Twijfel rond verkiezing Forum: meldingen van hackers en oud-leden die stemmen
De geldigheid van het referendum binnen Forum voor Democratie ligt onder vuur. Ook oud-leden zeggen gestemd te hebben op de vraag of Thierry Baudet zijn partij terug in handen mag krijgen. Een groep Statenleden die vertrok bij Forum stapt naar de rechter om het hele referendum ongeldig verklaard te krijgen.
Delen per e-mail
De vraagtekens rond het referendum van Forum voor Democratie rezen al gisteravond, toen oud-leden meldden dat zij ook hun stem mochten uitbrengen. De partij claimde dat alleen betalende FvD’ers die op 29 november lid waren, de dag dat het referendum werd aangekondigd, mochten stemmen. Er zijn echter meerdere oud-leden die zeggen dat zij hun vertrek kenbaar hadden gemaakt én niet hebben betaald, en toch menen een link te hebben gekregen om te stemmen.
Op die berichten volgde een persmededeling van Forum dat er ‘meerdere hackpogingen zijn gedaan’ om het ‘bindende referendum’ te beïnvloeden.
Hack
Waarschijnlijk doelt Forum daarmee op graafwerk van techjournalisten die stelden in de ‘achterkant’ van het stemsysteem te kunnen komen. Ook claimt NOS-journalist Joost Schellevis dat stemmers niet anoniem zijn, volgens hem is te achterhalen wie wat heeft gestemd.
Lees verder onder de tweet.
Forum spreekt dat tegen. Berichten dat het referendum te hacken is en dat stemmers niet anoniem blijven, zijn ‘onjuist’, stelt FvD. ,,De ledenraadpleging verloopt voorspoedig.”
Het bedrijf BigPulse, dat de verkiezingssoftware levert, ‘monitort het verloop van de verkiezingen constant en zij borgen dan ook de veiligheid van deze verkiezing’, aldus FVD. De hackpogingen zijn tot nu toe mislukt, zegt de partij. FVD doet aangifte van hackpogingen.
Baudets critici kondigen bovendien aan een rechtszaak te starten, als Baudet de overwinning zou halen. Zij spreken van een ‘onrechtmatig’ referendum, omdat Baudet juist vorige week nog werd geroyeerd als lid en uit het bestuur werd gezet.
Het Overijsselse Provinciale Statenlid Johan Almekinders verwees naar een rechtszaak rond het ter ziele gegane Voetbalmuseum, waarbij de directeur door de rechter werd afgezet wegens wanbeheer. ,,Dat is ook precies wat wij Baudet verwijten, wanbestuur’’, aldus Almekinders.
Ingewikkeld
Volgens plaatsvervangend voorzitter van het FVD-bestuur Lennart van der Linden staat het ‘iedereen vrij’ om een rechtszaak te starten. Vervolgens is het aan de rechter om te oordelen over de gang van zaken. ,,Zo doen we dat in Nederland.”
Van der Linden zegt nog gewoon vertrouwen te hebben in het referendum en de uitslag. ‘Professionele partijen’ houden volgens hem toezicht op de ledenraadpleging en de uitkomst zal eerlijk en betrouwbaar zijn, zegt hij. Wel wordt het ‘ingewikkeld’ als de uitslagen heel dicht bij elkaar liggen. Hij wil er niet op vooruitlopen wat er dan zal gebeuren.
De uitslag van het referendum wordt ‘enkele uren’ na 18.00 uur vandaag verwacht.
Bekijk al onze trending nieuwsvideo's over Baudet en de FvD in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Forumleden kunnen vanavond kiezen of zij Baudet willen als leider
De leden van Forum voor Democratie kunnen vanaf vanavond 18.00 uur kiezen of zij Thierry Baudet wel of niet willen als leider van de partij. -
OMT adviseert tegen openen basisscholen op 25 januari
De basisscholen en de kinderopvangcentra kunnen het best voorlopig dicht blijven. Een opening op 25 januari, zoals het kabinet overweegt, is niet verstandig. Dat staat in een advies van het Outbreak Management Team (OMT) aan het kabinet, bevestigen ingewijden na berichtgeving door de NOS. -
PREMIUM
Hoe de avondklok tóch op tafel kwam: ‘De wereld ziet er nu anders uit’
Nog geen vijf dagen geleden werd er in het parlement schamper gesproken over een mogelijke avondklok, maar gisteren was het taboe opeens van tafel. Een meerderheid van de Tweede Kamer lijkt nu opeens wel te voelen voor het instellen van de avondklok, waar het eerder niet van wilde weten. Al bepalen de partijen hun definitieve standpunt vanmiddag pas. -
PREMIUM
Als het kabinet valt, wat betekent dat voor de coronacrisis?
Iedereen aan het Binnenhof kijkt vandaag gespannen naar de deur waarachter de ministerraad vergadert. Als die opengaat, komt het kabinet naar buiten met een reactie op het vernietigende rapport over de toeslagenaffaire. En het zou zo maar eens kunnen dat premier Mark Rutte daarna het ontslag van zijn kabinet aanbiedt aan de koning. -
Kamer positief over besluit kabinet
De politieke partijen in de Tweede Kamer zijn eensgezind van mening dat het aftreden van het kabinet onvermijdelijk was. De toeslagenaffaire was te ernstig om te kunnen aanblijven.
-
PREMIUM
Nieuwe maatregelen tegen derde golf in de maak: ‘Variant is niet onder controle’
Nederland wacht een lange winter in een strengere lockdown. Onder druk van een derde golf broedt het kabinet op heftige ingrepen als een avondklok of extra bezoekrestricties. -
PREMIUM
Analyse Geruisloze val en dan snel weer door
Geen scheldpartijen, geen verwijten over en weer, geen anonieme zwartmakerij. Zo rustig als Rutte III aan zijn einde kwam, stapte een kabinet zelden op. Want er moest een ‘ultiem’ offer komen. Al is het niet los te zien van de naderende verkiezingsstrijd. -
‘50Plus-bestuurders polsen Henk Krol voor hernieuwde samenwerking’
Enkele bestuurders van 50Plus zouden oud-partijleider Henk Krol hebben benaderd met de vraag of hij weer betrokken wil zijn bij de ouderenpartij. Dat melden meerdere bronnen aan deze website.