Ten Hag na moeizame zege: 'Hebben het geweldig gedaan’
Echt imponeren deed Ajax niet in de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. Desondanks had trainer Erik ten Hag louter positieve woorden over voor zijn ploeg. ,,De spirit was super en we hebben het tactisch uitstekend uitgevoerd.”
,,De wedstrijd staat op de kop door de rode kaart", doelde de oefenmeester op het vroege verlies van Nicolás Tagliafico. De Argentijnse linksback zette wat wild een tackle op Mohamed Rayhi in, maakte daarbij hands en kon vertrekken. Ten Hag reageert cryptisch op de vraag of hij de beslissing van de arbitrage terecht vond. ,,In het openbaar vind ik daar niks van.”
,,We willen goed spelen, maar als je in ondertal komt, moet je iets anders laten zien. Ik vind dat we dat geweldig hebben gedaan. Niet de spelers op het veld, maar ook de wissels. De spirit was super en we hebben het tactisch uitstekend uitgevoerd. Daar ben ik heel tevreden mee.” En de verrichtingen van topaankoop Antony? ,,Het was een uitstekend optreden van hem. Je ziet dat hij helemaal geïntegreerd is in de ploeg. Ik denk dat hij uit de diepte zonder bal nog meer rendement kan halen, maar hij is er pas net dus dat komt hopelijk nog.”
Ajax speelde voor de rode kaart al moeizaam aan de bal, ten opzichte van de overtuigende oefencampagne. Hoe dat kon? ,,Sparta heeft afgelopen week nog tegen Dortmund gespeeld. Toen gaven ze niet één kans weg. Deze ploeg staat verdedigend heel goed. Dan nog heb ik honderd procent kansen voor Tadic, die kon terugkoppen, en Gravenberch geteld in die fase.”
Blind: Weinig gecreëerd, maar goed zakelijk gespeeld
Daley Blind hield zijn lippen minder op elkaar, gevraagd naar de rode kaart van Tagliafico. Hij dacht er anders over, zo bleek ook uit de gele kaart die hij kreeg voor commentaar op de leiding. ,,Een rode kaart? Vanuit mijn oogpunt was het nog ver naar de goal. Nico gaat echt voor de bal en dan raakt hij hem per ongeluk met de hand. Dat was geen slaande beweging of iets wat hij bewust deed. Daarom vond ik het nogal zwaar gestraft.”
Blind kon weer negentig minuten spelen, na de nieuwe hartproblemen van vorige maand in het oefenduel met Hertha BSC. ,,Het gaat goed. Dat ik op het veld sta, geeft dat ook wel aan. Het is wel hectisch geweest, maar na veel testen en steun van mensen om me heen is er groen licht en kan ik weer voetballen. Ik stond niet met meer angst dan normaal op het veld. Ik voel me veilig en goed na alles wat we getest hebben. Ik heb al een goede trainingsweek achter de rug. Nogmaals, als de artsen denken dat het niet veilig is, hadden ze me echt niet laten spelen.”
,,We hebben een goed team gezien. Na de rode kaart, creëerden we snel twee mogelijkheden. Daarna hebben we bijna niks weggegeven. We hebben ook weinig gecreëerd, maar wel goed zakelijk gespeeld. Het zal me een worst wezen dat het niet zoals in de voorbereiding met mooi voetbal ging, als we de drie punten maar hebben. In zo'n wedstrijd heb je elkaar keihard nodig en ook de wissels stonden er meteen. In de voorbereiding gaat het misschien meer om het spel, nu gaat het om de punten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zij bezorgden Feyenoord een Europa Cup: ‘Als deze jongens finale winnen worden ze over 50 jaar nog gebeld’
Zowel Rinus Israel, Lex Schoenmaker als Kees van Wonderen wonnen een Europese finale met Feyenoord. Deze site bracht ze samen in de aanloop naar ‘Tirana’. Hoe groot was de impact van hun eigen succes – en hoe kijken ze naar het huidige Feyenoord? ,,Ze hebben de supporters zó veel plezier gegeven. Dat is het meest waardevol van alles.’’ -
Gelukswensen van Feyenoord-iconen: ‘Opnieuw geschiedenis schrijven, dat zou prachtig zijn’
Wat verwachten oud-spelers en -trainers van Feyenoord, die zelf in het verleden meerdere prijzen wonnen met de Rotterdamse club, van de finale van vanavond? -
Voetbalpodcast | ‘Manchester City en Liverpool zijn twee superteams’
De ontknoping in Engeland van de Premier League. De noodzaak van een scorende spits. De Keuken Kampioen Divisie spannender dan eredivisie volgend seizoen? En strooien met miljoenen om spelers te behouden. Het komt aan bod in een nieuwe AD Voetbalpodcast. Etienne Verhoeff bespreekt het aan de hand van vier stellingen met Maarten Wijffels en Johan Inan. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Topaankoop Antony behoedt tiental Ajax meteen voor puntenverlies
Ajax is in de ouverture tegen Sparta ontsnapt aan puntenverlies. Dankzij een treffer van miljoenenaankoop Antony haalden de Amsterdammers en vooral de van het veld gestuurde Nicolás Tagliafico opgelucht adem: 0-1.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
Hoe Arne Slot alsnog werd gedwongen tot een rol in de schaduw van José Mourinho
Arne Slot was een seizoen lang de meest bewierookte trainer van Nederland, maar winnen van de sluwe strateeg José Mourinho bleek in Tirana een brug te ver. Een harde, maar ook louterende les voor de jonge trainer. ,,Misschien moet ik voortaan óók wat meer kabaal gaan maken richting de vierde official.’’