Mannen pakken goud bij teamsprint, schaatssters eindigen achter Rusland
Nederland heeft bij de wereldbeker schaatsen in Polen opnieuw goud veroverd op de teamsprint voor mannen. Oranje reed een winnende tijd van 1.20,06. Daarmee was de ploeg van bondscoach Jan Coopmans 0,78 seconde sneller dan nummer twee China, die als tegenstander fungeerde in de laatste rit. Canada pakte brons met een tijd van 1.20,96.
Delen per e-mail
Voor Oranje kwamen Ronald Mulder, Kjeld Nuis en Thomas Krol in actie. Vorige week, tijdens de eerste wereldbeker in Minsk, reed Kai Verbij in de plaats van Krol. Nederland zegevierde in Wit-Rusland in een tijd van 1.21,16. Het verschil met China als nummer twee was toen aanzienlijk kleiner: 0,15 seconde.
Later vandaag rijden de mannen in Tomaszów Mazowiecki de 5000 meter. Voor de vrouwen staat op de eerste wereldbekerdag nog de 3000 meter op het programma.
Zilver
De vrouwen pakten in Polen het zilver op de teamsprint. De ploeg van bondscoach Jan Coopmans moest in de laatste rit voorrang verlenen aan Rusland.
Het drietal van Oranje gaf na de afvalrace over drie ronden ruim anderhalve seconde toe op de tegenstander: 1.27,65 tegen 1.29,34. Het brons was voor Japan in een tijd van 1.29,65.
Namens Nederland verschenen Jutta Leerdam, Michelle de Jong en Sanneke de Neeling op het ijs. Vorige week, tijdens de eerste wereldbeker in Wit-Rusland, pakte Oranje nog goud met Letitia de Jong in de gelederen. Haar plek werd in Polen ingenomen door De Neeling.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ter Mors vervangster Schulting meldt zich af voor EK sprint: ‘Soms moet je zo'n keuze maken’
Suzanne Schulting heeft zich afgemeld voor de EK sprint komend weekeinde in Thialf. Het toernooi past niet goed in haar voorbereiding op de EK shorttrack, die een week later worden gehouden in het Poolse Gdansk. Jorien ter Mors neemt haar startbewijs over. -
PREMIUM
EK Allround Lukt het na Schenk en Koss straks ook Roest?
Op het WK-kwalificatietoernooi domineerde Patrick Roest op drie afstanden. Nu eerst de EK allround van dit weekend, maar daarna is de vraag: kan hij volgend jaar een olympisch drieluik voltooien? -
Bekijk hier alle uitslagen/tussenstanden op de EK Allround en EK Sprint
Dit weekend hoef je niets te missen van de EK Allround én EK Sprint in Thialf. Bekijk hieronder alle uitslagen en tussenstanden (het kan even duren voordat de uitslagen zijn geladen): -
PREMIUM
Verbij klaar na val: ‘Ik had graag willen zien hoe goed ik was’
Tot morgen is Kai Verbij de enige mannelijke schaatser die ooit Europees kampioen sprint werd. Maar na zijn val weet hij: morgen komt er een nieuwe naam bij in de geschiedenisboeken. ‘Erg balen, ik wilde heel graag de enige blijven’ -
PREMIUM
Column Een allround toernooi, dat wás Sven en Ireen
Uiteindelijk zal het niet meer vanzelfsprekend zijn dat Sven Kramer en Ireen Wüst aan de start staan bij een allroundtoernooi, denkt columnist Erben Wennemars. ‘En dus moeten wij, als publiek, ook niet blijven hangen aan hun prestaties uit het verleden, maar genieten van de baanrecords.’
-
Na Kramer weet ook Wüst zich niet te plaatsen voor EK Allround
Het EK Allround moet het in januari doen zonder twee veelwinnaars. Waar eerder op de dag Sven Kramer zich niet wist te plaatsen voor het kampioenschap, slaagde ook Ireen Wüst er niet in om een startbewijs binnen te slepen. De vijfvoudig winnares stelde teleur op de 3.000 meter. -
EK Allround Roest kan Europese allroundtitel ruiken na winst op 1500 meter
Patrick Roest heeft zijn favorietenrol bij het EK allround bevestigd. De Nederlander won de 1500 meter overtuigend (1.45.53) en gaat later vanmiddag met een voorsprong van ruim 21 seconden op naaste belager Sverre Lunde Pedersen de slotafstand, de 10.000 meter, in. Marcel Bosker staat derde in het klassement, op ruim 28 seconden van landgenoot Roest. -
Oranje boven na heerlijk schaatsweekend in Thialf
Het schaatsfeest in Thialf dit weekend, met zowel het EK Allround als het EK Sprint, is ten einde gekomen. Met Antoinette de Jong (EK Allround vrouwen), Patrick Roest (EK Allround mannen), Jutta Leerdam (EK Sprint vrouwen) en Thomas Krol (EK Sprint mannen) levert Nederland alle kampioenen. Een uiterst succesvol weekend. Lees hieronder nog eens het verloop van de slotdag terug.