Dilan Yurdakul (GTST, Bonnie & Clyde) kruipt nu in de rol van doodgeschoten Humeyra: ‘Ik hoef niet meer bang te zijn’
De dramatische moord op de 16-jarige Humeyra wordt een theatervoorstelling. Actrice Dilan Yurdakul zet de in 2018 op school doodgeschoten Rotterdamse tiener neer.
In een indringende monoloog geeft Dilan aan de hand van het rapport ‘Inspectieonderzoek naar de aanpak van de stalking door Bekir E.’ een persoonlijke invulling aan alle vragen die Humeyra ervaren zou kunnen hebben. Zo probeert ze een invulling te geven aan het meisje dat slachtoffer werd van brute stalking. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Had deze moord voorkomen kunnen worden? Waarom heeft niemand haar echt geholpen? Is het een noodlot?
In de voorstelling, die vanaf februari te zien is, spreekt Humeyra vanuit de dood. ,,Ze beklaagt zich over de fouten die gemaakt zijn, maar ook zien we hoe ze verliefd op hem werd en hoe bang ze is als ze nog niet dood is. Een van de eerste zinnen die ze zegt is: ‘het is gebeurd, ik hoef niet meer bang te zijn, ik hoef nooit meer bang te zijn’”, vertelt Dilan.
Tekst gaat verder onder de foto.
De voorstelling is daarmee een vervolg op wat er werkelijk is gebeurd. De 16-jarige Rotterdamse met Turkse roots werd in de maanden voor haar dood maandenlang gestalkt door haar latere moordenaar, Bekir E. Met hem had ze een korte flirt, waarna ze het uitmaakte toen bleek dat hij veel ouder was. Daarna begon het stalken en bedreigen. Politie en justitie namen de aangiften en meldingen niet serieus genoeg, met een dramatische climax: op december 2018 schoot Bekir E. de tiener dood in de fietsenstalling, nadat hij haar een paar honderd meter achterna was gerend.
Het is de tweede keer dat Dilan Yurdakul (vooral bekend van GTST) een waargebeurd misdaaddrama gebruikt voor een voorstelling. Sinds deze week is de Videolandserie Bonnie & Clyde te zien, over het waargebeurde verhaal van Merve en Marcos, het liefdesstel dat in 2014 twee weken lang rovend en plunderend door Nederland trok.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVideoserie
De Nederlandse Bonnie en Clyde: een zwart sprookje
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
Bondskanselier Olaf Scholz volgt nieuws over Rammstein op de voet en hoopt op ‘opheldering’
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz volgt het nieuws over de Duitse metalband Rammstein op de voet. Dat zei een woordvoerder van Scholz vrijdag tijdens een persconferentie in Berlijn. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
video's
Verdachte Brech: ‘Dat ik nooit gemeld heb dat ik Nicky had gevonden, was domheid’
Verdachte Jos Brech gaf vandaag in Den Bosch eindelijk antwoord op vragen van het gerechtshof over de dood van Nicky Verstappen. ,,Ik zag iets roods liggen, ik ging kijken en zag een kind.” Toen hij vertelde over het moment dat hij Nicky’s hartslag controleerde, barstte hij in huilen uit. Vandaag is de inhoudelijke behandeling begonnen van het hoger beroep over het misbruik en de dood van Nicky in 1998.
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
Recensie
Muse speelt uitstekend op Malieveld, maar de magie blijft lang uit
Hoe later op de avond, hoe beter het wordt bij Muse op het Malieveld. Het daglicht blijkt in Den Haag geen bondgenoot van de Britse band, die wel uitstekend speelt.Den Haag -
Barbara de Loor volgt Olga Commandeur op bij Nederland in beweging
Barbara de Loor (49) volgt Olga Commandeur op als presentatrice van Nederland in beweging. De oud-schaatsster is vanaf maandag 4 september naast Duco Bauwens te zien in het populaire MAX-programma.