

- 22' Xavier Mous
- 29' Donyell Malen
- 34' Yorbe Vertessen
- 54' Eran Zahavi
- Immanuel Pherai 69'
- Samir Lagsir 90'
Doelpunt geëmotioneerde Zahavi hoogtepunt op zorgeloze middag, PSV nagenoeg zeker van Champions League-voorronde
PSV heeft de tweede plek nagenoeg zeker binnen na een eenvoudige overwinning op PEC Zwolle (4-2) en het puntenverlies van AZ bij FC Groningen (0-0). De Eindhovenaren kenden in eigen huis geen enkele moeite met PEC Zwolle, ook al door een goal van een geëmotioneerde Eran Zahavi.
Het duurde even, maar in de 54ste minuut was daar dan toch hét moment voor Eran Zahavi, die na een roerige week direct een basisplaats kreeg bij PSV. De Israëlische aanvaller knikte raak uit een voorzet van Donyell Malen en vormde daarna met zijn handen een hart richting zijn vrouw Shay, die op de tribune geëmotioneerd toe keek. De fans van PSV hadden ook al spandoeken in het Philips Stadion gehangen om de altijd gretige goaltjesdief een hart onder de riem te steken.
Bizar eigen doelpunt
Zahavi schoot zijn ploeg vlak na rust op een 4-0 voorsprong. PSV kende toch al een onbezorgde middag tegen PEC Zwolle, dat nergens meer voor speelt. Dat was ook te zien, PSV kreeg kans op kans om de score te openen, maar had daar in de 22ste minuut de hulp van PEC voor nodig. En hoe: Yuta Nakayama speelde de bal terug op doelman Xavier Mous, die de bal onder zijn voet door liet glippen. Een bizar eigen doelpunt: 1-0. Daarna was het bal geopend en voerde PSV nog voor rust de score op naar 3-0. Malen en Yorben Vertessen waren koelbloedig voor het doel.
Daarmee was de wedstrijd na 34 minuten eigenlijk wel gespeeld. PSV-trainer Roger Schmidt kon na rust ook naar hartelust wisselen, zo kwamen onder meer Nick Viergever, Armando Obispo, Noni Madueke - hij begon weer op de bank - en Pablo Rosario nog in het veld bij de thuisploeg.
PEC laat toch nog van zich horen
Ook na het doelpunt van Zahavi bleef PSV de bovenliggende partij en had het weinig moeite met PEC. Toch wisten de Zwollenaren uit het niets te scoren; na 70 minuten lag het veld plots open, liet Immanuel Pherai zijn hielen zijn aan Nick Viergever en schoot hij koeltjes raak: 4-1. En in de slotfase maakte invaller Samir Lagsir er met een fraaie knal ook nog 4-2 van.
Daar bleef het uiteindelijk ook bij. Al met al een zorgeloze én belangrijke overwinning: de tweede plek kan PSV nu bijna niet meer ontgaan, daarmee zijn de Eindhovenaren voor 99 zeker van de voorronde van de Champions League. Concurrent AZ speelde namelijk gelijk tegen FC Groningen en heeft met één duel te spelen drie punten minder en een beduidend slechter doelsaldo (+29 om +39).
Mvogo; Dumfries (86. Piroe), Teze, Boscagli (46. Viergever), Max (62. Obispo); Van Ginkel, Sangaré; Vertessen (46. Rosario), Gakpo (62. Madueke); Zahavi, Malen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Precies 35 jaar na het grootste PSV-succes aller tijden zijn Linskens en Buyo even herenigd: ‘Waarom tilde je dat been nou op?’
Eindhoven -
PREMIUM
Hoe Fred Rutten de crisis bij PSV nu kan aanpakken, met vijf basisregels
Hij is wel wat gewend, de man die vrijdag bij PSV het stokje een paar dagen overneemt van Ruud van Nistelrooij. Op een wonderbaarlijke manier eindigt zondag bij AZ-PSV ook de PSV-carrière van Fred Rutten. Hoe vult hij zijn slotopdracht in en wat komt de Tukker nu tegen?Eindhoven -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUMTRANSFERUPDATE
Beoogde PSV-aanwinst Spierings heeft deze week met PSV eerste afspraak in Eindhoven
Als het allemaal meezit, spreekt PSV-target Stijn Spierings later deze week in Eindhoven met PSV over een definitieve overgang naar de club. Dat bevestigen bronnen die dicht op de situatie zitten. Spierings is volgens hen geïnteresseerd in de plannen van de Eindhovenaren, maar wil nog wel weten wat het idee is over komend seizoen. Een meerjarig contract ligt voor hem klaar, maar er moet dus nog wat water door de Rijn en de zaak is nog niet beklonken.Eindhoven -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
PREMIUMVERSLAG
Jong PSV boekt fraai internationaal succes in zinderende finale in Engeland
Eindhoven -
-
-
PREMIUM
Ajax is gecharmeerd van PSV-aanvaller Fábio Silva en zet een eerste stap richting hem
PSV neemt na dit seizoen afscheid van aanvaller Fábio Silva, die voor zes maanden was gehuurd van Wolverhampton Wanderers. De 20-jarige Portugees voldeed als stand-in voor Luuk de Jong en was belangrijk in meerdere wedstrijden. In de bekerfinale tegen Ajax schoot hij nog de beslissende penalty binnen en een delicate overgang is na dit seizoen misschien mogelijk.Eindhoven -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.