Noni Madueke wil scoren én betrouwbaar zijn bij PSV: ‘Verdedigen doe je nooit met z'n tienen’
VideoBij PSV is aanvaller Noni Madueke uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. Hij scoorde vijf keer in zijn eerste zes officiële duels van deze voetbaljaargang en was ook zaterdag in Almelo weer beslissend, bij een 2-0 zege van zijn ploeg. Madueke gooide na rust het duel in het slot met een bekeken treffer.
Hij was een van de weinige spelers die zijn basisplek behield, omdat trainer Roger Schmidt vond dat er veel gewisseld moest worden.
,,Zelf vraag ik nooit om rust”, grapte hij. ,,Ik voel het volledige vertrouwen van de coach en dat heb ik ook in hem. Uiteindelijk was een aantal wissels ook heel verklaarbaar. Olivier(Boscagli, red.) is nu vader geworden en moet daarvan genieten. Hij stuurde ons voor de wedstrijd nog een bericht en wenste ons succes. Philipp (Max, red.) had een kleine blessure en Marco (Van Ginkel, red.) speelt niet op kunstgras.”
(verhaal gaat verder onder de foto)
Verse krachten
Trainer Roger Schmidt vond dat PSV wat verse krachten kon gebruiken en wisselde ook keeper Joël Drommel. Madueke vond het allemaal niet zo gek. ,,We hebben bijvoorbeeld twee goede goalies en kunnen ook Yvon (Mvogo, red.) niet zomaar vergeten”, gaf hij aan.
Een van de individuele doelen van Madueke is om naast zijn offensieve cijfers ook belangrijk te zijn voor het team. Hij is meer gaan meeverdedigen bijvoorbeeld. ,,Ik moet mijn ploeggenoten helpen. Altijd. Als ik zie dat Jordan (Teze, red.) het lastig heeft in een twee tegen een-situatie moet ik erbij zijn. Er is nog heel veel te verbeteren en het defensieve werk heb ik meer toegevoegd aan mijn spel. Ik moet compleet betrouwbaar zijn voor mijn team en verdedigend actief zijn. Dat kunnen we nooit met tien man doen.”
(verhaal gaat verder onder de foto)
Benfica-uit, grootste duel uit z'n carrière
De 19-jarige aanvaller speelt komende week de tot nu toe belangrijkste pot in zijn carrière, uit bij Benfica. Hij wil zich daar met PSV gaan plaatsen voor de groepsfase van de Champions League. ,,Ja, dit is de grootste wedstrijd uit mijn loopbaan. Als je daarvoor niet bent, gaat er iets niet helemaal goed”, zei hij met een lach. ,,Ik ga nu net als de anderen heerlijk uitrusten en proberen om daar super te zijn. Ik voel me ontspannen en alles gaat goed bij PSV. Dit momentum moeten we vasthouden. Ik denk dat we in dit systeem ook allemaal goed tot ons recht komen. Zelf kan ik vanaf de buitenkant naar binnen trekken en proberen gevaarlijk te zijn.”
Binnen PSV houden zijn ploeggenoten hem en elkaar scherp, bevestigt Madueke. ,,We eisen heel hoge standaarden van elkaar. Als er iets fout gaat, zijn we kritisch en daarna gaan we door. Die scherpte hoort bij een goede ploeg. Mario Götze speelt daarin een belangrijke rol. Hij is een leider op het veld, door de manier waarop hij speelt. Ik ben blij dat hij zich dit seizoen zo comfortabel voelt.”
Dat deed Madueke zaterdag ook. Na zijn goal knielde hij en dankte hij God. ,,Voor mij is dat heel belangrijk. Er kwam veel emotie los toen ik scoorde, omdat het zo'n lastige wedstrijd was. Ik ben ook blij voor Bruma, die een goede goal maakte. Als ik zie wat hij op trainingen laat zien, en ik werk elke dag met hem, dan is hij gewoon een hele goede speler voor onze ploeg. Hij gaat dit seizoen nog vaker laten zien wat hij allemaal kan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoe PSV de aanval voor volgend seizoen kan inrichten én hoe Ricardo Pepi daarin zou passen
Eindhoven -
Er moet een en ander gebeuren bij PSV Vrouwen, dat klaar is na nederlaag tegen Ajax
Met de 1-3 nederlaag tegen Ajax in de halve finale van de eredivisie cup zette PSV Vrouwen maandagavond een streep onder het seizoen 2022-2023. De laatste wedstrijd op PSV Campus De Herdgang in Eindhoven stond in het teken van het afscheid van meerdere voetbalsters.Eindhoven -
Spelers PSV dringen bij directie aan op aanblijven Fred Rutten
Voor PSV komt er nog een turbulente week aan, nadat de Eindhovense club er zondag nog niet in slaagde om de tweede plek in de eredivisie veilig te stellen. Door een gelijkspel tegen sc Heerenveen moet de club volgende week nog vol aan de bak bij en tegen AZ, waar de Champions League-voorrondes veilig moeten worden gesteld.Eindhoven -
PREMIUM
PSV-perschef Thijs Slegers inspireerde clubgenoot Paul, die ook ziek werd en de Alpe d’Huez op gaat
EINDHOVEN - Rennend de Alpe d’Huez beklimmen. PSV’er Paul van Tatenhove gaat de uitdaging aan. Voor zichzelf, maar ook voor het goede doel. Als eerbetoon aan de overleden PSV-perschef Thijs Slegers wil hij geld inzamelen voor Matchis, het centrum voor stamceldonoren.Berghem, Geldrop, Eindhoven -
PREMIUMTRANSFERUPDATE
PSV meldt zich officieel voor Stijn Spierings, die nog veel keuze heeft
PSV heeft zich inmiddels officieel gemeld voor de diensten van middenvelder Stijn Spierings van Toulouse FC. De club wil hem op korte termijn transfervrij inlijven, bevestigen betrouwbare bronnen. Hij kan waarschijnlijk voor drie of vier seizoenen tekenen, al moet daar nog heel wat voor gebeuren. Daarnaast moet hij ook nog medisch gekeurd worden, als hij op een aanbieding van PSV in wil gaan.Eindhoven
-
PREMIUM4
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.