Louis van Gaal: ‘Ik snap wel dat Memphis Depay het geen leuke wedstrijd vond’
SamenvattingLouis van Gaal was blij met de vechtlust die Oranje vanavond in de tweede helft tegen Duitsland (1-1) toonde en met de steun van het publiek in de Johan Cruijff Arena. ,,Ik denk dat de mensen hebben genoten van de vechtlust van dit team", zei de 70-jarige bondscoach.
,,Ik snap wel dat Memphis Depay het geen leuke wedstrijd vond, want hij had weinig de bal. Wij waren niet balvast, zeker in de eerste helft niet. De jongens die dat normaal wel zijn en de ballen moeten geven aan Memphis en Malen waren niet zuiver in de passing, dus we kwamen weinig aan aanvallen toe in de eerste helft. Dat heeft ook met vorm en vertrouwen te maken, maar dat is ook de kwaliteit van het Duitse team die veel ballen kunnen onderscheppen op het middenveld door goed gegroepeerd druk te zetten”
,,Ondanks het overwicht van de Duitsers in de eerste helft zou 0-0 bij de rust niet gek zijn geweest. Duitsland was wel erg balvast, maar ik denk dat wij verdedigend goed stonden en niet veel kansen weggaven ondanks hun veldoverwicht. In de tweede helft knokken we ons terug en dankzij Frenkie de Jong kunnen we ons onder de druk van Duitsland uit voetballen. Het publiek was ook geweldig in de tweede helft. Wij maakten een fantastisch doelpunt en hadden ook nog een penalty kunnen krijgen, dan winnen we deze wedstrijd ook nog gewoon.”
,,Wat ik net nog heb gezegd tegen de spelers in de kleedkamer? Dat gaat jullie niks aan. Dat gaat veel verder dan wat ik voor de camera kan zeggen. Ik vind dat we een fantastische week achter de rug hebben. We hadden twee keer kunnen winnen. Tegen Duitsland vind ik een gelijkspel niet zo slecht. Duitsland is een topland. Zij zijn een kandidaat om het WK te winnen, denk ik. Ik denk dat het publiek heeft genoten van de strijd. Of een gelijkspel misschien niet eens zo slecht is voor deze groep? Nee, daar ben ik het niet mee eens. Voor het proces zou het beter zijn geweest als we ook deze wedstrijd hadden gewonnen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
FC Utrecht winkelt bij Feyenoord en Ajax, koopoptie op Ramon Hendriks
Ramon Hendriks (20) wordt alweer de vijfde zomerse versterking van FC Utrecht, dat deze zomer een metamorfose ondergaat. De centrale verdediger annex linksback komt over van Feyenoord. Hendriks wordt gehuurd, maar FC Utrecht laat ook een optie tot koop opnemen in de overeenkomst. -
Samenvatting
Oranje toont veerkracht en overleeft Duits overwicht, Bergwijn nu trefzeker als invaller
In ruim driekwart van de wedstrijd was Oranje vooral machteloos tegen Duitsland, maar invaller Steven Bergwijn redde zowaar een resultaat: 1-1. Het neemt niet weg dat bondscoach Louis van Gaal en zijn spelers nog stapels huiswerk hebben op weg naar het WK. -
PREMIUM
NAC neemt afscheid van trainer Edwin de Graaf
In alle opzichten beleefde Edwin de Graaf een onwaarschijnlijk zwaar jaar. Op persoonlijk vlak won hij de strijd van een vreselijke ziekte. Als beginnend hoofdtrainer werd hij geconfronteerd met een ontmantelde spelersgroep van een stuurloze club die het hele seizoen te koop stond. Vandaag communiceert NAC dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt. -
Samenvatting
Virgil van Dijk na gelijkspel tegen Duitsland: ‘Nuttige wedstrijd, het laatste halfuur was goed’
Virgil van Dijk keek met een goed gevoel terug op de afgelopen tien dagen, waarin Oranje het nieuwe systeem (dezelfde als in 2014) erin probeerde te slijpen op de trainingen en in de oefeninterlands tegen Denemarken (4-2) en Duitsland (1-1) in de Johan Cruijff Arena.
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Podcast | ‘Ook Arne Slot kan zomaar een act opvoeren’
De presentatie van Erik ten Hag bij Manchester United. Psychologische trucs van trainers in grote finales en wie komt erbij in de eredivisie: Excelsior of ADO Den Haag? Etienne Verhoeff bespreekt het in een nieuwe AD Voetbalpodcast met Sjoerd Mossou.