Vertraging bij Ajax in aanloop naar competitiestart: selectie werkt nog toe naar volledige fitheid
AftellenDe eredivisie staat weer op het punt van beginnen. Hoe staan de clubs er aan de vooravond van het nieuwe voetbalseizoen voor? In deze aflevering landskampioen Ajax.
Tegenover de relatieve rust van het uitblijven van Europese voorrondes en transfergeweld staat bij Ajax de vertraging van het compleet en topfit krijgen van de selectie. De laatste international, Antony, moet zich immers nog melden bij de regerend landskampioen.
De rentree van de Braziliaanse olympisch kampioen is niet de grootste zorg van Erik ten Hag. Tijdens het trainingskamp in Oostenrijk stelde de coach al dat Ajax, als gevolg van een gebrek aan minuten op het EK (Gravenberch, Klaassen en Berghuis) of trainingsuren tijdens de Copa América (Martínez en Tagliafico), op zijn vroegst in september in topconditie zal verkeren.
Zo staan de komende weken in het teken van het op oorlogssterkte krijgen van de spelersgroep, zowel qua belastbaarheid als qua bezetting. De oefencampagne en vooral de oorwassing door PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4) onderstreepten dat Ajax kan voortborduren op het dominante combinatiespel van eerder dit jaar, maar dat daarin ook meerdere valkuilen schuilen.
Beluister hieronder de voorbeschouwing op het nieuwe eredivisieseizoen:
Die werden vooral door PSV’er Noni Madueke blootgelegd. Een type met diepgang en snelheid, waar het bij Ajax juist aan ontbreekt. De titelfavoriet beschikt over veel spelers die de bal graag in de voet ontvangen, om vervolgens vlotte combinaties uit te tekenen, terwijl spits Sébastien Haller daarin vooral een spelbreker bleek.
Ten Hag sprak de nadrukkelijke wens uit nog een rappe spits te verwelkomen, die gelanceerd kan worden voor het geval Ajax in (Europese) topduels in de verdrukking raakt of - zoals tegen PSV - met een man minder komt te spelen.
,,We hebben de krachtige wens om de volgende stap te zetten, te overwinteren in de Champions League. Dan moet zo’n speler, die ons vele malen sterker maakt, er eigenlijk wel bij”, zei Ten Hag, die Tagliafico en Neres nog niet zag vertrekken.
Weinig mutaties
Zo kent de basisploeg vooralsnog weinig mutaties en komt Ajax, zeker als de gewenste spits nog wordt aangetrokken, ook in de breedte beter voor de dag. Speler als Kudus, Álvarez en Antony wacht aanvankelijk waarschijnlijk een reserverol. Zo zit de uitdaging voor Ten Hag ook in het managen van de met Berghuis gepimpte selectie.
De lat gaat elk jaar omhoog in de Arena, zeker nu de Amsterdammers de dubbel te verdedigen hebben en in PSV al een brutale uitdager troffen. Om het vorige seizoen te overtreffen kan Ajax zich niet veel slippertjes – op het veld, op de markt, in de kleedkamer, in het medicijnkastje en achter de computer - permitteren.
Speler om op te letten: Steven Berghuis (29)
De smaakmaker en een van de waardevolste spelers van de voorbije eredivisieseizoenen kon, doordat de sportieve en financiële kloof almaar groeide, de verleiding van aartsrivaal Ajax niet weerstaan. En dus geldt voormalig Feyenoord-captain Steven Berghuis plots als grootste attractie in Amsterdam, ook omdat de veelbelovende spelmaker Mohammed Kudus opnieuw worstelt met een gewricht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aangifte Steven Berghuis en terugkeer Antony niet van invloed op opstelling van Ajax
Erik ten Hag vindt dat Steven Berghuis er goed aan heeft gedaan om aangifte te doen na tal van doodsbedreigingen. De coach van Ajax, die de teruggekeerde Antony nog niet gaat gebruiken tegen NEC, ziet ondanks de ‘heftigheid’ voor zijn veelbesproken aankoop geen reden om hem aan de kant te houden. ,,Dit heeft geen invloed op hem en ook niet op mijn opstelling.” -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
Jan Smit over onzeker lot Heracles: ‘Er is heel veel onrust, dat proef je overal’
Na Willem II en PEC Zwolle daalt ook Heracles af naar de Keuken Kampioen Divisie. Die kans is althans zeer groot na de 3-0 nederlaag van vanavond tegen Excelsior. Een wonder is komende zaterdag nodig voor de zwartwitten, tijdens de return in Almelo. -
Speelronde 1
Bekijk hier de verwachte opstelling van je favoriete eredivisieclub
De eerste speelronde in de eredivisie is in volle gang. Wat zijn de te verwachten opstellingen en welke spelers ontbreken bij de andere clubs? Een overzicht. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
-
Ajax is nog op zoek naar een aanvaller: ‘Steven Bergwijn past binnen ons profiel ja’
Ajax hoopt zich deze maand nog te versterken met aan aanvaller. ,,Daar zijn we nog steeds naar op zoek”, zei trainer Erik ten Hag. ,,Maar we zochten vorig jaar ook lang naar een echte nummer 9. En die konden we uiteindelijk pas in de winterstop naar Amsterdam halen”, doelde hij op Sébastien Haller. -
PREMIUMmet video
Voetballende broertjes Bajraktaraj groeiden op bij Feyenoord en zien club nu naar Albanië komen
Stap voor stap naderde Feyenoord de afgelopen maanden Tirana, waar de finale van de Conference League wordt gespeeld. De stad waar de voormalig jeugdspelers Bekim en Bekri Bajraktaraj een restaurant hebben. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.