Leerdam maakt indruk op 1000 meter, Wüst pakt derde plek
NK afstandenJutta Leerdam heeft veel indruk gemaakt op de 1000 meter. Ze prolongeerde haar nationale titel met een tijd van 1.13.864.
Delen per e-mail
Leerdam was met haar tijd liefst anderhalve seconde sneller dan Femke Kok die met 1.15.169 tweede werd. Ireen Wüst werd derde met 1.15.408. Jorien ter Mors, regerend olympisch kampioen op deze afstand, belandde met een tijd 1.15,44 net naast het podium (vierde). Ze won vrijdag bij de NK afstanden de 1500 meter en eindigde zaterdag op de dubbele 500 meter ook al als vierde.
Voor Kok (20) was het haar tweede NK-medaille in Heerenveen. De talentvolle Friezin veroverde zaterdag de Nederlandse titel op de 500 meter. De onttroonde Leerdam moest op de sprint genoegen nemen met zilver. Suzanne Schulting, olympisch shorttrackkampioene op de 1000 meter, eindigde met een tijd van 1.15,76 op de zesde plek.
,,Het ging heel goed en ook heel hard”, liet Leerdam bij de NOS opgetogen weten. ,,Ik dacht na mijn finish: ‘1.13,8, nu al’? Ik heb altijd moeite om aan het begin van het seizoen er echt in te komen. Daarom was ik verbaasd dat ik nu al zo snel over de baan ging. Maar mijn basisniveau is echt omhoog gegaan. Ik voel me beter en sterker dan vorig seizoen en dat kan ik nu ook op het ijs laten zien. Ik weet dat 1.13 niet mijn limiet is. Ik kan nog veel harder. Maar dit is een heel mooi begin.”
Lees hieronder het liveblog terug van de laatste dag op de NK Afstanden.
- 10.000 meter mannen
- 5.000 meter vrouwen
- 1.000 meter mannen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Roest moet Pedersen voor zich dulden op 500 meter EK Allround
Topfavoriet Patrick Roest heeft op de eerste afstand bij de EK allround in Heerenveen zijn meerdere moeten erkennen in de Noorse schaatser Sverre Lunde Pedersen. De drievoudig wereldkampioen allround moest in een onderling duel op de 500 meter met de nummer 2 van het WK genoegen nemen met de tweede tijd: 36,39 seconden. Pedersen zegevierde in 36,25. -
VIDEO Krol imponeert op de 1000 meter, Verbij en Otterspeer maken Oranje-podium compleet
Thomas Krol heeft bij de EK sprint in Thialf de koppositie in het klassement gepakt. Dat deed de 28-jarige schaatser van Jumbo-Visma met een indrukwekkende race op de eerste 1000 meter. De Nederlandse kampioen op deze afstand zegevierde in een tijd van 1.07,49. Daarmee zette hij de concurrentie op flinke achterstand. -
PREMIUM
EK allround en sprint Absurde overmacht Nederlandse schaatsers: ‘Wij hebben niet dezelfde middelen’
Bij het EK allround en sprint vonden voor het eerst deze winter internationale krachtmetingen plaats. Vier Nederlandse gouden medailles zijn niet uniek, maar het grote verschil was wel opvallend. ,,We strijden niet met dezelfde middelen.’’ -
Kooiman bezig aan laatste seizoen: ‘Heb aantal slapeloze nachten gehad, maar het is goed zo’
Erik Jan Kooiman zet na het huidige seizoen een punt achter zijn loopbaan. De 34-jarige marathonschaatser heeft besloten zijn contract bij het marathonteam van Team Jumbo-Visma niet te verlengen. -
Oranje boven na heerlijk schaatsweekend in Thialf
Het schaatsfeest in Thialf dit weekend, met zowel het EK Allround als het EK Sprint, is ten einde gekomen. Met Antoinette de Jong (EK Allround vrouwen), Patrick Roest (EK Allround mannen), Jutta Leerdam (EK Sprint vrouwen) en Thomas Krol (EK Sprint mannen) levert Nederland alle kampioenen. Een uiterst succesvol weekend. Lees hieronder nog eens het verloop van de slotdag terug.
-
'Tijdperk Wüst en Kramer in het allrounden is voorbij'
Ireen Wüst betreurt het missen van de EK allround komende maand in Thialf maar ziet voor zichzelf nog meer dan genoeg perspectief voor een succesvolle afsluiting van haar unieke schaatsloopbaan. -
EK Allround Roest kan Europese allroundtitel ruiken na winst op 1500 meter
Patrick Roest heeft zijn favorietenrol bij het EK allround bevestigd. De Nederlander won de 1500 meter overtuigend (1.45.53) en gaat later vanmiddag met een voorsprong van ruim 21 seconden op naaste belager Sverre Lunde Pedersen de slotafstand, de 10.000 meter, in. Marcel Bosker staat derde in het klassement, op ruim 28 seconden van landgenoot Roest. -
PREMIUM
Interview Jutta Leerdam: ‘Die zwarte eyeliner, dát is mijn kenmerk’
Ze is de schaatsster van het afgelopen jaar én van de toekomst. Jutta Leerdam (vandaag wordt ze 22 jaar) zette in 2020 grote stappen: ze won goud op de belangrijkste toernooien en begon een eigen ploeg.