Spajic en Tahiri uitblinkers, Ter Avest beleeft goed debuut
Sebastian Holmén en Anas Tahiri zijn de twee spelers met het hoogste cijfer van afgelopen week uit de eredivisie. Tahir maakte voor RKC het enige doelpunt tegen het Willem II van de uitblinkende Sebastian Holmén. Hidde Ter Avest beleefde een goed debuut bij zijn nieuwe club FC Utrecht en werd beoordeeld met een 6,5.
Delen per e-mail
André Onana en Uros Spajic zijn de spelers uit de Klassieker die een plek in het elftal hebben bemachtigd. De keeper uit Kameroen voorkwam drie keer dat Feyenoord kon scoren, waaronder de late inzet van Leroy Fer. Spajic voorkwam dat miljoenenaankoop Sébastien Haller kon excelleren voor de ploeg van Erik Ten Hag.
Verder is er plek voor PSV’ers Philipp Max en Donyell Malen. De Eindhovenaren wonnen het sneeuwduel met Sparta met 3-5. Malen maakte twee doelpunten en gaf een assists op de goal van de Duitse linksback. Bij Fortuna Sittard, dat met 0-2 won op bezoek bij PEC Zwolle, blonken Ben Rienstra en Lisandro Semedo uit.
Daarnaast is er nog een plek in het elftal voor Sander van de Streek en Thomas Buitink. De middenvelder van Utrecht scoorde eenmaal tegen Heracles (2-0 zege), Buitink maakte de 0-1 op bezoek bij FC Emmen en liet zich daarmee zien in zijn eerste basisplaats onder Thomas Letsch.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
PSV pakt moeizaam drie punten in Sittard bij terugkeer Ihattaren
Het ging niet van harte, maar PSV ging er uiteindelijk wel met de zege vandoor bij Fortuna Sittard. Het werd 1-3 voor de Eindhovenaren, bij wie Eran Zahavi weer de man in vorm was. Mohamed Ihattaren keerde als invaller terug in het team nadat hij vorige week door trainer Roger Schmidt uit de selectie werd gezet vanwege een 'verkeerde attitude’. -
Blind en Brobbey twijfelgevallen bij Ajax voor duel met Young Boys
Erik ten Hag weet nog niet of hij donderdag, als Ajax in de Johan Cruijff Arena aan het Europese tweeluik tegen het Zwitserse Young Boys begint, kan beschikken over Daley Blind en Brian Brobbey. -
PREMIUM8 maart 2020-8 maart 2021
Een jaar coronavoetbal: wie maakte de laatste goal in vol stadion?
Vandaag precies een jaar geleden werd de eredivisie stopgezet. Toen een historisch en verstrekkend besluit. Inmiddels rolt de bal wel weer, maar is nog steeds alles anders dan ‘normaal’. Verslaggever Maarten Wijffels maakte het ABC van een jaar coronavoetbal. Van ‘avondklok-voetbal’ en de regeling NOW tot neem zittend voor de tv je ratel mee. -
Jansen over AZ-opponent Vitesse: ‘Een goed team met een wat mindere reeks’
Het is nog de vraag of AZ in de wedstrijd tegen Vitesse van zondag kan beschikken over Fredrik Midtsjø. De Noorse middenvelder moest woensdag de training staken met hamstringklachten. ,,Het is nog even de vraag of hij het gaat halen”, aldus trainer Pascal Jansen tijdens het persmoment vanmiddag. -
Voetbalamateurs lijden verlies, minder zorgen over voortbestaan
Meer dan de helft van de amateurclubs in het voetbal weet zeker dat het seizoen vanwege de coronacrisis met verlies wordt afgesloten. Toch is de acute nood minder hoog dan werd verwacht in mei. Destijds vreesde 18 procent voor het voortbestaan als er niet gevoetbald zou worden. Nu zegt nog geen 5 procent van de verenigingen dat daarover op dit moment zorgen zijn.
-
PREMIUM
Slot knutselt achter de schermen al volop aan Feyenoord
Dick Advocaat moet alle zeilen bijzetten om zijn opvolger Arne Slot straks aan een ticket voor Europees te helpen. Op de achtergrond knutselt Slot al aan een nieuw Feyenoord. -
Wisselvallig FC Utrecht richt zich op play-offs: ‘Dit verval mogen we niet vertonen’
Nu Ajax of Vitesse de beker wint, moet het heel raar lopen als de achtste plek in de eredivisie géén recht geeft op play-offs voor Europees voetbal. Goed nieuws voor het wisselvallige FC Utrecht, dat na een droomwedstrijd bij Willem II (0-6) vorige week in eigen huis opeens van FC Emmen verloor. Welk gezicht tonen de Utrechters morgenavond bij RKC Waalwijk? -
Witte rook bij Heracles: Wormuth blijft en wil sneller naar de middenmoot
Er is witte rook in Almelo: Heracles en Frank Wormuth gaan nog een seizoen met elkaar door. De club en de trainer hebben lang gesproken over de ambitie. „We willen vanaf het begin van het seizoen meteen een kans hebben om richting de middenmoot te gaan”, zegt de trainer.