Pedersen kan debuteren tegen Oranje, Feyenoorder in Noorse selectie met Haaland en Ødegaard
WK-kwalificatieMarcus Holmgren Pedersen is door de Noorse bondscoach Stale Solbakken opgeroepen voor het nationale elftal van Noorwegen. De Noren spelen op 1 september de thuiswedstrijd tegen Oranje in het kwalificatietoernooi voor het WK 2022 in Qatar.
Pedersen speelde nog geen interland voor Noorwegen en mag dus dromen van zijn debuut voor het Noorse elftal dat op 1 september de eerste tegenstander is van Louis van Gaal als nieuwe bondscoach van Oranje. De 21-jarige vleugelverdediger werd deze zomer door Feyenoord opgepikt bij Molde en had vooralsnog in alle officiële wedstrijden een basisplek bij de ploeg van coach Arne Slot. Tegen Elfsborg was hij ook goed voor een assist. ,,Marcus heeft in Nederland zeer stabiel en goed gespeeld. Hij is gegroeid door het vertrouwen dat hij van Feyenoord heeft gekregen. Hij heeft met veel vertrouwen gespeeld, heeft een enorme snelheid en is van wedstrijd tot wedstrijd gegroeid", verklaarde Solbakken zijn keuze voor Pedersen.
Naast Pedersen is er geen plek voor die andere Noorse aankoop van Feyenoord, Fredrik Aursnes. De 25-jarige middenvelder maakte in juni zijn debuut in de oefeninterland tegen Griekenland, maar zit nu dus niet bij de selectie. Erling Haaland en Martin Ødegaard zijn de grote blikvangers bij de Noren. AZ-middenvelder Fredrik Midtsjø is niet opgeroepen, net als voormalig AZ-verdediger Jonas Svensson. De vleugelverdediger speelt tegenwoordig in Turkije bij Adana Demirspor en hoewel hij de eerste twee wedstrijden van het seizoen gewoon speelde, moet hij zijn plek in de Noorse selectie afstaan aan Pedersen.
Louis van Gaal maakt vrijdag zijn selectie bekend voor onder meer het duel met Noorwegen. Na het duel met de Noren speelt Oranje op 4 september tegen Montenegro en weer drie dagen later op 7 september tegen Turkije. Tegen Montenegro en Turkije zijn thuiswedstrijden voor het Nederlands elftal. Oranje staat na drie wedstrijden twee in de groep met zes punten, eentje minder dan Turkije, Noorwegen staat na drie wedstrijden ook op zes punten.
Daramy
Ook voor Mohamed Daramy, die op weg is naar Ajax, was er goed nieuws. De negentienjarige Deen werd eveneens voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal. Hij speelde wel al jeugdinterlands voor Denemarken. De Denen spelen op woensdag 1 september tegen Schotland, gaan drie dagen later op bezoek bij Faeroër en treffen weer drie dagen later Israël in eigen huis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
KNVB benoemt oud-PSV-trainer en voormalig bondscoach Kees Rijvers tot bondsridder
Kees Rijvers (96) is vandaag in Breda onderscheiden met het bondsridderschap van de KNVB. De oud-international en oud-bondscoach ontving het eerbetoon vanwege zijn brede verdiensten voor het Nederlandse voetbal. Bondsvoorzitter Just Spee deelde de onderscheiding uit.Breda, Eindhoven -
Hierom dragen voetballers sokken met gaten er in
Het is een blijvend fenomeen: voetballers die gaten in hun sokken knippen. Voer voor mensen die wel van een complottheorie houden. Maar wat is nou de achterliggende gedachte van dit verschijnsel? -
PREMIUM
Memphis Depay over bondscoach Koeman: ‘Hoe Ronald is behandeld in Barcelona is echt niet oké’
Ook voor Memphis Depay begint vrijdagavond in Parijs een nieuwe periode bij Oranje, kort na het WK in Qatar, en voor de tweede keer onder bondscoach Ronald Koeman. ,,Koeman is een trainer met klasse en een fantastisch persoon.”
-
video
Louis van Gaal gepresenteerd als bondscoach: ‘Mijn doel is de wereldtitel’
Louis van Gaal is vanmiddag gepresenteerd als bondscoach van het Nederlands elftal. De zeventigjarige coach gaf aan veel zin te hebben in zijn nieuwe uitdaging, maar hij zei ook dat het niet makkelijk zal worden. -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Voetbalpodcast | ‘Blind komt het dichtst bij De Jong in de buurt op gebied van passing en niveau’
Gaat Mats Wieffer debuteren in Oranje? Sipke Hulshoff laat zich gelijk zien op eerste training van Oranje, Ronald Koeman is op zoek naar vastigheden en driehoekjes en de toekomst van Xavi Simons. Etienne Verhoeff neemt dit alles door met Maarten Wijffels in een nieuwe AD Voetbalpodcast.