Bibian Mentel heeft uitzaaiingen in haar hersenen en neemt afscheid van naasten
Artsen hebben uitzaaiingen geconstateerd in de hersenen van de drievoudig paralympisch snowboardkampioene Bibian Mentel (48) en een behandelplan is niet meer mogelijk. Mentel heeft het advies gekregen om te beginnen met het afscheid nemen van haar dierbaren.
Delen per e-mail
Bij Mentel werd op 27-jarige leeftijd botkanker geconstateerd. Ze stond toen net op het punt om zich te plaatsen voor de Olympische Winterspelen in het Amerikaanse Salt Lake City, maar kreeg toen te horen dat haar been geamputeerd moest worden. Slechts vier maanden na haar amputatie stond ze alweer op haar snowboard en zeven maanden later werd ze Nederlands Kampioen bij de validen.
Toch keerde de kanker maar liefst 15 keer terug. Mentel kwam er altijd sterk uit, maar nu is het noodlot toegeslagen. Een behandelplan is uitgesloten, hebben de artsen haar verteld.
Afblazen
Ondanks het slechte nieuws, laat Mentel weten te blijven genieten van het leven. Op 9 maart zal ze een seminar over winnaarsmentaliteit geven. Afblazen is geen optie, laat de organisator weten. ‘Want doorzetten, dat is haar eerste natuur. Positief blijven en doelen stellen. Daarom is afblazen voor haar geen optie. En wij steunen dat.’
In december lag Mentel nog in het ziekenhuis voor een rugoperatie. De oud-snowboardster moest onder het mes om een stukje wervel te laten verwijderen dat was beschadigd door een tumor.
Mede dankzij de inzet van Mentel staat snowboarden sinds 2014 op het paralympisch programma. Ze behaalde in Sotsji dan ook de allereerste paralympische gouden medaille bij het snowboarden. Vier jaar later, in Pyeongchang, won ze tweemaal goud. In 2014 en 2018 kreeg Bibian de titel paralympisch sporter van het jaar.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Mentel kreeg in januari haar eigen speciale Cruyff Court bij De Hoogstraat Revalidatie in Utrecht. ,,Ik ben super trots dat het court mijn naam mag dragen. Ik hoop dat we in de zomer lekker veel kinderen kunnen uitnodigen om samen te sporten bij het Bibian Mentel Cruyff Court.”
Vergeer leeft mee
Esther Vergeer heeft bedroefd gereageerd op het nieuws van het naderende overlijden van Bibian Mentel (48). ,,Het is enorm triest”, zei Vergeer (39), die zelf genezen is van borstkanker. ,,Ook al wisten we met zijn allen, inclusief zijzelf, dat dit onvermijdelijk was. Hopelijk wordt de komende periode waardevol voor haar”, aldus Vergeer, chef de mission van de Nederlandse paralympische ploeg en voormalig rolstoeltennisster. “Ik heb haar vanmiddag zelf een berichtje gestuurd; een hartje, verder had ik er weinig aan toe te voegen. Verder kun je ook niet zoveel, behalve hopen dat ze deze periode met de liefste mensen om haar heen geniet.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
AvroTros zwijgt over boze nabestaanden rond omstreden Hazes-documentaire
AvroTros doet geen mededelingen over de gang van zaken rond de omstreden André Hazes-documentaire Kleine jongen. Meerdere betrokkenen zijn boos dat de omroep en producent Vincent TV geen contact hebben gezocht over beelden in de vierdelige serie waar zij op staan, of dat de makers verzoeken om de beelden niet te gebruiken hebben genegeerd. -
foto
Eva Koreman doet beroemde Beyoncé-foto na om zwangerschap te onthullen
NPO 3FM-dj Eva Koreman (36) en haar vriend Darko Tadić verwachten hun eerste kindje. Ze onthulde het nieuws vandaag in haar middagshow en plaatste daarna een foto op Instagram. -
PREMIUM
5 jaar na zijn dood: was Prince groter geweest, had hij misschien nog geleefd
Vandaag gaan in Minneapolis de deuren van Paisley Park open. In het huis waar Prince vijf jaar geleden overleed, kunnen fans voor het eerst zijn as groeten. De Prince die wij kenden was een muzikaal godenkind dat vanop zijn purperen wolk liters mooie muziek liet regenen. De Prince die haast niemand kende, was een man van 57 die een hoognodige operatie uitstelde omdat zijn geloof het niet toeliet. Hij vocht al jaren tegen pijn en verslaving, maar was zoals zoveel verslaafden een meester in camouflage. -
songlife
Muzikale herinnering in beeld: ‘Het melige Hello heeft mijn leven veranderd’
Welk liedje roept herinneringen op? In de aanloop naar de verschijning van zijn beeldroman Songlife, waarin hij zijn leven in liedjes uittekent, stelt Gerrit de Jager elke week een lezer centraal met plaat én verhaal. Vandaag Alexandra Huijbregs met Hello van Lionel Richie. -
PREMIUMANGELA KIJKT TV
Ik daag je uit om de eerste aflevering van Leven voor de Dood terug te kijken. Juist nu
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv.
-
Showbytes
Bikinibabe Loiza doet wild en Bridget smacht naar nieuwe uitdaging
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
Operatie Bibian Mentel geslaagd: ‘Ze heeft alweer een lach laten zien’
De rugoperatie van Bibian Mentel is goed verlopen. De oud-snowboardster moest vandaag onder het mes om een stukje wervel te laten verwijderen dat is beschadigd door een tumor. ‘Na weer een aantal spannende uren kan ik nu laten weten dat de operatie goed is gegaan’, schrijft haar man Edwin Spee op Facebook. -
Rocklegende Jim Steinman op 73-jarige leeftijd overleden
Rocklegende Jim Steinman, die hits schreef en produceerde voor Meat Loaf en Bonnie Tyler, is gisteren overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ. De doodsoorzaak is voorlopig nog onbekend.
0 reacties