

- Bart Ramselaar 7' 79'
- Anastasios Douvikas 67'
Tandem Ramselaar-Douvikas goud waard voor Utrecht in Nijmegen
FC Utrecht had het lange tijd niet makkelijk in Nijmegen, maar dat liet het scorebord uiteindelijk niet zien. De tandem Bart Ramselaar – Tasos Douvikas maakte het verschil met drie doelpunten, en die had Utrecht wel even nodig na twee mindere duels.
Door Tim Reedijk
Geheel zonder druk reisde Utrecht niet af naar de Goffert, zeker niet. Werd de seizoenstart nog getekend door optimisme, met onder meer overtuigende thuisoverwinningen op Sparta (4-0) en Feyenoord (3-1), de laatste weken hield het niet over. Eerst was er het late verlies in een matige partij bij FC Twente (1-0), daarna het ronduit teleurstellende gelijkspel tegen RKC (2-2) afgelopen weekend. Met deze week wedstrijden tegen beduidend minder sterke teams, NEC en PEC, was er eigenlijk geen ruimte voor nieuwe slippertjes.
Maar ja, dat is altijd makkelijk praten. NEC leed dit seizoen alleen nog maar het ingecalculeerde verlies bij Ajax en pakte verder in vier duels ‘gewoon’ acht punten, net zoveel als het ambitieuze FC Utrecht zelf. Dan heb je als Utrecht-zijnde meer te verliezen dan te winnen. En eerlijk is eerlijk, de gepromoveerde Nijmegenaren konden het niveau van de bezoekers in de eerste helft prima bijbenen, in een slordige wedstrijd waarin NEC erbovenop klapte.
In dat soort duels komt het vaak aan op individuele klasse en in dat licht bezien deed Bart Ramselaar precies wat hij moest doen. Want Utrecht had het vijandelijke zestienmetergebied nog niet eens gezien toen de 25-jarige Ramselaar na zeven minuten spelen van afstand prachtig uithaalde en NEC-doelman Mattijs Branderhorst verbouwereerd achterliet. Het was Ramselaars eerste doelpunt voor Utrecht in de eredivisie sinds 19 februari en, nog veel belangrijker, pas het eerste uitdoelpunt van de ploeg van trainer René Hake dit seizoen (na de 0-0 bij FC Groningen en de nederlaag bij Twente).
Ramselaar op het middenveld, dat zag er sowieso fris uit. Hij speelde dit seizoen behalve op die plek ook als hangende, naar binnen trekkende linksbuiten. Daar stond nu Othmane Boussaid, met Ramselaar op de plek van de geblesseerde Simon Gustafson. Meteen werd weer duidelijk dat Ramselaars voetballende vermogen en dribbels uiteindelijk beter tot uiting komen in de as van het veld, waar hij vaak de combinatie zocht met de sleurende spits Tasos Douvikas.
,,Ik heb heel veel de bal gehad en dan voel ik me prettig, dan kan ik in de wedstrijd groeien”, legde Ramselaar na afloop uit. ,,Dat is wel gebleken. Nu ging het lekker als ‘nummer 10’, maar er zijn ook mogelijkheden als hangende linksbuiten. De samenwerking met Tasos liep vooral in de opbouw goed, de lange bal op hem en ik die eronder kwam. Al kan de afstemming in de eindfase met loopacties en passes nog beter. Hij doet heel goede dingen, maar er is zeker verbetering voor ons samen.”
De wisselwerking tussen die twee was een lichtpunt bij Utrecht, dat zich verder met name in de eerste helft voetballend maar moeilijk kon onderscheiden van NEC. De thuisploeg oogde misschien in delen van de wedstrijd wat beter, maar creëerde nauwelijks kansen. En met wat Utrecht nog wel eens ontbeert, dodelijk zijn voor het doel, was vanavond helemaal niks mis. Douvikas, die de concurrentiestrijd in de spits met overmacht heeft gewonnen, beloonde zijn opnieuw goede optreden met de belangrijke tweede treffer en Ramselaar – na de invalbeurt van Sander van de Streek weer hangend op links – kreeg zelfs de ruimte om 0-3 te maken. Einde verhaal voor NEC, dat toch ook het gevoel zal hebben gehad dat er best wat te halen viel tegen dit Utrecht.
Maar als je ambities hebt zoals Utrecht, moet je die wedstrijden juist winnen. Waar dat afgelopen weekend niet lukte tegen RKC – mede door een onterecht afgekeurd doelpunt van Mike van der Hoorn, overigens – was Utrecht nu wél efficiënt. Met grote dank aan de centrale tandem Ramselaar en Douvikas, die pas voor het eerst in deze samenstelling samenspeelde en zonder meer liet zien dat daar toekomstmuziek in zit.
Goal Alert
• Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Vleugje Atlético in Rotterdam, verbeten Feyenoord grijpt alles aan om koppositie te verdedigen
Nu de titelstrijd in de eredivisie spannender dan ooit lijkt, is veel geoorloofd. Arne Slot kreeg na de intense strijd tussen FC Twente en Feyenoord al vragen over het gedrag van Justin Bijlow en Alireza Jahanbakhsh. De trainer van de koploper geeft toe dat hij in besprekingen het belang aanstipt van slimmigheidjes. -
AZ wil Sparta-talent Sven Mijnans per direct naar Alkmaar halen
AZ is dicht bij het aantrekken van Sparta-speler Sven Mijnans. De 22-jarige Mijnans komt dan hoogstwaarschijnlijk per direct al naar de Alkmaarders. De transferperiode sluit morgenavond. Er waren ook andere clubs geïnteresseerd in de in Spijkenisse geboren aanvallende middenvelder, maar Mijnans heeft al een tijd zijn zinnen op een transfer naar AZ gezet. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
De bijna-accountmanager die nu voor de titel gaat: laatbloeier Mijnans maakt droomstap naar AZ
Hij liet een vriendenvakantie naar Griekenland lopen om zijn laatste kans op profvoetbal te grijpen en was, als dat mislukt was, hoogstwaarschijnlijk nu accountmanager geweest. Sven Mijnans (22) werd in 2018 door Sparta weggeplukt bij de amateurs en maakte op Deadline Day een voor hem én de club prachtige stap naar AZ.
-
PREMIUM
Directie neemt risico: Ajax blijft ook na Deadline Day defensief kwetsbaar
Voor vuurwerk moest de voetballiefhebber op Deadline Day niet in Amsterdam zijn. Ajax, de tobbende landskampioen, liet vorige week al weten geen nieuwe spelers meer te zullen verwelkomen in de laatste dagen van de transferperiode. -
-
-
LIVE eredivisie | Sparta wacht lastige avond bij taai Fortuna Sittard
Sparta doet het met de zesde plek nog altijd uitstekend in de eredivisie. Vanavond gaat de ploeg van Maurice Steijn op bezoek bij Fortuna Sittard, dat na twee opeenvolgende overwinningen ook de smaak te pakken heeft. Vanaf 20.00 uur volgen we in dit liveblog de belangrijkste ontwikkelingen. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.