

- Eran Zahavi 4'
- Mauro Júnior 24'
- Cody Gakpo 28'
- Carlos Vinícius 62'
- Ritsu Doan 88'
Flitsend PSV speelt problemen van zich af met ruime overwinning op Vitesse
PSV heeft een eenvoudige avond gekend op bezoek bij Vitesse. De ploeg van trainer Roger Schmidt wervelde in de eerste helft voorbij de Arnhemmers en scoorde binnen het half uur al driemaal. Uiteindelijk liepen de Eindhovenaren in de tweede helft nog uit naar 0-5.
Na twee nederlagen op rij in de competitie snakte alles en iedereen van PSV naar een verse driepunter. Op bezoek bij Vitesse stond PSV op voorhand geen gemakkelijke opgave te wachten, maar die opgave werd na vier minuten spelen al iets makkelijker.
Slalom Madueke
Na een enthousiast begin van Vitesse, kreeg PSV de eerste kans van de wedstrijd en meteen was het raak. Noni Madueke slalomde langs drie Vitesse-verdedigers, hield goed het overzicht en gaf de bal voor op Götze. Het schot van de Duitse middenvelder werd nog gekeerd door Vitesse-doelman Houwen, maar Zahavi was er als de kippen bij om de rebound in het dak van het doel te schieten: 0-1.
Het spel golfde vervolgens op en neer, maar PSV kreeg ontzettend veel ruimte op de counter. En dat leverde flink wat kansen op. Madueke, Gakpo en Zahavi kregen al snel na de openingstreffer de kans om de voorsprong uit te breiden. Het was uiteindelijk Mauro Junior die na 24 minuten voor de 0-2 zorgde met een droog schot in de verre hoek.
Klus geklaard
Vitesse had weinig in te brengen. De veel besproken Drommel hoefde in het eerste bedrijf niet echt in actie te komen. PSV was zeker na de tweede treffer heer en meester in Arnhem. Dat resulteerde al snel in nog een goal. Cody Gakpo tikte een voorzet van Madueke, die net als tegen NAC opnieuw uitblonk, voor open doel binnen: 0-3. Binnen het half uur had PSV de klus al geklaard in Arnhem.
Tekst gaat verder onder foto
Na rust vorderde de wedstrijd zoals je kunt verwachten: Vitesse probeert er voor het eigen publiek nog wat van te maken en PSV kan achterover leunend loeren op de counter. Schmidt voerde gedurende de tweede helft ook nog de nodige wissels toe en één van die wissels stond koud in het veld, maar tekende wel voor de 0-4.
Invallers breiden score uit
Na een afgeslagen corner bracht Mwene de bal over de Vitesse-defensie heen richting Sangaré die ineens oog in oog stond met Vitesse-doelman Houwen. De Ivoriaan was niet zelfzuchtig en legde de bal breed voor de meegelopen Carlos Vinícius, die zo wel heel makkelijk voor zijn vijfde competitietreffer tekende. Kort voor het einde tekende Ritsu Doan nog voor de 0-5 met een droge schuiver vanaf de rand van de zestien.
Daarmee kende de wedstrijd het laatste hoogtepunt. PSV nadert koploper Ajax door de overwinning weer tot twee punten, al komen de Amsterdammers zondag nog in actie in eigen huis tegen FC Twente. PSV zal zich allereerst op moeten gaan maken voor het duel met Maccabi Tel-Aviv in de Conference League, waarna Heerenveen in het weekend op bezoek komt in het Philips Stadion.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
PREMIUMTRANSFERNIEUWS
PSV volop in gesprek met beoogde aanwinst Ricardo Pepi: miljoenenbod op de spits snel verwacht
PSV gaat werk maken van Ricardo Pepi (20) en probeert hem de komende weken vast te leggen. De club is volgens doorgaans goed geïnformeerde bronnen voornemens om snel een bod uit te brengen bij FC Augsburg, waar hij nu nog onder contract staat. Als de Eindhovense club zich komende zondag zou plaatsen voor de Champions League-voorrondes, kan het mogelijk snel gaan.Eindhoven -
Teruglezen | Persconferentie PSV over vertrek Van Nistelrooij
PSV-directeuren Marcel Brands en Earnest Stewart gaven woensdagmiddag tekst en uitleg over het vertrek van trainer Ruud van Nistelrooij.Eindhoven -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUMVERSLAG
PSV klopt Ajax en pakt belangrijkste juniorentitel met team van Theo Lucius
Eindhoven -
-
-
Voormalig PSV-trainer Roger Schmidt heeft de Portugese schaal beet, na topseizoen
Voor Roger Schmidt is het dan eindelijk prijs in Portugal. De voormalig trainer van PSV werd na een uitstekend seizoen kampioen met Benfica, met 87 punten. Op de slotdag van de competitie zetten de mannen van Schmidt hekkensluiter Santa Clara simpel opzij: 3-0.Eindhoven -
PREMIUM
Waarom PSV alweer is gezakt voor de cursus pokeren met clubiconen
Ruud van Nistelrooij overrompelde woensdag al zijn collega’s bij PSV. Met man en macht was deze week en al veel eerder geprobeerd hem in het zadel te houden, maar ineens was de coach er klaar mee. Vier dagen voor de eindstreep van dit seizoen is PSV ontmanteld. Dat straalt ook negatief af op topman Marcel Brands.Eindhoven