Wüst schrijft geschiedenis met goud op 1500 meter
Unieke erelijstMet haar gouden medaille vandaag bij de 1500 meter heeft Ireen Wüst schaatsgeschiedenis geschreven. Als eerste schaatser aller tijden won ze haar tiende olympische plak. Een fraai rijtje statistieken over de beste Nederlandse olympiër ooit.
Tot vandaag deelde Ireen Wüst de koppositie met de Duitse Claudia Pechstein met negen olympische medailles, maar het goud op de 1500 meter betekende de tiende voor de Brabantse. Wüst verstevigde daarmee haar positie als beste Nederlandse olympiër aller tijden, voor Anky van Grunsven (negen plakken; drie goud, vijf zilver, één brons), Sven Kramer (acht; vier goud, twee zilver, twee brons) en Inge de Bruijn (acht, vier goud, twee zilver, twee brons).
Bijzondere statistieken Wüst
• Ireen Wüst is de tweede schaatsster aller tijden die voor de tweede keer goud wint op de 1500 meter. Lidia Skoblikova won deze afstand in 1960 en 1964.
• Wüst komt met haar vijfde gouden olympische medaille op gelijke hoogte met Claudia Pechstein en Bonnie Blair. Het trio heeft één gouden plak minder dan de Russische Lidia Skoblikova, die met zes gouden olympische plakken nog altijd recordhouder is.
• Wüst is de eerste Nederlandse sporter ooit met vijf gouden medailles bij Olympische Spelen. Ze laat nu zwemster Inge de Bruijn, wielrenster Leontien van Moorsel, ruiter Charles Pahud de Montanges én atlete Fanny Blankers-Koen achter zich.
• Wüst is nu met tien olympische plakken ook de succesvolste olympische schaatser (m/v) aller tijden. De eerste man is Sven Kramer met acht plakken. Mogelijk dat ná deze Olympische Spelen weer alles anders is. Pechstein rijdt ook nog de 5000 meter en de team-pursuit, Kramer komt nog in actie op de 10.000 meter en de achtervolging. Wüst rijdt trouwens ook de achtervolging nog.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huiveringwekkende situatie van Kamila Valieva (15) opent wereldwijde discussie over leeftijdsgrens
Betrapt op doping en bezweken onder de druk. Het heftige verhaal van de Russische kunstschaatsster Kamila Valieva (15) heeft een wereldwijde discussie geopend over een leeftijdsgrens op de Olympische Spelen. Maar is dat wel de juiste maatregel tegen kindermishandeling in de topsport? -
PREMIUM
Irene Schouten roert coach Jillert Anema en maatje Jorrit Bergsma tot tranen: ‘Zo mooi’
Nooit was een Nederlander succesvoller op een editie van de Winterspelen dan Irene Schouten in Peking. Driemaal goud en één keer brons. ,,Ja, dit is wel echt uniek”, zei ze na haar winst op de massastart. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
video
Irene Schouten voltooit sensationele trilogie met goud op massastart
Irene Schouten heeft op de Olympische Spelen in Peking haar derde gouden medaille veroverd. De 29-jarige Nederlandse was de snelste in een razend spannende eindsprint op de massastart. Met haar derde gouden plak duwde ze Yvonne van Gennip, de Koningin van Calgary, van de Nederlandse olympische schaatskroon.
-
Fotoserie
Olympiërs krijgen warm welkom op Schiphol: ‘Mijn ouders zijn nog emotioneler dan ik’
De medaillewinnaars van de Olympische Spelen die maandag terugkeerden uit Peking zijn kort na aankomst gehuldigd. Dat gebeurde in het zogenoemde Holland Heineken (t)Huis, zoals dat afgelopen zomer met de medaillewinnaars van Tokio werd gedaan op het strand van Den Haag. Ditmaal was Hilton Schiphol de locatie waar de sporters een eerbetoon kregen. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
huldiging / video
Medaillewinnaars stralen met Willem-Alexander en Máxima op bordes, Ireen Wüst benoemd tot Commandeur
De Nederlandse wintersporters die tijdens de Olympische Spelen in Peking een medaille hebben behaald, zijn dinsdag in Den Haag gehuldigd. Minister-president Mark Rutte en minister Conny Helder voor Langdurige Zorg en Sport ontvingen de medaillewinnaars in de Ridderzaal. Daarna werden de medaillewinnaars op Paleis Noordeinde ontvangen door koning Willem-Alexander en koningin Máxima.