Glennis grijpt naast Golden Buzzer, deze acts lukte het wél
Het is voor elke auditerende deelnemer van America's Got Talent een droom: in één ruk de felbegeerde finale halen zonder zenuwslopende tussenrondes. Het ís mogelijk, met de zogenoemde Golden Buzzer waarmee je de gevreesde Boot Camp mag overslaan.
Glennis Grace greep naast de 'snelweg' naar de finale, maar mocht ze uiteindelijk de liveshows halen, dan zijn dit haar geduchte concurrenten.
Vliegende Tarzandansers
Van de in Tarzanpakjes gestoken Zucaroh Dance Group werd presentatrice Tyra Banks zo enthousiast, dat ze na hun show uit de coulissen rende en de microfoon greep. ,,Ik heb geen adem meer, dit is abnormaal goed!'', riep ze tussen het geschreeuw van het publiek door. ,,Dus jullie weten wat ik moet doen...'', klonk het, waarna ze op haar hoge hakken naar de gouden knop rende.
De piepjonge Zucarohdansers, die zichzelf omschrijven als acrobaten en gymnasten, zijn geen professionals en verbaasden de jury daarom des te meer. ,,We nemen iedereen aan, talent of niet. We willen dat je plezier hebt'', liet hun leraar vooraf weten. Lef hebben ze allemaal, want de dansertjes worden in de lucht gegooid en rondgedraaid alsof het niets is. Juryleden Howie Mandel, Mel B., Heidi Klum en Simon Cowell klapten na afloop bijna hun handen kapot.
Gepeste tiener
De 15-jarige Amanda Mena uit Boston liet voor haar auditie droogjes weten dat ze van zingen en muziek houdt. Het feit dat ze als klein meisje gepest werd, gaf haar naar eigen zeggen een dikke huid. ,,Muziek en mijn moeder hebben me er doorheen gesleept.'' De bescheiden Amanda knalde er vervolgens zonder pardon haar versie van (You Make Me Feel Like a) Natural Woman van Aretha Franklin uit.
Klum werd weggeblazen, Mandel noemde haar een 'supernatural talent'. Cowell deed er een schepje bovenop door te laten weten dat hij deze auditie niet snel zou vergeten. Het was Mel B. die Amanda uiteindelijk naar de finale stuurde. ,,Ik heb kippenvel over mijn hele lichaam. Dit is mijn reactie aan de mensen die jou gepest hebben!'', gilde ze na een knop op de Golden Buzzer. Amanda rende naar haar moeder en sloot zich in haar armen.
Hartverwarmende vader
Michael Ketterer had de harten al zo ongeveer veroverd toen hij met zijn blauwe ogen en Orange County-accent vertelde dat hij verpleegkundige is en vader van zes pleegkinderen is. Zichtbaar nerveus zong hij To Love Somebody van Michael Bolton. Het applaus vanuit de bomvolle studio emotioneerde hem.
Nog voordat zijn collega's iets konden uitbrengen, nam een compleet ontdooide Cowell het woord. ,,Voor mij telt dat je écht bent. Je hebt me verrast. Ik maakte me zorgen omdat je zo nerveus was. Soms tellen acties zwaarder dan woorden, en dat is waarom ik je naar de finale stuur.''
Onverwachte powerhouse
Mel B moest alles uit de kast halen om de 13-jarige Courtney Hadwin te kalmeren, zo zenuwachtig en stil was ze. Tot ze een paar passen achteruit deed en de Janice Joplin-muziek begon. ,,Oh my God'', riep Mel uit nadat Courtneys zware stem door de studio schalde. Courtney leek in niets meer op het verlegen meisje, Joplin veranderde haar tot een powerhouse. Dat in Mandel een groot Joplin-fan schuilt, leverde haar een gouden ticket op. De kandidate barstte in tranen uit.
Waar is Klum?
De Golden Buzzer werd geïntroduceerd in het negende seizoen van America's Got Talent. Elk jurylid mag een keer op de gouden knop slaan. Dit jaar gebeurde het vier keer, het Duitse topmodel Heidi Klum pakte haar kans nog niet.
Kijkers van de talentenjacht, die per aflevering gemiddeld 11 miljoen kijkers trekt, vinden het na het verpletterende optreden van de Amsterdamse Glennis Grace dinsdag raar dat Klum niet op de gouden knop sloeg. Want Grace is een ster, oordeelde de doorgaans kritische Simon Cowell. ,,Nooit heb ik iemand gehoord die aan Whitney Houston kan tippen, tot nu'', concludeerde een kijker.
De auditierondes duren nog tot 10 juli, de Boot Camps worden tot 7 augustus uitgezonden. 21 acts gaan door naar de live shows, één deelnemer pakt de Wild Card. Wie de finaleshow op 12 september wint, gaat naar huis met 1 miljoen dollar en treedt op in Planet Hollywood Resort & Casino in Las Vegas.
Bekijk hieronder de reactie van Angela Groothuizen en Gerard Joling op de auditie van Glennis Grace:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
POP22 met DeLange en Van Nieuwkerk van start met 605.000 kijkers
Het nieuwe muziekprogramma POP22 is donderdag van start gegaan met 605.000 kijkers. Het programma van Matthijs van Nieuwkerk en Ilse DeLange is daarmee goed voor een 17de plaats in de lijst met best bekeken programma’s van de dag van Stichting KijkOnderzoek (SKO). -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Update
Rihanna bevallen van haar eerste kindje
Rihanna en A$ap Rocky zijn ouders geworden van een zoon, meldt TMZ. Het jongetje is afgelopen week geboren in Los Angeles. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Sam Fender en Dave grote winnaars muziekprijzen The Ivors
Sam Fender en Dave zijn dit jaar de grote winnaars van de Britse muziekprijzen The Ivors. De prijzen worden jaarlijks uitgereikt in Londen om schrijvers en componisten van popmuziek, maar ook van film-, televisie- en gamemuziek te eren.
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Harry Styles: nieuwe plaat gaat niet over Taylor Swift
Harry Styles heeft ontkend dat zijn nieuwe nummer Daylight over zijn ex Taylor Swift gaat. Dat vertelde de 28-jarige zanger in The Howard Stern Show. -
Monopolyspel verraadt spoilers van nieuwe seizoen Stranger things
Er zijn online afbeeldingen gelekt van een Monopolyspel dat gekoppeld is aan het langverwachte nieuwe seizoen van de Netflix-serie Stranger things, meldt The Hollywood Reporter.