KNVB komt met opvolger voor Jan Smit als voorzitter van raad van commissarissen
Het is de bedoeling dat Jan Albers bij de KNVB de aftredende Jan Smit opvolgt als voorzitter van de raad van commissarissen voor het betaalde voetbal. De rvc heeft de 69-jarige Albers voorgedragen. Op de Algemene Vergadering Betaald Voetbal van vrijdag 18 juni moet de benoeming definitief worden.
De 75-jarige Smit zou eigenlijk eind vorig jaar al vertrekken. De zittingstermijn van de oud-preses van Heracles Almelo liep formeel op 1 december 2020 af. Op verzoek ging de ervaren bestuurder echter nog negen maanden door, tot 1 september 2021. Albers, die eerder voorzitter was van de raad van commissarissen bij PSV, moet de taken van Smit dan gaan overnemen. De Brabander wordt benoemd voor een periode van twee jaar, de tijdsduur die Smit formeel nog te gaan had.
Als de voordracht van Albers door de vergadering wordt goedgekeurd, gaat hij met de commissarissen Elsemieke Havenga-Hillen, Han Berger, Niek Jan van Kesteren en Jeroen Slop toezicht houden op de algemene gang van zaken in de sectie betaald voetbal binnen de KNVB. De oud-hockeyinternational, die ook voorzitter was van hockeybond KNHB, bekleedde in het bedrijfsleven bestuursfuncties bij onder meer Philips en Gamma Holding. Hij is nu directievoorzitter van Koninklijke Ten Cate.
Tijdens de Algemene Vergadering Betaald Voetbal wordt ook gestemd over de opvolging van directeur betaald voetbal Eric Gudde, die eind september met pensioen gaat. Met de rvc droeg Smit onlangs Marianne van Leeuwen voor als opvolger van Gudde. Van Leeuwen wordt de eerste vrouw op deze post bij de KNVB. ,,We hebben volgens ons de beste kandidaat geselecteerd voor deze functie”, zei Smit onlangs over de voordracht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Ik blijf’ van Arne Slot geeft Feyenoord voorsprong op Ajax en PSV: ‘Nooit onderhandeld met welke club dan ook’
Rotterdam -
Fred Rutten over ‘haarscheurtjes’ in band met Ruud van Nistelrooij: ‘Ik wilde mezelf dit volgend jaar niet weer aandoen’
De samenwerking tussen hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij en assistent Fred Rutten bij PSV was niet meer optimaal. Dat zei Rutten zondag nadat hij, als vervanger van de woensdag opgestapte Van Nistelrooij, met PSV met 2-1 had gewonnen bij AZ. De Eindhovenaren plaatsten zich daarmee voor de voorronde van de Champions League.Eindhoven -
Voetbalpodcast | 'Het is een sterke beslissing van Ruud van Nistelrooij’
Ineens was daar het bericht uit Eindhoven: Ruud van Nistelrooij vertrekt bij PSV met onmiddellijke ingang. Dat had ook de directie van de club niet zien aankomen. Etienne Verhoeff neemt de crisis in Eindhoven door met Maarten Wijffels. -
PREMIUM
Zorgt Van Leeuwen voor cultuurshock bij KNVB? ‘Als ze zich vastbijt in iets, laat ze niet meer los’
Marianne van Leeuwen (60) is voorgedragen als directeur betaald voetbal van de KNVB. Wie is deze vrouw, die nu voorzitter is van de Amsterdamse amateurclub Zeeburgia? ,,Ze gaat op een positieve manier voor opschudding zorgen in Zeist.” -
Dit staat er nog op het spel tijdens de slotronde van de eredivisie
Met nog één reguliere speelronde op het programma zijn in de eredivisie de meeste beslissingen al gevallen. Toch moeten meerdere clubs nog vol aan de bak voor hun Europese ticket. Wat staat er nog wél op het spel in de slotronde?
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.