Moord Henk Baum: verdachte zwijgt en viert nieuwjaar in cel, politie blijft zoeken naar opdrachtgevers
OSS/NISTELRODE - De 21-jarige man die in november werd aangehouden omdat hij mogelijk iets te maken heeft met de moord op Henk Baum uit Nistelrode, blijft negentig dagen langer in de cel zitten. Dat is onlangs besloten in de raadkamer in Den Bosch. De verdachte werkt vooralsnog niet mee aan de verhoren, zo laat zijn advocaat weten. Volgens een woordvoerder blijft de politie ‘nadrukkelijk op zoek naar meerdere mogelijke opdrachtgevers’ van de moord.
Henk Baum werd op 22 maart doodgeschoten in zijn auto, onder het ecoduct langs de snelweg in Schaijk. De politie houdt er rekening mee dat er meer mensen betrokken waren bij de dood van Baum en dat hij wellicht in opdracht is vermoord.
Een uitgebreid rechercheteam heeft de moordzaak in onderzoek. Op een korte afstand van de plek waar Baum was doodgeschoten, werd een blauwe Ford Fiësta gevonden, die in brand was gestoken. Op bewakingsbeelden was te zien dat het slachtoffer kort voor zijn dood door een soortgelijke auto werd gevolgd.
Meerdere arrestaties
In de loop van het onderzoek kwam de 21-jarige verdachte in beeld. Hij werd begin oktober in Maarsbergen opgepakt in een onderzoek naar brandstichtingen en een explosie in de omgeving van Oss. Daarvoor zat hij vast in Middelburg. Daar is hij voor deze zaak aangehouden.
De politie sluit meerdere arrestaties niet uit, benadrukt een woordvoerder donderdag. ,,Het onderzoek loopt nog. De man die begin november is aangehouden zit nog altijd vast. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op Baum”, is het enige wat zowel politie en justitie erover kwijt willen.
Handgranaat
De recherche verdenkt de 21-jarige verdachte verder van een brandstichting in Nijmegen en een reeks autodiefstallen in Brabant, Limburg en Gelderland.
Ook denkt de recherche dat hij betrokken was bij het naar binnen gooien van een handgranaat bij een woning aan de Keldermansstraat in Eindhoven. Die aanslag gebeurde op 29 september van dit jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verdachte (21) opgepakt voor gooien granaat in huis in Eindhoven, mogelijk ook betrokken bij dood Henk Baum
EINDHOVEN - De politie heeft een 21-jarige man opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij het naar binnen gooien van een handgranaat bij een huis aan de Keldermansstraat in Eindhoven. De man wordt direct in verband gebracht met meerdere zaken, waaronder het doodschieten van Henk Baum in Schaijk. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Met 80 door de bebouwde kom? Dat kan alleen in ’t Wild
’T WILD – Er wonen tussen de 160 en 170 mensen op een kluitje. Het lijkt een dorpje, maar is het niet. ’t Wild staat wel op de kaart, maar heeft officieel geen bebouwde kom. En dat steekt de bewoners steeds meer. ,,Op papier zijn we niks.” -
In Schaijk doodgeschoten man is autosloper Henk Baum (51) uit Nistelrode
OSS/SCHAIJK - De man die donderdagmiddag in Schaijk werd doodgeschoten, is Henk Baum (51) uit Nistelrode. Dat bevestigen betrouwbare bronnen aan het BD. Baum was een bekende van de politie. In 2014 werden op het terrein van zijn autosloperij een vuurwapen en munitie gevonden. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
PREMIUM
Wie stak 25-jarige bewoner Floraliastraat in de nek? Bloedsporen wijzen op tweede verdachte
DEN BOSCH/HEESCH - Vier jaar cel. Dat eist officier van justitie A. Schmeets tegen de 49-jarige R.B. Hij stak volgens haar op 24 april 2021 zijn 25-jarige huisgenoot in Heesch met een mes in de nek: ,,Die steek had dodelijk af kunnen lopen.” -
-
-
PREMIUM
Eigenaar drugsschuur (57) hoeft winst van 1,1 miljoen niet af te dragen: rechtbank denkt niet dat hij heeft geprofiteerd
DEN BOSCH/NISTELRODE - De 57-jarige eigenaar van een perceel aan de Donzel in Nistelrode heeft financieel niet geprofiteerd van de wietkwekerij in de kelder onder zijn schuur, die agenten in 2020 bij toeval ontdekten. De rechtbank in Den Bosch vindt daarom niet dat de verdachte criminele winsten af hoefde te dragen aan de staat. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.