

- Marouan Azarkan 10'
- Julian Baas 45'
Promovendus Excelsior knokt zich bij Cambuur naar uitstekende seizoenstart
Excelsior heeft de terugkeer in de eredivisie gevierd met een 0-2 zege op bezoek bij SC Cambuur. De Rotterdammers waren de onderliggende partij en werden constant bij de keel gegrepen, maar schoten desondanks direct uit de startblokken in de jacht op handhaving.
Door Jeffrey van der Maten
‘Wij staan bovenaan’, klonk het geamuseerd uit het uitvak, kort nadat middenvelder Julian Baas de bal in het doel gleed en de voorsprong van Excelsior verdubbelde. Het was een onwerkelijk beeld voor de promovendus, afgelopen seizoen nog als zesde geëindigd in de eerste divisie en tot grote verrassing gepromoveerd naar het hoogste podium. Niet landskampioen Ajax of stadsgenoot Sparta voerde op dat moment de ranglijst aan, maar de volgens vele kenners degradatiekandidaat nummer één.
Terecht? Nee, dat was de Kralingse zege in Friesland allesbehalve. Voor de onderbreking kreeg Cambuur via Jamie Jacobs, Mitchell Paulissen en Mees Hoedemakers al legio kansen om tot scoren te komen, maar het waren de bezoekers die in Leeuwarden op voorsprong kwamen. Na een perfecte counter zocht smaakmaker Marouan Azarkan met succes de verre hoek, waarmee hij al na tien minuten voor het eerst mocht juichen.
Excelsior was slordig in balbezit en creëerde nauwelijks uitgespeelde mogelijkheden, maar ging wel bijzonder effectief met de spaarzame kansen om. Het was Cambuur dat dicteerde en de druk ook na rust opvoerde, maar steeds ontbrak het laatste zetje. Doelman Stijn van Gassel werd pas na rust enkele keren serieus onder vuur genomen, maar greep uitstekend in bij pogingen van Jacobs, Robert Uldrikis en invaller Remco Balk. Met meer geluk dan wijsheid bleef het Rotterdamse doel uiteindelijk schoon.
Met hangen en wurgen haalde Excelsior het laatste fluitsignaal, tot frustratie bij de fans van de thuisploeg en ongeloof bij coach Henk de Jong. Het betekende een perfecte start voor de Rotterdammers, waar aanwinst Yassin Ayoub na rust verrassend zijn debuut maakte. Het bezoek aan Cambuur toonde weliswaar aan dat er nog genoeg werk aan de winkel is, maar het zorgde na afloop niet voor minder blijdschap bij de promovendus. Met drie punten in de tas werd de eerste stap in de lange, loodzware wandeltocht richting een verlengd eredivisieverblijf gezet.
Bekijk hier al onze video's over de eredivisie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Billy van Duijl (16) geniet van eredivisiedebuut: ‘Ik heb weinig last van zenuwen’
Vwo-scholier Billy van Duijl is de eerste eredivisievoetballer die is geboren in 2005. Hij debuteerde zondag voor FC Volendam tegen FC Groningen (2-2). ,,In zo’n vol stadion hoor je helemaal niks. Dat was wel vreemd.” -
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken. -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Cillessen wilde ‘goedkeuring’ Van Gaal voor transfer naar NEC: ‘Missen EK is nog een vervelend puntje’
Doelman Jasper Cillessen kan zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam zijn officiële rentree maken voor NEC. ,,Als de trainer het goed vindt, speel ik”, zei de 33-jarige Oranje-international bij zijn presentatie. Cillessen is nu officieel gepresenteerd in Nijmegen, nadat dat enkele keren was uitgesteld doordat het afronden van de laatste details met zijn oude club Valencia wat langer duurde. -
Speelronde 1
Blessures, bijzonderheden en opstellingen: dit is het laatste nieuws rondom jouw favoriete eredivisieclub
Een nieuw eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen met sc Heerenveen-Sparta. Check hier de vermoedelijke opstelling van jouw favoriete club, welke bijzonderheden spelen er en welke spelers ontbreken in de selectie? Antwoorden op deze vraag vind je in onderstaand overzicht.
-
PREMIUM
El Ahmadi, Stam en Waterreus over nieuw seizoen: ‘Van Nistelrooij gaat meer prijzen pakken met PSV’
Louis van Gaal neemt Joey Veerman mee naar het WK, Manchester United moet afscheid nemen van Cristiano Ronaldo en de titelkansen van Ajax en PSV zijn fiftyfity. Analyticus Ronald Waterreus (51), trainer Jaap Stam (50) en de na achttien seizoenen profvoetbal net gestopte Karim El Ahmadi (37) voorspellen hoe de bal dit seizoen gaat rollen. -
PREMIUM
Column Hugo Borst | Waarom betaalt Feyenoord niet 6 miljoen voor Joey Veerman, maar wel 8,5 miljoen voor Timbertje?
Columnist Hugo Borst begreep de voorbije dagen op verschillende fronten de wereld even niet meer. ,,Neem Feyenoord. Niet 6 miljoen willen betalen voor Joey Veerman vorig seizoen, maar wel 8,5 miljoen voor Timbertje en straks 7 miljoen voor Zerrouki.” -
Koken & Eten
Dit gebeurt in je lichaam als je 's avonds nog aan het snaaien slaat
We houden er allemaal van om zo nu en dan 's avonds laat een snack te nemen. Sommige mensen beweren dat het niet goed is om heel laat nog iets te eten, omdat je er sneller dik van zou worden. Klopt die bewering? Deskundigen geven het antwoord.