Chaotisch bezoek aan Curaçao begint liefdevol voor Oranjes op hun 21ste trouwdag
met foto'sKoning Willem-Alexander en koningin Máxima vieren hun 21ste trouwdag bepaald niet met z’n tweeën. In Willemstad op Curaçao staan duizenden mensen langs de route om iets van het paar en hun oudste dochter prinses Amalia op te vangen en dat levert chaotische taferelen op. De beveiliging rond het paar en de ernstig bedreigde prinses draait overuren.
Wat een begin van een trouwdag. Bij de Pontjesbrug in hartje Willemstad hangen koning Willem-Alexander en koningin Máxima een sleuteltje aan een hartvormig kunstwerk. Ze doen dat alleen niet in intieme setting, maar met tientallen hoogwaardigheidsbekleders, beveiligers, toeristen en journalisten om hen heen. ,,Prachtig om hier op Curaçao te zijn op onze trouwdag, maar dat is het overal’’, zegt de vorst.
Daarna wandelt hij met vrouw en dochter de Pontjesbrug over. Om de Oranjes heen draaien de Nederlandse beveiligers overuren om hen een zo vrij mogelijke doorgang te verschaffen, met extra aandacht voor de ernstig bedreigde Amalia. Ze doen dat samen met beveiligers en politieagenten van Curaçao, maar kunnen niet voorkomen dat veel (Nederlandse) toeristen vlakbij de leden van de koninklijke familie komen.
,,Ik heb de koningin gezegd dat ik haar in Zwolle op het provinciehuis ook al eens heb gezien’’, zegt Gerrit Dekker uit Doetinchem op de Pontjesbrug, nadat hij haar spontaan de hand heeft geschud. Vlak daarna zorgen de Nederlandse beveiligers dat Dekker uit de directe omgeving van de Oranjes verdwijnt. Het gezelschap trekt verder, naar het Brionplein. Van een afstandje lijkt het geduw en getrek om Willem-Alexander, Máxima en Amalia heen nog het meest op een wervelwind uit een stripverhaal.
‘Hij stopte hem in zijn mond’
Wat de Nederlandse bodyguards van de Dienst Koninklijke en Diplomatie Beveiliging ook niet helpt, is dat ze soms discussies met politieagenten van Curaçao moeten voeren. ,,Ik sta in direct contact met het koninklijk huis, ik weet zeker dat de koning dit een prima afstand vindt naar de pers’’, zegt een ervaren beveiliger bij het hartvormige kunstwerk bij de Pontjesbrug. De agent kijkt hem woedend aan, terwijl hij het persleger maar na achteren blijft duwen. ,,Dat kan wel zijn, maar ik heb een ander bevel.’’
De discussie eindigt met de komst van de Oranjes. Ze poseren, hangen het slotje aan het kunstwerk en koning Willem-Alexander stopt volgens de traditie het sleuteltje in zijn mond.
Máxima en Amalia kijken hem verbijsterd aan, kunstenaar Carlos Blaaker ook. ,,Hij deed het gewoon, de koning stopte ‘m gewoon in z’n mond’’, juicht Blaaker.
Hou deze site in de gaten voor de nieuwste afleveringen van onze podcast ‘Van Oranje’, een serie over de opmerkelijkste Oranjes uit de rijke geschiedenis van onze koninklijke familie. Beluister deze via onze site, of abonneer je via Spotify of iTunes om geen aflevering te missen.
Bekijk hier al onze video’s over het Koninklijk Huis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Frans Bauer was bereid om carrière op te geven voor zieke Mariska
Frans Bauer was bereid om zijn carrière op te geven als zijn vrouw Mariska 24 uur per dag zorg nodig zou hebben na haar herseninfarct van vorig jaar. Dat wist de zanger vanaf het moment dat hij met haar het ziekenhuis in stapte, zo vertelt hij in de podcast ‘30 minuten rauw’ van Ruud de Wild. -
Showbytes
Grote wens van Waylon gaat in vervulling en Estavana bezorgt Rafael ‘puur geluk’
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUMmet video
Prinses Amalia over Antillen-reis: ‘Heel intensief, maar dat had mijn vader al gezegd’
Niet per regeringsvliegtuig, maar met het marineschip Zr.Ms. Holland reizen de Oranjes van Aruba naar Curaçao op hun rondreis over de Antillen. Voor het eerst horen we prinses Amalia over haar vuurdoop op de eilanden.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
Na zijn vrouw Michelle komt ook Barack Obama naar de Ziggo Dome
Barack Obama komt in mei naar Nederland om te praten over onder andere zijn ambtsperiode en het werk van zijn Obama Foundation. De Amerikaan staat op 1 mei in de Ziggo Dome in Amsterdam, maakte de concertzaal maandag bekend. -
Showbytes
Olcay voelt zich net een kikker en Christina waant zich een vampier in bad
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.