KNVB zet vanwege storm Eunice streep door duels op vrijdag in betaald voetbal
De KNVB heeft het betaald voetbal van vrijdagavond afgelast. Vanwege storm Eunice acht de bond het niet veilig genoeg om de wedstrijden af te werken. Er gaat een streep door Fortuna Sittard - Sparta in de eredivisie, en door de zeven duels in de Keuken Kampioen Divisie (waaronder FC Den Bosch - Jong PSV en Helmond Sport - VVV). De wedstrijden van zaterdag en zondag gaan vooralsnog gewoon door.
De KNVB had de laatste uren contact met weerexperts en werd gekeken of het verstandig is om de wedstrijden door te laten gaan. Voor Limburg werd code geel afgekondigd, terwijl in diverse delen van het land vanaf vanmiddag 14.00 uur code rood geldt. Fortuna Sittard meldde vanochtend juist dat het na contact met de KNVB verwachtte dat de wedstrijd door zou gaan, maar dat blijkt dus niet te kloppen.
Het is nog niet bekend wanneer de wedstrijden worden ingehaald. Dat zal op korte termijn worden besloten. De insteek is om de duels snel in te halen. Fortuna Sittard heeft een groot deel van de ruim 12.000 toegangskaarten verkocht voor het duel met Sparta. De Limburgse club staat met 19 punten op de zestiende plaats in de eredivisie, Sparta met 2 punten minder één plek lager.
In de Keuken Kampioen Divisie moet ook voor zeven wedstrijden een nieuwe datum worden gezocht. Het gaat om de affiches FC Dordrecht - TOP Oss, FC Den Bosch - Jong PSV, FC Emmen - FC Volendam, MVV - Jong AZ, Roda JC - De Graafschap, Telstar - NAC Breda en Helmond Sport - VVV-Venlo. FC Eindhoven - ADO Den Haag was al afgelast in verband met een corona-uitbraak.
Ook twee jaar geleden werd het eredivisievoetbal geteisterd door een storm. In februari 2020 raasde storm Ciara over het land. Daardoor werden destijds de zondagduels FC Emmen - FC Twente, Sparta - ADO, AZ - Feyenoord en FC Utrecht - Ajax afgelast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
Eredivisie onthult wedstrijdbal aankomend seizoen: ‘Eyes on the ball’
De eredivisie en sportmerk Derbystar hebben het ontwerp en thema onthuld van de wedstrijdbal voor volgend seizoen. Het design is kleurrijk waar karakters uit alle windstreken samenkomen. Daarmee is het een eerbetoon aan de verbindende kracht van eredivisievoetbal. -
Almere City dicht bij eredivisie dankzij trefzekere Lance Duijvesteijn, Emmen moet vrezen voor degradatie
Almere City heeft uitstekende zaken gedaan in de finale van de play-offs. De ploeg van coach Alex Pastoor won dinsdagavond met 2-0 van FC Emmen, dat zondagavond (18.00 uur) in eigen stadion de schade nog zal moeten herstellen om niet te degraderen naar de Keuken Kampioen Divisie. Almere City mag ondertussen serieus dromen van een historische promotie naar de eredivisie.Emmen, Almere -
Geen nacompetitie voor Barendrecht: KNVB knikkert de club wegens onsportief gedrag uit play-offs
Niet Barendrecht, maar SteDoCo gaat de nacompetitie in. Barendrecht krijgt vier punten in mindering en kan daarom een terugkeer naar het hoogste niveau in het amateurvoetbal vergeten. Dat heeft de tuchtcommissie van de KNVB aan de clubs laten weten.Hoornaar, Barendrecht, Nijkerk -
PREMIUM
Almere in de ban van mogelijk debuut in eredivisie: ‘Hadden moeiteloos nóg 4000 kaarten kunnen verkopen’
Nog nooit speelde Almere City in de eredivisie. Is het komend seizoen wel zover? Het heeft er flink de schijn van na de 2-0 overwinning van dinsdagavond op FC Emmen. ,,Het kán, promoveren, we geloven het echt.’’
-
Oranje zonder topscorer Memphis Depay in Final Four Nations League
-
-
-
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente.