Boudewijn de Groot stopt abrupt met optreden
updateBoudewijn de Groot gaat niet meer optreden. Dat maakt de 76-jarige zanger bekend op zijn website. Hiermee komt vrij abrupt een einde aan zijn lange carrière op het podium. Zijn eerste concert was 56 jaar geleden.
In eerste instantie zou De Groot samen met Henny Vrienten en George Kooymans een afscheidstournee doen met hun gelegenheidstrio Vreemde Kostgangers. Deze tournee moest vanwege de coronacrisis worden uitgesteld naar 2022. Maar nu George Kooymans door ALS niet meer kan optreden, gaan ook die concerten niet meer door.
De Groot spreekt van ‘de spreekwoordelijke nachtkaars’. ‘Maar dat wil niet zeggen dat ik ook stop met muziek maken. En teksten schrijven. Dat laatste heb ik de afgelopen jaren al ruimschoots gedaan en ik hoop het even ruimschoots te kunnen blijven doen. En de platen blijven natuurlijk eeuwig’.
Dat wil niet zeggen dat ik ook stop met muziek maken
Dat De Groot zou stoppen met optreden na de tour met Vreemde Kostgangers, kondigde hij vorig jaar al aan. ,,Wat dat betreft is het heel oud nieuws’’, zei zijn manager en vrouw Anja Bak vanmiddag. ,,Toch ben ik nog de hele dag gebeld, leuk te merken dat het veel mensen wat doet. Sommige mensen opperden dat Boudewijn nog solo zou kunnen optreden, maar dat wil hij niet meer. Voor hem was het een mooi einde geweest met de jongens. Dat dat er nu niet komt is jammer, maar hij ligt er niet wakker van. Boudewijn vindt wat er met George aan de hand is veel erger.’’
Friese hertalingen
De zanger schrijft nog Engelstalige teksten voor de Dashboard Danglers, de band van bassist Jaco van der Steen, waar ook zijn zoon Marcel de Groot bij betrokken is. Met Van der Steen heeft hij ook een aantal ‘kinderliedjes’ geschreven, die hij in de nabije toekomst hoopt uit te geven als cd.
Ook komt er een cd met Fries hertaalde liedjes uit zijn rijke repertoire. ‘Er komen betere tijden’, belooft De Groot zijn fans op zijn website. ‘Blijf gezond, verstandig en geduldig.’
Edison
De Groot gold in de jaren 60 en 70 als de ‘Bob Dylan van de Lage Landen’. Hij had grote successen met hits als Welterusten Mijnheer de President, Het land van Maas en Waal en Avond. In de jaren 90 stond hij in de musical Tsjechov van Robert Long, waarmee hij twee jaar toerde.
Sindsdien opereerde De Groot lange tijd vooral achter de schermen, als producer van mensen als Vrienten, Rob de Nijs en Stef Bos. In 2015 was De Groot het onderwerp van de documentaire Kom nader van regisseur Suzanne Raes. De zanger kreeg een Edison voor zijn bijdrage aan de Nederlandse cultuur en werd in 1999, samen met zijn vroegere vaste tekstdichter Lennart Nijgh, benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Kun jij hele stukken tekst meezingen? Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Great British Bake Off keert terug op Nederlandse televisie
The Great British Bake Off, het Britse bakprogramma waarvan Heel Holland Bakt is afgeleid, keert weer terug op de Nederlandse televisie. Omroep MAX, die het programma eerder ook uitzond, maakt vandaag bekend dat het twaalfde seizoen vanaf 2 juni te zien is op NPO 1. -
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
Jonge Nederlandse vrouwen zetten sinds 2018 muziekindustrie op zijn kop
Wéér pakt een Nederlandse vrouw de koppositie in de Nederlandse Top 40. S10 heeft met haar songfestivalinzending De Diepte het populairste liedje van het land te pakken. Het zoveelste teken dat jonge Nederlandse vrouwen die zingen in de eigen taal sinds 2018 de baas zijn in de hitlijsten. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
Dochter Ozzy Osbourne ontsnapt aan dodelijk brand in muziekstudio, jonge producer komt om
Aimee Osbourne (38), de oudste dochter van Ozzy en Sharon Osbourne, is afgelopen week ontsnapt aan een brand in een studio in Hollywood. Bij de brand kwam een persoon om het leven, en jonge producer, en raakten twee mensen gewond.
-
PREMIUMInterview
Henny Vrienten: ‘Ik ben 72 en wil een nieuw bandje beginnen, dat is toch blinde ambitie?’
Kinderen vindt hij de mooiste medeburgers. Muzikant en familieman Henny Vrienten over ouder worden, het geloof en zijn gezongen autobiografie. Er zijn plannen, en beperkingen. ‘Ik ben van nature heel vriendelijk, maar als ik in een band zit, moet het gaan zoals ik in gedachten heb.’ -
PREMIUMRecensie
Limburgse versie van jonge Boudewijn de Groot
In onze Playlist maken we je wegwijs in het actuele aanbod van on demand-films, series, albums en podcasts. Wat moet je gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag: het album van Jack Poels. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer