuit de achterban op Hake hebben gezorgd voor een vroegtijdig afscheid.
Vorig seizoen reikten Hake en consorten tot de finale van de play-offs, maar daarin werd verloren van Feyenoord. Momenteel staat FC Utrecht op een zevende plek en dat terwijl in Stadion Galgenwaard de ambitie is uitgesproken om de top van de eredivisie aan te willen vallen. Van de laatste zes wedstrijden werd er maar eentje gewonnen door FC Utrecht, dat afgelopen weekend op eigen veld met 1-3 onderuit ging tegen FC Groningen. Hake geeft op de website van FC Utrecht aan dat hij nog het vertrouwen had de negatieve reeks om te kunnen buigen.
,,Maar uiteindelijk ben ik ook iemand die de voetbalwereld kent, en weet je dat als de resultaten over een langere periode teleurstellend zijn, uiteraard ook voor mij zelf, dat er dan evaluerende gesprekken volgen met mij als eindverantwoordelijke. In die gesprekken waren we het erover eens dat FC Utrecht en ik ieder een eigen weg in zullen gaan", aldus Hake.
Technisch directeur Jordy Zuidam: ,,De resultaten van het eerste elftal zijn over een te lange periode achtergebleven bij de verwachtingen en ambities die we hebben. Daar hebben we open en eerlijke gesprekken over gevoerd nu, maar ook de afgelopen periode. We zijn tot de conclusie gekomen dat het voor beide partijen beter is om de samenwerking stop te zetten.”
,,We hebben René de voorbije jaren leren kennen als een fijn mens en een gedreven professional en we willen hem danken voor zijn inzet bij zowel het beloftenteam als de A-selectie. In de moeilijke coronaperiode heeft hij goed en belangrijk werk verricht voor onze club. Met de beste seizoenstart in de clubgeschiedenis ooit. Na de tegenvallende laatste maanden van 2021 hoopten we dat de resultaten beter zouden worden, maar helaas is dit niet het geval geweest. We wensen René veel succes toe in het vervolg van zijn carrière.”
Hake slaagde er in zijn tijd als hoofdcoach van FC Utrecht nooit in het publiek voor zich te winnen, maar behoort cijfermatig toch tot de beste coaches uit de clubhistorie. Hake pakte gemiddeld 1,53 punt per wedstrijd. Van alle coaches bij FC Utrecht met minstens vijftig eredivisieduels op de teller, presteerden alleen Erik ten Hag (1,68) en Frans Adelaar (1,58) beter.
FC Utrecht maakt het seizoen nu af onder Rick Kruys, die de ploeg naar een plek bij de eerste zes moet leiden. Tegelijkertijd gaat de clubleiding op zoek naar een coach voor volgend seizoen.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Justin Bijlow: ‘Wilden Feyenoord internationaal op de kaart zetten, dat is helaas niet helemaal gelukt’
Justin Bijlow was ontredderd na verloren Conference League-finale tegen AS Roma (1-0). De keeper was op tijd fit voor de finale van zijn leven, maar Feyenoord trok aan het kortste eind. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
Column Hugo Borst | ‘Arend Martijn’ heeft iedereen die houdt van Feyenoord vertrouwen gegeven
Ajax-fans stuiten volgens columnist Hugo Borst op iets wat ze zelf niet kennen in en rond de Arena: zelfspot. ‘Dat hebben ze geleerd van de Dick Voormekaar Podcast.’ -
PREMIUM
Column Willem van Hanegem | Pas op met romantisch gebabbel dat dit voor Feyenoord aanzet is tot meer
Columnist Willem van Hanegem kijkt met een realistische blik terug op de verloren finale van Feyenoord in de Conference League. ‘Pas nu op met het romantische gebabbel dat dit een aanzet is tot veel meer moois. Zo werkt het vaak niet.’ -
Heracles-supporter wordt niet vervolgd voor ‘klap’ aan FC Twente-speler Václav Cerny
Een 31-jarige man uit Almelo die bij de wedstrijd Heracles Almelo - FC Twente op 30 april Twente-speler Václav Cerny een klap in het gezicht zou hebben gegeven, wordt toch niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen hem ingetrokken, zo is bekend geworden.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
De Kuip heeft wéér het beste veld van Nederland, kunstgrasvelden stijf onderaan
De jaarlijkse veldencompetitie in Nederland is andermaal gewonnen door Feyenoord. Voor de achtste keer op rij werd het grasveld in de Kuip uitgeroepen tot beste veld van de eredivisie. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?