Onderhandelingen over redding FC Twente in impasse
De onderhandelingen tussen de gemeente Enschede en FC Twente over financiële redding van de club zijn in een impasse geraakt. Hoewel de gemeenteraad er nog niet officieel over heeft vergaderd, is duidelijk dat er in de Enschedese gemeentepolitiek absoluut geen draagvlak is om aan alle eisen van FC Twente te voldoen.
FC Twente en gemeente hebben gisteren ‘een indringend en pittig gesprek gevoerd’, zoals wethouder Eelco Eerenberg het noemt. FC Twente verkeert in grote nood. De club moet vanwege de degradatie fors bezuinigen – de begroting is teruggebracht van 30 naar 18 miljoen – en er liggen twee rekeningen die nog betaald moeten worden. Eén van de belastingdienst (4,4 miljoen) en één van spelersmakelaar Mathias Bunge (6,3), betreffende een nabetaling voor de transfer van Jesus Corona naar FC Porto in 2015.
FC Twente kan deze rekeningen niet betalen. De club wil voor 14 miljoen aandelen van de club verkopen. Er is al voor 8 miljoen verkocht. Maar de sponsors die de aandelen kopen stellen als absolute eis, dat de gemeente ook nog een royaal gebaar maakt. De club wil opschorting van rente en aflossing voor 3 jaren en een extra garantstelling van 8 miljoen (inclusief premie).
Onmogelijke eis
Maar dat is volgens wethouder Eerenberg een onmogelijke eis. Eerenberg: ,,We dragen FC Twente een warm hart toe, maar het maximale pakket als voorwaarde stellen, is absoluut te veel. Het opschorten van betalingen aan de gemeente (2,1 miljoen red.) betekent dat er geen geld van ondernemers naar de gemeente wegvloeit.” Drie jaar opschorting van rente en aflossing geeft de club ook lucht voor in totaal 6,3 miljoen.
FC Twente beroept zich onder meer op een in 2016 gemaakte en schriftelijk vastgelegde afspraak, waarin de gemeente verklaart mee te helpen aan het zoeken van een oplossing als de club door dossiers uit het verleden in liquiditeitsnood komt. En daarvan is volgens Twente nu sprake.
Troep opruimen
Het scenario voor een faillissement is met het afbreken van de onderhandelingen nog niet helemaal van tafel; één van beide partijen moet gaan bewegen, of er moet een andere oplossing uit de hoge hoed komen. Beoogd wethouder Arjan Kampman (PvdA), al meer dan 40 jaar Twente-fan, zegt: ,,Als je ons als gemeente op de kop houdt, rolt er nog geen euro uit. We hebben enorme financiële problemen en hebben al heel veel gedaan voor de club. Het wrange is, dat de partijen die bezig zijn de troep op te ruimen – sponsors die er geld in willen stoppen en wij als gemeente – nu tegenover elkaar staan, terwijl de echte schuldigen van deze ellende allemaal al lang uit beeld zijn.”
FC Twente en Reggeborgh, de investeringsmaatschappij van de familie Wessels die de sponsors vertegenwoordigt, gaan nu bekijken of er nog andere scenario’s mogelijk zijn. Dat ‘huiswerk’ moet begin volgde week al klaar zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Bas van Noortwijk, oud-teammanager Feyenoord: ‘Onderschat gebrek aan wedstrijdritme niet voor een keeper’
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van woensdag, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: Bas van Noortwijk (67), die vorig seizoen na veertien dienstjaren stopte als teammanager bij de Rotterdamse club. -
ADO Den Haag morele winnaar in play-off tegen Excelsior na gelijkmaker van Sem Steijn in blessuretijd
Excelsior leek lang op weg naar de zege in de eerste wedstrijd van de play-offs om promotie naar de eredivisie tegen ADO Den Haag, maar Sem Steijn zorgde tóch nog voor de gelijkmaker: 1-1. Zondag valt de beslissing: welke ploeg promoveert naar de eredivisie? -
Gelukswensen van Feyenoord-iconen: ‘Opnieuw geschiedenis schrijven, dat zou prachtig zijn’
Wat verwachten oud-spelers en -trainers van Feyenoord, die zelf in het verleden meerdere prijzen wonnen met de Rotterdamse club, van de finale van vanavond? -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?
-
AZ in heenwedstrijd finale Europese play-offs op bezoek bij Vitesse
• Vitesse - AZ in finale play-offs Europees voetbal • Donderdag 20.00 uur • GelreDome • Scheidsrechter is Pol van Boekel -
PREMIUM
Bij Heracles komt 17 jaar na promotiefeest abrupt einde aan onbezorgd bestaan in de eredivisie
Op de plek waar zeventien jaar en één dag geleden het feest van de promotie werd gevierd, viel nu een asgrauwe sluier over Heracles. Aan een prachtig, onbezorgd bestaan in de eredivisie kwam op 21 mei 2022 een wreed einde. In Almelo speelt het komende seizoen een club uit de Keuken Kampioen Divisie. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?