Hans Klok is duidelijk meer dan de anekdote dat hij seks had met Geer in een hotelzaal
Angela Kijkt TVJournaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv.
Tien minuten gaf ik het, een kwartiertje hooguit. Dat leek me meer dan genoeg voor illusionist Hans Klok én heel Zomergasten dit seizoen. Niet dat ik een hekel heb aan Hans Klok, helemaal niet. Nee, het is Zomergasten waar ik een grondige hekel aan heb. Aan het aureool van intelligente superioriteit dat er omheen hangt, wat in de praktijk neerkomt op een wedstrijdje moeilijk kijken. Door de gast, door de presentator, naar elkaar en naar een groot scherm waar iets heel moeilijks en intellectueels te zien is, liefst van een of andere obscure Franse zender. Wat dan gevolgd wordt door een loodzwaar gesprek over De Grote Thema’s des Levens. Straks ging die leuke Hans Klok ons nog trakteren op een panfluiter uit Oezbekistan die een oplossing wist voor het klimaatprobleem, gewoon omdat hij denkt dat het zo hoort in Zomergasten. Nou, dan nog liever Car Wars op SBS 6.
Maar ik kan niet anders zeggen dan dat ik van de uitzending heb genoten. Tien minuten werd inderdaad een kwartier. Toen een half uur. En voor ik het wist, was het afgelopen. Ik dacht als kijker Hans Klok na al die jaren een beetje te kennen door zijn talkshowoptredens, waar de anekdote dat hij met Gerard Joling heeft liggen (of staan, daar wil ik even vanaf zijn) seksen in een vergaderzaaltje van het Holiday Inn nooit ver weg is.
In Zomergasten kregen we de totale mens Hans Klok te zien, om maar even een term van Louis van Gaal te lenen. Wat een innemende, nuchtere kerel. Wat een verteller. Wat een kennis van en liefde voor zijn vakgebied en het oude varieté. Bijna achteloos reeg hij de verhalen aan elkaar. Of het nu ging over Bassie en Adriaan, de Zangeres zonder Naam, Josephine Baker, de joodse goochelaar Ben Ali Libi of Bonnie St.Claire. Met als terugkerend thema teloorgang en veerkracht, iets waar Klok met twee mislukte Las Vegas-dromen het levende voorbeeld van is. Maar als je maar hard werkt, komt het altijd wel weer goed, is zijn overtuiging.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Marieke Elsinga keert vanaf maandag terug bij Qmusic: ‘Maar ik wil zachte landing hebben’
Marieke Elsinga is vanaf komende maandag weer naast Mattie Valk te horen op Qmusic. Dat maakte ze zelf bekend in het radioprogramma. ,,Ik heb weer zin om rondjes te draaien.” -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
Extra Tegel Free Press Unlimited om journalistieke vrijheidstrijd
Free Press Unlimited heeft dit jaar een extra Tegel gewonnen bij de uitreiking van de jaarlijkse journalistieke prijzen. De bijzondere erkenning voor de Nederlandse organisatie die wereldwijd strijdt voor onafhankelijke journalistiek werd maandagavond in Amare in Den Haag uitgereikt. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Hans Klok krijgt eigen theater in Amsterdam
Hans Klok heeft binnenkort een eigen theater in Amsterdam. In het nieuwe The Harbour Club Theater op Cruquiuseiland in Amsterdam-Oost geeft hij vanaf september dinnershows geheel in stijl van zijn zo geliefde Vegas.
-
In deze films bewijst Tom Cruise dat hij wel degelijk een serieuze acteur is
Tom Cruise, die morgen terugkeert als straaljagerpiloot Maverick in het zeer geslaagde vervolg op de monsterhit Top Gun, is zoveel meer dan een ster uit het Hollywood-actiegenre. Sterker, als serieus acteur wordt hij nog vaak onderschat, stelt filmverslaggever Gudo Tienhooven. Volgens hem bewijzen deze vijf rollen het tegendeel. -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Coldeweijer had zelfreflectie nodig, zei professioneel aandachtszoeker Talitha Muusse
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer