PSV strikt Ruud van Nistelrooy als trainer voor Jong PSV
Ruud van Nistelrooy wordt met ingang van komend seizoen de nieuwe coach van Jong PSV, dat uitkomt in de Keuken Kampioen Divisie. De voormalig wereldspits is nu de oefenmeester van PSV onder 18 en maakt daarmee een belangrijke stap omhoog in de trainerspiramide bij de Eindhovense club.
Delen per e-mail
De 44-jarige Van Nistelrooy bewandelt in zijn trainerscarrière rustig de weg omhoog en heeft de laatste jaren bewust de keuze gemaakt om deze professie enigszins in de luwte te leren. Van Nistelrooy wilde eerst ontdekken of het coachingsvak hem zou bevallen en zag het als een soort ontdekkingsreis, waarin hij zoveel mogelijk bagage voor de toekomst wilde vergaren.
Enorm belang
De afgelopen drie seizoenen trainde de Geffenaar de voormalige A1 van PSV, die momenteel PSV onder 18 heet. IJs en weder dienende start hij vanaf juli dus bij het beloftenteam, waarvan Van Nistelrooy de meeste spelers goed kent omdat hij ze al onder zijn hoede heeft gehad. De aanstaande benoeming van Van Nistelrooy onderstreept het enorme belang dat PSV hecht aan het beloftenteam en de weg die daarmee in 2013 is ingeslagen. Voor Van Nistelrooy zelf wordt het een stap waarin hij als trainer voor het eerst te maken krijgt met een aantal processen in het betaald voetbal. Nog niet zozeer de druk van supporters, maar de spelers en trainer van Jong PSV staan door de registratie van wedstrijden veel meer in de schijnwerpers dan die van PSV onder 19.
PSV is heel tevreden over de deelname van het beloftenteam in de eerste divisie, omdat talenten hier het vak leren en hun limieten in het betaald voetbal ontdekken of juist kunnen verleggen. Het is en blijft dé weg voor de toekomst, zo vindt men in Eindhoven. Onder anderen Steven Bergwijn, Cody Gakpo, Donyell Malen, Pablo Rosario en Jordan Teze braken na een periode bij Jong PSV door in Eindhoven. Ook andere, inmiddels verkochte, spelers zoals Zakaria Aboukhlal, Sam Lammers en Albert Gudmundsson gooiden hoge ogen bij Jong PSV en wist de club voor behoorlijke bedragen te verkopen. Alleen al dit drietal leverde in totaal 14 miljoen euro op.
Van Nistelrooy wordt de opvolger van Peter Uneken (48), die deze week aankondigde dat hij een nieuwe stap in zijn loopbaan gaat zetten.
EK
Van Nistelrooy zal komend jaar wel als assistent van Frank de Boer meegaan naar het EK. ,,Ik zou vorig jaar al als assistent van Ronald Koeman met Oranje naar het EK gaan”, vertelde de 44-jarige Geffenaar. ,,Maar dat toernooi is uitgesteld door corona. Nu ga ik komende zomer Frank de Boer en Dwight Lodeweges assisteren. Daar heb ik erg veel zin in.”
Volgens Van Nistelrooy is het de bedoeling dat hij in maart al aanschuift bij Oranje, als de duels met Turkije, Letland en Gibraltar in de WK-kwalificatie op het programma staan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
PSV heeft interesse in gewilde FC Twente-goalie Joël Drommel
Joël Drommel van FC Twente is nadrukkelijk in beeld bij PSV. De club uit Enschede versterkte zich maandag met Lars Unnerstall. Komend seizoen kan er opnieuw het nodige veranderen in het doel bij de Eindhovenaren. -
Jong PSV redt een punt, maar geeft er ook een cadeau aan Helmond Sport
Jong PSV lag dinsdagavond op koers om de streekderby met Helmond Sport te winnen. Na een vlakke eerste helft waren de beloften van Peter Uneken overheersend en bekroonden ze hun overwicht via rechtsback Shurandy Sambo. Daarna gaf de ploeg veel te makkelijk twee goals weg aan Helmond Sport. In extremis wist Tijn Daverveld nog een punt te redden. -
Geïnspireerd PSV krijgt te weinig tegen Ajax
PSV heeft tegen een matig Ajax niet meer dan een gelijkspel af weten te dwingen (1-1). In een topper zonder veel kansen grepen de geïnspireerde Eindhovenaren naast de kans om de eredivisie nog een beetje spannend te maken. Dusan Tadic verzilverde een penalty. -
PREMIUM
PSV heeft Götze volledig op eigen kracht gehaald en hoopt nu de vruchten te kunnen plukken
Roger Schmidt moet bij PSV nog een paar cruciale keuzes maken richting de cruciale wedstrijden van deze week tegen Olympiakos (donderdag) en Ajax (zondag). De teruggekeerde Mario Götze maakte zijn leidersrol alvast waar. -
PREMIUM
De trainer van PSV is een bijzonder kind (en soms een zondagskind)
Het was zondagmiddag weer eens husselen met een hoofdletter H bij PSV. Niemand leek het nog te begrijpen, behalve trainer Roger Schmidt. Hij legde het na afloop allemaal rustig uit, gesteund door een 3-1 zege.
-
Video
Aad de Mos opent aanval op Mino Raiola: ‘Hij heeft te veel macht en maakt spelers gek’
Elke week bespreekt clubwatcher Rik Elfrink met Aad de Mos de stand van zaken bij PSV. Ze blikken terug, bespreken de actualiteit en kijken vooruit. Deze serie verschijnt elke maandag op ED.nl. Bekijk hier de nieuwe aflevering! -
PREMIUM
Mino Raiola is woest op PSV-trainer Roger Schmidt en vindt dat PSV liegt en amateuristisch handelt
PSV heeft zich de woede op de hals gehaald van zaakwaarnemer Mino Raiola. Hij is vooral boos op trainer Roger Schmidt, die afgelopen week op ramkoers lag met Mohamed Ihattaren en hem niet selecteerde voor PSV-Ajax. ,,Er is gelogen en amateuristisch gehandeld door de club”, vindt hij. Speelt Ihattaren volgend seizoen nog voor PSV? ,,Ik kan de toekomst niet voorspellen”, zegt de zaakwaarnemer op maandagmorgen tegen het ED. -
PREMIUM
Na een goede wedstrijd is de pijn nóg heftiger bij PSV: ‘Dit is heel moeilijk om te accepteren’
Het laatste fluitje van scheidsrechter Clément Turpin voelde donderdagavond voor de PSV’ers na 90 minuten tegen Olympiakos als een scherpe naald in de benen. De sportieve pijn was na een 2-1 overwinning, die voelde als een heftige nederlaag en niet toereikend was, heel groot in het Eindhovense kamp.