Eerbetoon in de maak voor Golden Earring: duizend fans treden op als afscheidsconcert
De Haagse rockband Golden Earring heeft door de spierziekte van gitarist George Kooymans nooit een afscheidsconcert kunnen geven. Dat is erg jammer, vindt documentairemaker Yaël Vinckx. Daarom nam ze het initiatief voor een afscheidsconcert voor de band, waarbij zo’n duizend amateurmuzikanten in Ahoy Earring-songs zullen spelen.
Vinckx doet via Stichting ALS een oproep aan Earring-minnende amateurmuzikanten. ,,Stel je voor, circa duizend mensen spelen live een aantal Earring-songs op een monumentale locatie, in aanwezigheid van duizenden fans. Doel is om een zo hoog mogelijke opbrengst voor de Stichting ALS Nederland op te halen.” Die stichting werft fondsen voor wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en behandeling van de dodelijke zenuw- en spierziekte.
Vinckx, documentairemaker en actief in het bandjescircuit, kwam op het idee na het zien van de documentaire We are the thousand, waarin vijf Italiaanse vrienden duizend muzikanten het lied Learn to fly van de Foo Fighters laten spelen in de hoop die band naar hun dorp te halen. Dat lukt. ,,Ik was zo ontroerd door de verbindende kracht van muziek”, zegt Vinckx. ,,Toen het nieuws kwam dat de Earring moest stoppen om de ziekte van George, kwam ik op dit idee. Ik ben meteen gaan rondbellen, ook met de Earring-leden, en die vonden het een erg sympathiek initiatief.”
Het concert staat gepland voor woensdag 18 oktober in Ahoy in Rotterdam, zo’n vier jaar nadat de rockband daar zelf zijn laatste concert ooit gaf. De duizend amateurs vormen de hoofdact en de organisatie mikt als voorprogramma op een aantal bekende artiesten die óf een band hebben met de Earring of met de ziekte ALS. Op de tribunes is plek voor zevenduizend mensen.
Documentaire
Vijf van de deelnemende amateurmuzikanten zullen in aanloop naar het optreden gevolgd worden voor een documentaire: De Earring & ik. Plan is om hun verhaal, samen met het concert, rond kerst uit te zenden op de NPO. In de docu wordt het verhaal van de fans verteld, gerelateerd aan de Earring door een liedje, een concert of een dierbare herinnering. Er wordt ook stilgestaan bij Kooymans en zijn ziekte. De ziekte, die zo’n anderhalf jaar geleden bij hem werd geconstateerd, laat diepe sporen na in zijn leven, vertelde hij vorige week nog aan deze site. ,,De spieren gaan achteruit, je wordt gewoon een beetje invalide. Dat gaat sneller dan ik dacht en dat is shit. Ik moet er maar mee dealen.”
Voor het concert worden bassisten en drummers, zangers en gitaristen gezocht – jong of oud, ervaren of niet. ‘De muziek telt. Je kunt je binnenkort hiervoor aanmelden. Dit doe je door een homevideo in te sturen waarop je (een deel van) de song Radar love speelt of zingt’, schrijft de organisatie. Vinckx: ,,De Earring heeft zo'n grote invloed op de muziek. Iedereen heeft er wel iets mee, van 8- tot 80-jarigen.”
Luister hieronder ook naar de AD Media Podcast of abonneer je via Spotify of iTunes. Vind alle onze podcasts op ad.nl/podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
met video
Stunt mislukt: Douwe Bob valt van een brug in de gracht
Zijn bravoure kwam Douwe Bob (30) donderdag duur te staan. Tijdens een vaartochtje door de Amsterdamse grachten mislukte een spontane stunt, waardoor de zanger een nat pak haalde. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
Jessie J onthult voor het eerst foto’s van vader van kindje
Zangeres Jessie J heeft eindelijk het mysterie rond de vader van haar eerste kindje uit de wereld geholpen. Op Instagram deelt de Engelse singer-songwriter voor het eerst foto’s van Chanan Safir Colman.
-
Advocaat Spoorloos-gedupeerden: ‘Bied op z’n minst psychische hulp aan’
-
-
-
PREMIUMVreemde Kostgangers
George Kooymans: ‘Spieren gaan sneller achteruit dan ik dacht en dat is shit’
Mist heet het derde en laatste album van Vreemde Kostgangers. Donderdag komt de plaat uit, in omstandigheden die niemand had gewild. George Kooymans is ongeneeslijk ziek en sinds de dood van Henny Vrienten, vorig jaar, is het trio niet meer compleet. Boudewijn de Groot (78) en Kooymans (75) doen in een tweeluik op deze site hun verhaal. -
PREMIUMOranje Franje
Máxima’s avondjurk vol kralen kwam uit Pakistan en daar was het land maar wat trots op
Máxima’s jurk is groot nieuws in Pakistan, Catherine introduceerde een blazer van Zara en dan dook er ook nog een felgele jurk met veren op. Josine Droogendijk, Nederlands bekendste Máxima-kenner, bespreekt in deze nieuwe aflevering van Oranje Franje de koninklijke mode van de afgelopen week.