Vernieuwd clubhuis MOSA’14 is (zo goed als) klaar: ‘Ja, dit is iets aparts’
OIJEN - ,,Een beetje fatsoeneren, de finishing touch.” Dat is alles wat er volgens voorzitter Bert van der Burgt nog nodig is om de vernieuwbouw van het clubhuis van MOSA’14 als afgerond te beschouwen.
De fusievoetbalvereniging staat op zaterdag 25 september stil bij de realisatie van dit project. ,,Dat heeft niet alleen met onze vakanties te maken, maar door wat later te zitten, is de kans ook groter dat er meer mag qua festiviteiten.” Het nieuwe clubhuis is dinsdag feitelijk al in gebruik genomen door de selectie, voor wie het nieuwe seizoen begonnen is. ,,Het is enorm verbeterd ten opzichte van hoe het was, dat zien die spelers ook wel”, aldus Van der Burgt. ,,We hebben net zoals eerst zes kleedkamers, maar die zijn nu wel veel groter. En eerst was er verder ook totaal niets, terwijl we nu ook een lokaal met lockers, een spreekkamer en opslagruimtes hebben.”
Wij vonden hoogbouw een must, maar voor die wens hebben we bij de gemeente wel moeten strijden. De aanhouder wint
Over bestaande kantine heen gebouwd
Daar houdt het niet mee op, want er is bovenin een zaal voor activiteiten. Bijzonder is dat over de bestaande kantine heen is gebouwd. ,,Ja, dit is iets aparts”, beaamt de voorzitter. ,,Wij vonden hoogbouw een must, maar voor die wens hebben we bij de gemeente wel moeten strijden. De aanhouder wint.” Al met al duurde het zo'n zeven jaar voor het vernieuwde clubhuis er stond, onder meer door trage bestemmingsplanprocedure, lange levertijden en volle agenda’s van aannemers.
Het is voor Van der Burgt zijn laatste klus op sportpark De Rijsbos. Na 39 jaar voorzitterschap van eerst OVC’63 en later MOSA’14 is het mooi geweest, vindt de 70-jarige preses. ,,Ik heb het altijd leuk gevonden, maar het is nu echt tijd voor een nieuwe generatie. Dit is een mooi natuurlijk moment om te stoppen.” De Macharense en Oijense voetballers hoeven zich geen zorgen te maken, want er is een mogelijke opvolger gevonden. In oktober tijdens de algemene ledenvergadering zal een bestuurslid zich in elk geval kandidaat stellen voor de functie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
Een plaszuil en dit hokje bij de fietsenstalling: met die ‘openbare toiletten’ moet Oss het doen
OSS – Vette pech voor wie hoge nood heeft in het Osse centrum. Ondanks een unanieme oproep vanuit de gemeenteraad komen er voorlopig géén extra openbare toiletten in de binnenstad. ,,We zijn diep, diep teleurgesteld.” -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUMINTERVIEW
Oijense kartrekker Bert van der Burgt: ‘Je moet vooruit, gas erop’
OIJEN - Oijen draagt hem op handen. Bert van der Burgt gaat de historie in als redder van het klooster en kartrekker van de voetbalclub. Een echte bouwer. -
Geen onvoorwaardelijke celstraf voor oude inbraken en bedreigingen in Oss, Veghel en Bernheze
DEN BOSCH - Ossenaar L.M. (49) bedreigde en beledigde agenten eind 2016 in Bernheze na een alcoholcontrole, forceerde in april 2017 een hekwerk in Oss, stal in juni van dat jaar een vrachtwagen in Veghel en in augustus jerrycans ontvettingsvloeistof in Raamsdonkveer, en probeerde zonder succes in juli een aanhanger met boot weg te halen in Heeswijk-Dinther.
-
Nieuw clubhuis MOSA’14 krijgt vorm: ‘Goei werk heeft tijd nodig’
OIJEN - De vernieuwbouw van het clubhuis van voetbalvereniging MOSA'14 in Oijen krijgt ruwweg vorm. ,,Ze zijn volop aan de gang, gelukkig wel”, zegt voorzitter Bert van der Burgt. -
-
-
PREMIUM
Nivå Liften uit Oss ziet kansen waar de wereldspelers het laten liggen: ‘Wij staan dichter bij de klant’
OSS - Nivå Liften uit Oss produceert, onderhoudt en moderniseert liften. Door de overname van Starro Liften uit Roermond heeft het nu zelf ruim duizend liften in de portefeuille. Een kleine speler op de wereldmarkt, maar wel met een eigen rol. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.