

Sparta verspeelt tegen Fortuna Sittard voor derde keer op rij punten
Sparta staat nog altijd zesde, maar verloor wél Sven Mijnans aan AZ en kreeg met Fortuna Sittard (0-0) vanavond de derde taaie tegenstander op rij die er een punt uitsleepte tegen de Rotterdammers.
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Trainer Maurice Steijn wilde pas ná 31 januari praten over een hernieuwde doelstelling. Eerst wilde hij weten wat er van de selectie over zou zijn die zo grandioos presteerde in de eerste helft van de competitie. Het verhaal is bekend. Sven Mijnans vertrok naar AZ en een vervanger kwam er niet. Dus is de boodschap naar buiten toe dat Sparta ‘voor het hoogst haalbare gaat’. Maar goed, welke club doet dat níét? ,,Laten we hopen dat het een mooie play-offsplek is”, zei Steijn.
Duidelijk hield hij een grote slag om de arm, met het oog op concurrerende ploegen als FC Utrecht, SC Heerenveen, NEC en RKC en voor het geval dat de Rotterdammers te maken krijgen met schorsingen of blessures. Realistisch is dat natuurlijk ook wel, bij een club met het twaalfde spelersbudget van de eredivisie.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Aanvallend minder sterk
Aanvallend heeft Steijn moeten inboeten. In Sittard ontbrak ook aanvaller Koki Saito, die er nog zeker vier weken uit ligt. Zonder hem had Sparta het zwaar tegen een uiterst taai en overwegend wat sterker Fortuna Sittard (0-0), het derde gelijkspel op rij na moeizame potjes tegen RKC (0-0) en NEC (1-1). Dat opnieuw doelman Nick Olij de uitblinker was, vertelde het verhaal wel.
In de wetenschap dat Sparta zwakker uit de transferwindow is gekomen én tegen veel stugge, op het Rotterdamse succes berekende tegenstanders speelt, is het wel logisch dat Steijn niet al te hoog van de toren blaast.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Vader van Groningen-supporter die Jetro Willems een klap gaf voor de snelrechter voor bedreigen van een steward
Een 37-jarige man uit Groningen die wordt verdacht van het bedreigen van een steward ‘in en rond het stadion van FC Groningen’ moet op 3 april voor de snelrechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie verwijt hem ook een vernieling in een cellencomplex, zo is woensdag gemeld.Groningen -
PREMIUM
Daley Blind lid van de club van 100: ‘De voorzet op Robin van Persie heeft mijn hele leven veranderd’
Ronald Koeman omschreef het als het enige lichtpuntje dat hij zag bij Frankrijk - Nederland, Daley Blind die als invaller zijn 100ste interland speelde. Die mijlpaal brengt Blind in een rijtje met onder anderen Wesley Sneijder, Edwin van der Sar, Robin van Persie en Phillip Cocu. Welke van die 100 duels zet hij in zijn persoonlijke top-5? En aan welke interland wordt hij liefst nooit meer herinnerd? -
Gehavend Jong Oranje na razende start veel te sterk voor Noren in oefenduel
Jong Oranje heeft op een trainingsstage in Spanje gewonnen van Jong Noorwegen. In San Pedro del Pinatar versloeg de formatie van bondscoach Erwin van de Looi de tegenstander met 3-0.
-
PREMIUM
Crisis bij Vitesse: ook algemeen directeur Pascal van Wijk weg
Pascal van Wijk is gedwongen afgetreden als algemeen directeur van Vitesse. Dat melden diverse bronnen rond de Arnhemse club, waar zich crisis op crisis stapelt. Van Wijk heeft zich officieel ziek gemeld.Arnhem -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Koeman over ziektegolf Oranje: 'Zag nog net Veerman wachten op een taxi’
Ronald Koeman was samen met aanvoerder Virgil van Dijk aanwezig bij de persconferentie van het Nederlands elftal voorafgaand aan de wedstrijd tegen Frankrijk. Nederland mist spelers door een ziektegolf en Koeman gaf toelichting.