Koop doekt gewraakte wegenbouwdochter op
GRONINGEN (ANP) - De Groningse aannemer Koop verkoopt zijn dochteronderneming Koop Tjuchem. Dit wegenbouwbedrijf kwam in 2001 in opspraak toen ex-directeur Ad Bos een schaduwboekhouding openbaarde. De affaire bracht een grootschalige fraude in de Nederlandse bouwsector aan het licht.
Koop doet zijn hele wegenbouwdivisie (GWW) over aan de Vervat Groep in Rotterdam. De activa en het personeel van Koop Tjuchem gaan ook over naar Vervat, maar de gelijknamige besloten venootschap zelf niet. De wegenbouwsector past volgens Koop niet langer bij de nieuwe strategie die vorig jaar werd vastgesteld. Daarin richt Koop zich onder meer op pijpleidingen, telecom en duurzame energie.
De naam van Koop GWW wordt gewijzigd in MNO Vervat. Mede-eigenaar Hans Vervat noemt de overname ,,een mooi moment om de naam te veranderen''. Dat gebeurt ook omdat de Koop Groep onder eigen naam activiteiten blijft exploiteren.
Het nieuwe moederbedrijf is al actief in de bouw- en havensector. ,,De overname betekent deels een uitbreiding van onze activiteiten en deels schaalvergroting'', zei Vervat in een toelichting. De jaaromzet van Vervat Groep zal na deze overname verdrievoudigen tot 300 miljoen euro, terwijl de onderneming er zeshonderd werknemers bij krijgt.
Bouwbedrijven hebben in het verleden jarenlang onderling afgesproken voor welke bedragen zou worden ingeschreven op infrastructuurprojecten. Hierdoor zijn de kosten voor de overheid, als grote opdrachtgever van infrastructurele werken, opgedreven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een man verspreidde foto van crash onder medepassagiers: hoe kan dat?
Het was een flinke schok voor passagiers die afgelopen zaterdag op Schiphol in een vliegtuig wachtten: ze ontvingen zomaar een foto van een vliegtuigramp op hun iPhones. Hoe kan dat gebeuren, en wat doe je eraan? -
Dit zijn wij
Catwoman (84): Ik krijg nog steeds brieven en aanzoeken
Ze danste met Fred Astaire en was de tegenspeelster van Kirk Douglas. Maar pas toen ze eind jaren 60 de rol van Catwoman vertolkte in de legendarische Amerikaanse tv-serie Batman, werd actrice Julie Newmar (84) zelf een beroemdheid. -
Patatgeneratie
Henny Huisman: Als ik ziek was, ging de show niet door. Punt
Met programma’s als de Soundmixshow was hij het kijkcijferkanon van de jaren 80. Henny Huisman (66) maakte televisie in een tijd waarin geld geen rol speelde. ,,Als iemand zei dat hij alleen kon ademhalen in Davos, vlogen we daarheen voor een filmpje van 3 minuten." -
Babyboomers
'Op vakantie? Wij gingen een dagje naar Avifauna'
Zandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaan de Babyboomers met vakantie? -
PREMIUM
1 op 20 mensen krijgt diagnose fibromyalgie: ‘Onbegrip voor patiënten het moeilijkst’
Niet zichtbaar ziek, maar wel vergaan van de pijn en vaak nog een resem andere lichamelijke klachten erbovenop: dat is fibromyalgie. Wat veroorzaakt het en wat kan eraan gedaan worden? Jessica Van Oosterwijck, verbonden aan de universiteit van Gent, geeft een overzicht van de ziekte en de behandeling. ,,Het moeilijkst voor de patiënten is het onbegrip van de omgeving.”
-
Dit Zijn Wij
Geboren in de 70's? Dan hoor je thuis in de Patatgeneratie
Wij zijn geboren tussen circa 1970 en 1985. We weten nog hoe het was om te bellen vanuit een telefooncel en geld te wisselen voor je met vakantie ging. Dit is de Patatgeneratie! -
Dit zijn wij
De oorlog die drie generaties nog altijd bezighoudt
De Tweede Wereldoorlog is al 72 jaar voorbij, maar heeft Nederland nog lang niet verlaten. -
PREMIUMExperts
Met het hele gezin op elkaars lip: waarom vakantie voor echtscheiding kan zorgen
Na de zomer piekt het aantal relatiebreuken. Wat veroorzaakt een vakantiescheiding? En kun je voorkomen dat je huwelijk verongelukt tijdens je vrije dagen? Experts leggen uit en geven tips.