BBC zegt sorry tegen Prins Harry voor plaatsen ‘rasverrader’-foto
BBC heeft zijn excuses aangeboden aan prins Harry. Dat schrijft The Guardian. Aanleiding is de publicatie van een ‘foute’ foto van de royalty afkomstig uit een neonazi social media-groep. Daarop werd hij een ‘rasverrader’ genoemd en was hij afgebeeld met een pistool gericht op zijn hoofd. De zender had de prins niet van tevoren gewaarschuwd.
Delen per e-mail
De afbeelding, die online werd gepubliceerd en uitgezonden in een nieuwsuitzending van de BBC, was een collage van een extreemrechts platform. Op de foto waren bloedspetters te zien en een swastika, begeleid met de tekst: ‘Tot ziens, rasverrader’. Het aanstootgevende plaatje leverde volgens prins Harry serieuze veiligheidszorgen op en veroorzaakte veel stress bij de familie, mede doordat zijn vrouw Meghan Markle op dat moment bijna vijf maanden zwanger was.
In eerste instantie werd de klacht van de prins bij de BBC en de Britse tv-waakhond Ofcom afgewezen, omdat het gebruik van de foto in een verslag over activiteiten in rechts-extremistische groepen duidelijk een publiek belang dient, zo werd gesteld. De BCC heeft nu alsnog zijn excuses aangeboden, omdat de zender prins niet van te voren had gewaarschuwd toen het de foto uitzond en publiceerde afgelopen december.
De publieke omroep geeft aan te begrijpen dat voordat ze ‘serieus aanstootgevend materiaal publiceren, ze waakzaam moeten zijn bij het afwegen van de impact op individuen tegen het publieke belang dat door publicatie kan worden gediend’. Prins Harry geeft aan blij te zijn met de excuses van de BBC, maar dat hij het nog steeds oneens is met de publicatie. ,,Doordat een toonaangevende omroep als de BBC dit materiaal plaatst, zetten ze de deur open voor andere media om het ook te plaatsen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eigen magazine voor Miljuschka Witzenhausen: ‘Droom die uitkomt’
Miljuschka Witzenhausen gaat een magazine maken. In de eenmalige editie deelt Miljuschka geheimen over cheesecakes, vertelt ze hoe je kinderen goed leert eten en verklapt ze eenvoudige recepten om na een drukke dag snel en lekker een maaltijd te bereiden. -
PREMIUM
‘Blabla chocoladevla, wat we verzonnen hebben, hoort nu echt bij Nikkie Plessen’
Liefhebbers van typetjes en persiflages op televisie worden vandaag de dag royaal bediend met De TV Kantine, RTL Exclusief en Matthijs Gaat Door. Wat is het geheim van een goede imitatie? Erik van Muiswinkel en Carlo Boszhard geven antwoord. -
Zangeres Shary-An en vriendin verwachten eerste kindje
Zangeres Shary-An Nivillac (28), bekend van The voice of Holland en Expeditie Robinson, verwacht samen met haar vriendin Nena Kreber hun eerste kindje. -
Inbraakpoging gedaan bij Georgina Verbaan
De voordeur van het huis van Georgina Verbaan in Amsterdam is vannacht ingetrapt bij een vermoedelijke poging tot inbraak. Dat meldt de actrice in een bericht op Twitter. ‘Hey, voordeurintrappers. Ik zie dat jullie weer langs geweest zijn, want het staat allemaal op camera.’ -
Kelly Clarkson: ‘sterren waren onaardig tegen mij tijdens Idols’
Kelly Clarkson had aanvankelijk moeite om haar weg te vinden in Hollywood. De zangeres, die in 2002 de eerste editie van American Idol won, vond dat veel sterren onaardig waren tegen haar en andere Idol-deelnemers. ,,Mensen waren heel onaardig tegen ons, omdat we van een talentenshow kwamen”, vertelt ze in haar eigen talkshow The Kelly Clarkson Show.
-
Armie Hammer stapt uit film na ophef over ‘schokkende privéberichten’
Jennifer Lopez moet op zoek naar een nieuwe tegenspeler voor haar film Shotgun Wedding. Armie Hammer is uit het project gestapt na ‘valse en bedrieglijke aanvallen’ op hem. -
PREMIUM
Filmrecensie Vier sterren voor One Night in Miami: Vooral Kingsley Ben-Adir maakt indruk als Malcolm X
Onze redactie maakt je wegwijs in het actuele aanbod van films, series en albums. Wat moet je gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag de film One Night in Miami, vanaf nu te zien op Amazon Prime Video. -
Prins Harry geeft update over baby Archie: ‘Groeit als kool’
Tijdens een bezoek aan de Lealands High School in Luton afgelopen week, liet prins Harry weten dat het goed gaat met zijn 4 maanden oude zoontje Archie. Dit zei hij naar aanleiding van een vraag die hem gesteld werd door een van de leerlingen.