Bas (11) doet samen met koningin Máxima een oogtest in Erasmus MC
Koningin Máxima mocht tijdens haar bezoek aan het Erasmus MC even kennismaken met de 11-jarige Bas. Hij lijdt aan myopie, oftewel bijziendheid, en heeft een oogsterkte van -5. Ze spraken met elkaar over hoe belangrijk het is om niet te veel naar een beeldscherm te kijken. ,,Ik weet het, maar ik houd me er niet echt aan”, moest Bas grinnikend opbiechten.
In het ziekenhuis onderging de jongen een oogmeting en koningin Máxima kreeg uitleg over de ogen van Bas. Op een papiertje stond wat uitleg, maar de koningin kon dat in eerste instantie niet goed lezen, omdat ze haar leesbril niet bij de hand had. ,,Ik heb een ander oogprobleem”, zei ze grappend tegen Bas.
Aan de koningin vertelde Bas over de 20-20-2-regel van het Oogfonds. Dat houdt in dat je twintig minuten op je scherm kijkt, twintig seconden in de verte kijkt en dan twee uur naar buiten gaat. De ouders van Bas werken met een schermtijd, maar toch vindt Bas het moeilijk om zich aan de regel te houden. ,,Ik ga m’n best doen”, zei Bas toen de koningin hem vroeg of hij haar wilde beloven om zich strenger aan de regel te houden. ,,Misschien kan je een timer zetten”, stelde Máxima voor. ,,Oh, dat is eigenlijk best een goed idee”, vond Bas.
De twee kwamen samen tot de conclusie dat Bas in die twintig seconden even zijn tanden moet gaan poetsen of een glaasje water moet pakken. De vader van Bas stelt hem gerust: na de groeispurt stabiliseren de ogen, dus vooral de komende vijf jaar zijn nog cruciaal. ,,Nou, we hebben een afspraak gemaakt. Nog vijf jaar je best doen”, zegt Máxima lachend. ,,Hij is er niet echt blij mee, maar goed.”
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
Liefde is er nog altijd! Maud en Evert stralen op boerderij van Yvon Jaspers
Boer Evert en Maud lijken nog altijd gelukkig in de liefde. Yvon Jaspers deelt vandaag, in aanloop naar haar nieuwe programma Onze boerderij, een kiekje met het meest besproken koppel van het afgelopen seizoen Boer zoekt vrouw. De twee kwamen langs om haar te helpen op de eigen boerderij, die de presentatrice is begonnen. -
De slimste blik
Carolina Dijkhuizen sloeg flater toen zij acht BN’ers moest noemen met ‘dijk’ in hun naam
Welke kandidaat sprong eruit? Wat was Maartens momentje en welke galerij bood de meeste gespreksstof? Een terugblik op de vijfde week van De slimste mens. -
Anita Witzier en Edson da Graça presenteren nieuw programma over de liefde
Anita Witzier is vanaf 21 augustus te zien in Festival van de Liefde, een nieuw NPO 1-programma van KRO-NCRV. In het programma zoekt de presentatrice samen met collega Edson da Graça naar mooie liefdesverhalen van mensen uit heel Nederland. -
Zomerhit Calm Down blijft stijgen in Top 40
Dit is het overzicht van de belangrijkste verschuivingen in de Top 40 van 13 augustus. In de lijst zien we 3 binnenkomers, 6 zittenblijvers, 15 zakkers en 16 stijgers.
-
Stefania Liberakakis en Matheu Hinzen presenteren finale Junior Songfestival
Matheu Hinzen en zangeres Stefania Liberakakis presenteren op 24 september de nationale finale van het Junior Songfestival in Rotterdam Ahoy. Dat maakte AvroTros vandaag bekend. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras.