Met verse bomen op naar een groener Lithoijen
LITHOIJEN - Liefst 240 knotwilgen, 248 fruitbomen en honderden meters haag worden er deze week geplant in tuinen, perken en bermen van Lithoijen. Vrijwilligers van Landschapsbeheer Oss steken samen met bewoners de handen uit de mouwen om van Lithoijen het ‘groenste dorp van de regio’ te maken.
De aanplant van de bomen en struiken en het ophangen van van zo'n tweehonderd nestkasten maakt onderdeel uit van het project Lithoijen in Vogelvlucht, dat is opgezet om de verdere aantasting van de natuur een halt toe te roepen.
Wat heet: bureau Orbis, Dorpslandschap Lithoijen en Landschapsbeheer Oss verwachten dat het dorp er veel groener op wordt en dat het ook nog eens een ideale biotoop wordt voor vogels, bijen, vlinders en vleermuizen.
Kale wortels
Volgens Tonnie van Hooff van Landschapsbeheer Oss werkt vrijwel het hele dorp mee met de aanplant. Alle beplanting wordt geleverd met kale wortels en moet daarom zo snel mogelijk de grond in. Alle Lithoijense deelnemers aan het project hebben daarom voorbereidingen getroffen zoals het boren van gaten of schoonmaken van terreinen. ,,Hartstikke mooi om te zien dat iedereen mee wil doen en hier de noodzaak van inziet.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Marco’s ouders werden op gruwelijke wijze vermoord in hun Franse boerderij ‘om een paar rottige centen’
-
PREMIUM
Inwoners Oss willen weten hoeveel overlast een windmolen geeft – maar excursie naar Deil maakt ze weinig wijzer
OSS - In de polder tussen Oss en Den Bosch komt een windmolenpark. Hoe ziet dat eruit en hoeveel geluid maken de turbines nou eigenlijk? Omwonenden gingen op excursie naar windpark Deil om het te ervaren. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
Protestborden tegen noodopvang in polder langs Macharenseweg Oss
OSS - Protestborden wijzen voorbijgangers er sinds zaterdagmiddag langs de Macharenseweg in Oss op dat niet iedereen dit een geschikte locatie vindt om vluchtelingen te huisvesten.
-
Vrouw liep op blote voeten politiebureau Oss binnen: rechter veroordeelt echtgenoot voor huiselijk geweld
-
-
-
PREMIUM
Ossenaar (63) aangehouden voor misbruik 71-jarige zus met verstandelijke beperking
DEN BOSCH/OSS - Een 63-jarige Ossenaar misbruikte volgens het Openbaar Ministerie (OM) zijn zus, een 71-jarige vrouw met een lichamelijke en verstandelijke beperking. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.