PSV-coach Ruud van Nistelrooij over Feyenoord: ‘Zij zijn titelfavoriet, daar kun je niet meer voor weglopen’
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij legt de druk voor de topper van zondag in de eredivisie tegen Feyenoord bij de koploper uit Rotterdam. ,,Zij zijn favoriet voor de titel”, aldus de oud-spits.
,,Ze maken een stabiele indruk en hebben maar één keer verloren. Feyenoord heeft zich direct geplaatst voor de achtste finales van de Europa League en in de winterstop is de selectie bij elkaar gebleven. Hun trainer, Arne Slot, is bezig aan zijn tweede seizoen. Dat alles bij elkaar, kun je er niet meer voor weglopen.”
De Feyenoorders willen het zelf nog niet over de titel hebben. ,,Maar of zij het wel of niet roepen, maakt mij niet uit. Het zijn de feiten”, aldus Van Nistelrooij, die met PSV na negentien speelronden een achterstand van 4 punten op Feyenoord heeft. Op de vraag of Feyenoord misschien iets te bescheiden is, zegt Van Nistelrooij, met een lach: ,,Dat denk ik wel. Geen woorden, maar daden. Wat wil je anders?”
PSV raakte deze winter met de aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke tussentijds twee belangrijke spelers kwijt. Thorgan Hazard en Fábio Silva werden als vervangers gehaald. Linksback Patrick van Aanholt is ook nieuw en moet de plek van de naar Eintracht Frankfurt overgestapte Philipp Max overnemen. ,,Ik proef motivatie richting zondag en zie scherpte op de training”, aldus Van Nistelrooij. ,,Na het sluiten van de transfermarkt is er een bepaalde rust in de selectie ontstaan. Het is duidelijk wie er weg zijn en wie niet. Het is toch altijd een spannende periode binnen een selectie.”
Ibrahim Sangaré
Van Nistelrooij is blij dat hij, naast aanvallers Gakpo (Liverpool) en Madueke (Chelsea), middenvelder Ibrahim Sangaré de voorbije transferperiode niet kwijt is geraakt. ,,Dat vind ik wel ja, dat het een wonder is dat hij hier nog speelt. Het verbaast me dat er tussendoor niet iemand met een zak geld langs is gekomen. Gelukkig bleef het belletje uit. Het is een geweldige jongen en zeer populair bij iedereen. Als hij wat zegt, wordt er namelijk geluisterd. Hij heeft een goede ontwikkeling doorgemaakt, ook als hij aan de bal is. Als hij daar nog een stap in zet, wordt hij een complete middenvelder die een mooie toekomst tegemoet gaat.”
Transfers Thorgan Hazard en Patrick van Aanholt
Hazard en Van Aanholt zijn zondag direct inzetbaar voor PSV, al kunnen beide nieuwkomers niet het gehele duel meedoen, liet Van Nistelrooij vrijdag weten. ,,Ze zijn trainingsfit, maar ze moeten wel worden ‘opgebouwd’ in trainingsminuten. We willen ze niet vanaf het begin over de kop jagen”, aldus Van Nistelrooij. ,,We gaan goed kijken hoe we het gaan invullen. Dat ze aan de wedstrijd beginnen en dan worden gewisseld, sluit ik niet uit. Ze zijn in ieder geval fit genoeg om een goede bijdrage te leveren.”
De 29-jarige Hazard, een aanvallende middenvelder uit België, kwam op de laatste dag van de transfermarkt op huurbasis over van Borussia Dortmund. Linksback Van Aanholt, die 32 jaar is, werd op huurbasis overgenomen van Galatasaray.
PSV bezorgde Feyenoord de tot dusver enige nederlaag van dit seizoen in de eredivisie. In september werd het in Eindhoven 4-3.
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Geertruida heeft iets wat meer Feyenoorders in de geschiedenis mateloos populair maakte
Het succes van Feyenoord is het succes van Arne Slot. Maar zeker ook van ‘zwijgend fenomeen’ Lutsharel Geertruida, zo stelt columnist Sjoerd Mossou. ‘De voetballer voor wie het Legioen het grootste zwak heeft.’ -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Voetbalpodcast | ‘Het Franse middenveld is een goede test voor Wijnaldum’
Een relletje in het Franse team. Wijnaldum terug bij Oranje, maar hoe goed is hij al? De beste positie voor Geertruida. Advocaat stopt bij ADO Den Haag en zorgen in Arnhem. Het zijn onderwerpen in de AD Voetbalpodcast met Mikos Gouka en Etienne Verhoeff. -
PREMIUM
Rotterdam wil nieuwe Voetbalwet, maar is dat nodig? ‘Het zijn de clubs die veel strenger moeten worden’
Rotterdam wil een nieuwe Voetbalwet. Niet nodig, zeggen deskundigen: de wet is prima, maar de clubs moeten strenger worden. ,,In plaats daarvan wijzen ze naar een wet. Lekker makkelijk.’’Rotterdam
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
PREMIUMReconstructie
Jaren van wanbeleid bij Vitesse komen nu ondubbelzinnig aan de oppervlakte
Vitesse verkeert in een diepe bestuurlijke, financiële én sportieve crisis. Jarenlang wanbeleid wreekt zich in Arnhem. De club, in de voorbije decennia uitgegroeid tot subtopper in Nederland en verwend met Europees voetbal, staat op de rand van de afgrond.Arnhem -
Voetbalpodcast | ‘Deze nederlaag deed me heel erg denken aan die 4-0 in 2017 onder Dick Advocaat’
Het Nederlands elftal is afgedroogd in Frankrijk. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman verloor met 4-0 en zat geen moment in de wedstrijd. Pijnlijk, maar voor de EK-kwalificatie is er nog niets verloren. Over het duel in Parijs praat Etienne Verhoeff na met Sjoerd Mossou vanuit het stadion in een extra AD Voetbalpodcast.