IJs uit eigen (Hoog)huis
OSS - Met zijn ijskar gevuld met twee bijzondere smaken, gaat Alessandro De Marco deze week langs de Hooghuis-scholen om ijs uit te delen. De moederorganisatie van Het Hooghuis, Stichting Carmelcollege, bestaat honderd jaar en dat vieren ze op allerlei verschillende manieren, zoals met deze ijsactie.
Het Hooghuis organiseerde ter ere van het jubileum al eerder een ijsprijsvraag, met een oproep aan alle leerlingen en collega’s om hun zelfbedachte ijssmaak met een originele naam én het idee erachter in te sturen. ,,We hebben meer dan driehonderd inzendingen ontvangen”, aldus Floor Bijl van Het Hooghuis. ,,We kregen allerlei verrassende en bonte ijsrecepten binnen. In alle kleuren van de regenboog en van hartig tot zoet. Met prachtige verhalen erbij.”
IJsmeester De Marco koos uiteindelijk de twee winnende smaken: ‘Unlimited Hooghuis Happiness’, een glutenvrije mix van citroentaart, merengue en framboos , bedacht door Marieke Sustronk, docente klassieke talen op het Titus Brandsmalyceum. Deze smaak is nog de hele zomer te krijgen bij IJssalon Alessandro. De tweede smaak ‘fancy’ (framboos oreo), werd verzonnen door vier creatieve leerlingen van Het Hooghuis ZuidWest: Esmee, Bade, Nur en Irem.
Dinsdag stond de kar van De Marco bij Het Hooghuis locatie Stadion aan de Mondriaanlaan. Geen probleem om leerlingen snel te bedienen, in zijn eentje kan De Marco, als het nodig is, zo’n 450 ijsjes per uur scheppen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
PREMIUM
De Bergse Kunstveiling veilt meer dan honderd kavels; ‘Leuk om lokale kunstenaars te steunen’
BERGHEM - Ruim honderd kunstwerken in allerlei disciplines kwamen zondag onder de hamer tijdens de Bergse Kunstveiling. Opmerkelijk: alle kunstenaars hadden een of andere relatie met Berghem. -
PREMIUM
Ossenaar (63) aangehouden voor misbruik 71-jarige zus met verstandelijke beperking
DEN BOSCH/OSS - Een 63-jarige Ossenaar misbruikte volgens het Openbaar Ministerie (OM) zijn zus, een 71-jarige vrouw met een lichamelijke en verstandelijke beperking. -
Raad van State veegt bezwaren tegen zonnepark Achterste Groes Heesch van tafel
HEESCH - De aanleg van een zonnepark aan de Achterste Groes in Heesch is een stap dichterbij gekomen. De Raad van State vindt dat de gemeente Bernheze zichzelf terecht een vergunning heeft gegeven. Bezwaren van omwonenden wijst het hoogste rechtsorgaan af. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen.
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
-
-
-
Bernheze experimenteert om betaalbare woningbouw mogelijk te maken
HEESCH - De nieuwe woonvisie van Bernheze is inmiddels een jaar oud. De gemeente legde daarin vast dat zij vooral snel, betaalbaar en op de juiste locaties wil (laten) bouwen. Wethouders Edwin Daandels en Rien Wijdeven konden deze week wat succesjes melden. -
Deze pagina gaat verdwijnen, lees hier hoe u uw eigen gemeentepagina kunt instellen
Op deze pagina vond je altijd het nieuws uit de streek. Om je nog lokaler nieuws te bieden, biedt het ED je nu een pagina aan met het nieuws uit jouw gemeente én de directe omgeving.