UEFA wijst voor het eerst twee Nederlandse scheidsrechters aan voor EK
Nederland is komende zomer voor het eerst met twee Nederlandse scheidsrechters vertegenwoordigd op een groot toernooi. De UEFA heeft zowel Björn Kuipers als Danny Makkelie aangewezen voor het EK, maakte de Europese voetbalbond vandaag bekend.
Beide scheidsrechters worden bijgestaan door hun vaste assistenten. Dat zijn Sander van Roekel en Erwin Zeinstra in Team Kuipers en Hessel Steegstra en Jan de Vries bij Team Makkelie. Mario Diks werd onlangs door Makkelie aan de kant geschoven - na het missen van een doelpunt van Cristiano Ronaldo in de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Servië en Portugal - en loopt dus het EK mis.
Voor Kuipers wordt het al zijn vijfde eindtoernooi; een primeur voor een Nederlandse scheidsrechter. Hij was eerder actief op het EK in 2012 (Polen/Oekraïne) en 2016 (Frankrijk) en het WK in 2014 (Brazilië) en 2018 (Rusland). Het wordt voor de 48-jarige arbiter uit Oldenzaal ook zijn laatste kunstje op het allerhoogste podium. Eigenlijk stond dat gepland voor vorig jaar, maar toen werd het EK vanwege de coronapandemie noodgedwongen een jaar doorgeschoven.
Eerste vrouwelijke arbiter op EK
Stéphanie Frappart is de eerste vrouwelijke scheidsrechter die is aangewezen voor het EK voetbal. Ze krijgt tijdens het EK echter niet de eindverantwoordelijkheid, maar gaat fungeren als vierde official.
,,Ik heb er over moeten nadenken om nog een jaar door te gaan om toch op dat EK te fluiten. Ik ben blij dat ik dat heb gedaan, ook voor mijn fantastische assistenten. We zijn vastberaden om er een geweldig EK van te maken”, zegt Kuipers op de website van de KNVB.
Voor de 38-jarige Makkelie wordt het juist zijn debuut op een eindtoernooi. Hij floot al wel de finale van de Europa League en was actief op het WK voor clubteams, maar een EK of WK voor landenploegen ontbrak nog op zijn cv. ,,Het is een jongensdroom die uitkomt om geselecteerd te worden. Ik ben begonnen met fluiten op m’n tiende, het is heel mooi dat ik dit dan weet te bereiken. Blijdschap en trots overheersen, ook voor mijn team.”
In totaal selecteerde de UEFA achttien Europese scheidsrechters. In het kader van een uitwisselingsproject met CONMEBOL komt daar één Zuid-Amerikaanse leidsman bij. Net als Nederland zijn ook Duitsland, Spanje, Engeland en Roemenië met twee scheidsrechters vertegenwoordigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Politie: Geen verband tussen mishandeling en dood oud-voetballer Lukoki
De politie heeft geen verband gevonden tussen de dood van profvoetballer Jody Lukoki en een mishandeling die eerder heeft plaatsgevonden in Almere. Wel zijn de afgelopen periode vier mannen opgepakt voor die bewuste vechtpartij, van wie er op dit moment nog een vastzit. Dit meldt de politie woensdag. -
Met video
Cyriel Dessers: ‘Zelfs als de bal niet in de buurt is komen ze met ellebogen, krabben en trekken ze’
Hij werd topscorer van de eerste editie van de Conference League, maar in de verloren finale tegen AS Roma (1-0) kon Cyriel Dessers het verschil niet maken voor Feyenoord. Elke keer als hij iets wilde, stuitte hij op de drie Italianen achterin. ,,Zij zijn meedogenloos.” -
Panenka: ‘De Keuken Kampioen Divisie wordt een bonte kermis volgend seizoen’
Matchfixing in het amateurvoetbal? De monsterlijke ontknoping in de Premier League? Restaurant tips in Tirana? Deze week wordt er niks overgeslagen in Panenka.
-
Eli Dasa mist play-offs met Vitesse door bruiloft: ‘Ik heb hier zeker een mening over’
Vitesse speelt donderdag de finale van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ, maar zal het moeten stellen zonder Eliazer Dasa. De rechtsback van Vitesse heeft namelijk dan zijn eigen bruiloft gepland, tot grote ergernis van zijn trainer Thomas Letsch. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
ADO Den Haag zet FC Eindhoven eenvoudig opzij en blijft in de race voor promotie naar de eredivisie
ADO Den Haag staat in de finale van de play-offs. De Haagse ploeg boekte een eenvoudige 1-2 overwinning op FC Eindhoven, nadat het afgelopen dinsdag in Den Haag ook al van de Brabanders had gewonnen. Na een seizoen vol overnameperikelen en financiële zorgen lonkt nu promotie naar de eredivisie.