Diskwalificatie Ireen Wüst na slordige wissel, Michelle de Jong pakt nationale titel
NK sprintIreen Wüst is gediskwalificeerd bij de NK sprint. De winnares van 2017 blokkeerde in de afsluitende 1000 meter Michelle de Jong, die haar eerste nationale titel sprint pakte. Bij de vrouwen heeft Michelle de Jong de nationale titel gepakt. Bij de mannen ging Leidenaar Tijmen Snel met de titel er vandoor.
Michelle de Jong bleef na vier afstanden ploeggenote Marrit Fledderus voor. Ireen Wüst, die na de eerste dag leidde, werd op de afsluitende 1000 meter gediskwalificeerd na een onhandige wissel met de uiteindelijke kampioene.
De Jong kwam tot 1.16,01 op de afsluitende 1000 meter en werd daarmee tweede, nadat Ireen Wüst uit de uitslag werd gehaald. De zege op de 1000 meter ging naar de afzwaaiende Jorien ter Mors in 1.15,84. Met haar eerste titel volgt de 22-jarige De Jong Jutta Leerdam op, die zich zaterdag met het oog op de Olympische Spelen uit voorzorg afmeldde. Ook haar ploeggenote Femke Kok sloeg de NK sprint over.
In het klassement had De Jong een ruime voorsprong op Marrit Fledderus. Helga Drost werd derde voor Ter Mors en Dione Voskamp. De Jong verdient met haar zege een startbewijs voor de WK sprint in Hamar in maart. Leerdam en Kok waren daarvoor al geplaatst.
Ter Mors sloot haar succesvolle carrière in stijl af met de winst op deze 1000 meter, de afstand waarop ze op de Spelen in Pyeongchang in 2018 olympische goud pakte. Die titel kan ze niet verdedigen, nadat ze zich op het olympische kwalificatietoernooi niet wist te plaatsen voor de Spelen van Beijing. Ter Mors won in haar carrière drie olympische titels en veroverde ook drie wereldtitels.
Mannen
Tijmen Snel was over vier afstanden de sterkste bij de mannen. De 24-jarige schaatser van Jumbo-Visma verdedigde overtuigend zijn voorsprong op de afsluitende 1000 meter. Door de afwezigheid van stadsgenoot Kjeld Nuis en het uitvallen van Dai Dai N’tab op zaterdag was de weg vrij voor de 24-jarige Leidenaar. Hij bleef na vier afstanden in het klassement Janno Botman en Serge Yoro voor.
Snel had de eerste dag afgesloten met de zege op de 1000 meter en had een voorsprong van 0,55 seconden op Lennart Velema. Met 34,88 dook hij zondag als enige schaatser onder de 35 seconden op de tweede 500 meter, voor Janno Botman (35,03). Het leverde hem een ruime marge op voor de afsluitende 1000 meter. Die werd gewonnen door Serge Yoro met 1.09,09. Wesly Dijs werd met 1.09,29 tweede voor Snel, die ruim voldoende had aan zijn 1.09,34.
Op de eerste dag van de NK sprint staakte Kjeld Nuis op de eerste 500 meter zijn race nadat het bij hem in het rechterbeen was geschoten. Dai Dai N’tab, de winnaar van de eerste 500 meter, kwam ten val op de 1000 meter. De sprinter, die reserve is voor de Spelen van Beijing, ging zondag niet meer van start.
De nieuwe Nederlands kampioen kan erop rekenen dat hij mag starten op de WK sprint in maart in het Noorse Hamar. Thomas Krol en Kai Verbij zijn al gekwalificeerd voor die WK. Eerder greep Snel naast een olympisch ticket op de 1500 meter, hoewel hij op het olympisch kwalificatietoernooi als derde was geëindigd op die afstand. De selectiecommissie wees echter Marcel Bosker aan, die ook in actie komt op de ploegachtervolging.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUMProfiel
Ireen Wüst zwaait af: ‘Ze zou ook een miljoenenbedrijf kunnen managen’
Ireen Wüst groeide op voor het oog van de wereld. Als 19-jarige maakte ze haar olympische debuut, won goud en zou dat ook op de vier volgende Winterspelen doen. Morgen neemt ze op haar 35ste afscheid als schaatsster. Een profiel, op basis van een gesprek met haar naasten. -
Jutta Leerdam maakt toptransfer naar Jumbo-Visma: ‘Het respect voor mij spatte ervan af’
Jutta Leerdam schaatst vanaf komend seizoen voor de ploeg Jumbo-Visma. De 23-jarige schaatsster komt over van Team Worldstream-Corendon, de ploeg die ze samen met haar partner Koen Verweij had opgericht. Leerdam heeft bij de ploeg van coach Jac Orie een contract voor twee jaar ondertekend. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Aggie Walsma dacht aan heroïsch afscheid, maar na 150 kilometer lag de eindstreep 30 meter te ver
Van een heroïsche zege in haar allerlaatste marathon naar een plek in de kantlijn. Het overkwam Aggie Walsma op het natuurijs van Zweeds Lapland, waar ze op zo’n dertig meter van de streep werd ingehaald door de jagende sprinters van het peloton.
-
PREMIUM
Jutta Leerdam als boegbeeld van Jumbo-Visma? ‘Ze is een filmster onder de schaatsers’
Jutta Leerdam staat op een kruispunt in haar carrière: blijft ze bij haar eigen ploeg of gaat ze naar Jumbo-Visma? Voor de schaatsploeg, ooit zo dominant, is er heel veel aan gelegen een nieuw boegbeeld aan te trekken. ,,De opvolging stond niet direct klaar, maar Jutta komt het meest in de buurt.” -
Sven Kramer ontvangt koninklijke onderscheiding bij afscheid
Sven Kramer is bij zijn afscheid in Thialf in Heerenveen onderscheiden tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De 35-jarige Fries kreeg de onderscheiding van minister van Sport Conny Helder voor zijn “unieke” verdiensten in de sport. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.