Beau laat live op tv bloedzuiger op slagader zetten, maar dat is lang niet zijn naarste beet
Met videoBeau van Erven Dorens (52) heeft zich woensdagavond live in zijn talkshow laten bijten door een bloedzuiger. De presentator kreeg een gek gevoel in zijn hand terwijl het beestje zich volzoog op zijn pols, maar onthulde voor het oog van 671.000 kijkers dat dit lang niet de vervelendste beet is die hij heeft meegemaakt.
Een bloedzuigende worm op je arm klinkt sowieso als een typische Beau-actie, maar de RTL 4-ster deed het niet voor de lol. Hij wilde ervaren wat presentatoren Emma Wortelboer en Jurre Geluk hebben ondergaan bij de opnames van hun programma Steken en prikken. Daarin laten ze zich door allerlei dieren bijten, om kinderen te laten zien hoe de beestjes zich gedragen.
Hoewel Beau net in een fragment had gezien hoe Wortelboer ‘gilde alsof ze werd onthoofd’, zoals Geluk het noemde, wilde hij toch meedoen. Ook huisarts Addy van der Woude kreeg hem niet ontmoedigd. ,,Ik ben er nog steeds niet over uit of dit de meest idiote mensen zijn die ik ken (...), of de meeste dappere’’, zei ze over Emma en Jurre.
Beau haalde een vaas tevoorschijn met daarin drie bloedzuigers. ,,Als jij het [hebt gedaan], Emma, doe ik het natuurlijk ook’’, zei hij, waarna bioloog Roy Veldhuizen er eentje pakte. Emma vroeg waar op zijn lijf Beau het beestje wilde hebben. De beste plek was zijn pols, zei Roy, waar allerlei bloedvaten en de slagader lopen.
Een veel pijnlijkere beet
De presentator wilde wel zeker weten dat dit geen nare ervaring zou zijn voor de bloedzuiger. Integendeel, zei de bioloog: hij gaf het beestje zo juist te eten. Eenmaal op zijn pols ging de worm snel in de ‘zuigmodus’. ,,Ik voel het, maar het is niet dat het heel erg veel pijn doet’’, zei Beau.
Dat kan kloppen: de beestjes scheiden een soort verdovend middel af, zodat slachtoffers de beet minder voelen. Van Erven Dorens dacht het te voelen in zijn vingers, maar dat was volgens Veldhuizen overdreven. ,,Ik denk dat je je een beetje aanstelt.’’
Of Beau al eens eerder is gebeten op een gekke plek, vroeg Jurre Geluk, die voor de uitzending al had gehoord dat dit het geval is. ,,Ik was ergens in Zuid-Amerika aan het overleven in de jungle’’, memoreerde Beau. ,,En ik sprong daar in het water. (...) Je hebt van die hele kleine beetvisjes. En ja... op dat moment werd ik gebeten in mijn snikkel. Dus toen sprong ik uit het water. (...) Ik ben keihard naakt weggerend.’’
Luister hieronder ook naar de AD Media Podcast of abonneer je via Spotify of iTunes. Vind alle onze podcasts op ad.nl/podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
-
Donnie strikt Chantal Janzen voor een foute schlager: ‘Broodje bockworst bij 2 miljoen streams’
Het leek Chantal Janzen wel een leuk idee: een liedje opnemen met Donnie. Maar zoals altijd bij de rapper pakt iets al snel groter uit dan gedacht. Dus is het ‘duet’ het officiële ‘Foute Anthem’ van radiozender Qmusic en brengen ze Schultenbräu eind juni twee keer live in de Brabanthallen. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid. -
PREMIUMmet video
Is het na een sekte, een moord, een incestueuze relatie én een huwelijk klaar voor Laura in GTST?
Trouwen is nooit een goed idee in Goede Tijden, Slechte Tijden. Toch doet Laura Selmhorst, die al menig man versleet, dat in de laatste aflevering van dit seizoen (die donderdag op tv was). Moet Meerdijk na 33 jaar afscheid van Laura (68) nemen?
-
Roos Reedijk heeft goed nieuws voor kijkers van Kopen zonder kijken: zevende seizoen op komst
-
-
-
PREMIUMAngela Kijkt TV1
Zei hij nou echt ‘meisje’ tegen de hoofdeconoom van een bank?
Ze moest Op1 maandagavond drie keer terugspoelen voor ze geloofde wat ze hoorde. Maar hij zei het echt. De voorzitter van MKB-Nederland noemde de hoofdeconoom van ABN Amro ‘meisje’. Tamelijk veelzeggend, vreest Angela de Jong. -
PREMIUMreportage
Cast Winnie de Poeh-musical geëmotioneerd door de levensloop van het beertje
De jonge cast van de Disney-musical Winnie de Poeh kijkt in Engeland rond bij de voorstelling die zij vanaf september zelf spelen in de Nederlandse theaters. Wij reisden mee en vingen de dag in vier emoties.