Huh? Anniko van Santen wás toch al winnaar van De slimste mens?
Trouwe fans van De slimste mens keken vanavond vreemd op: Anniko van Santen als kandidaat? Zij dééd toch al een keer mee? Sterker nog, de huidige presentator van Opsporing Verzocht heeft De slimste mens al een keer gewonnen, namelijk in 2009. Waarom dan nu weer mee mogen doen?
Het antwoord is simpel: toen was het programma bij RTL op de buis. De zender had het format opgepakt nadat dat eerder al (in 2006) zowel in het voor- als najaar door Talpa werd uitgezonden. Het bleef voor RTL bij één seizoen. Sinds 2012 is De slimste mens bij NCRV en KRO-NCRV (sinds 2015) te zien. Dat wordt door de omroep en producent (Skyhigh TV) dan ook als het begin gezien. Het programma beleeft dan ook zijn twintigste editie. ,,We hebben door de jaren heen wel eerdere kandidaten uit de Talpa- en RTL-tijd uitgenodigd, zoals Charly Luske, Marc de Hond en Jeroen Kijk in de Vegte, maar nooit een oud-winnaar. Vanwege het jubileum hebben we nu een uitzondering gemaakt”, aldus Harm Jan Kinkhorst van Skyhigh TV. ,,Daarom doet er nu voor het eerst ook een Belg mee, Philippe Geubels.”
Een tikkeltje nerveus begon Anniko van Santen aan haar ‘rentree’. ,,Toen ik hier aankwam dacht ik: het is wel een dodelijke cocktail: bewijsdrang en geheugenverlies bij elkaar. Ik heb er helemaal de zenuwen”, stelde ze bij het intro-praatje. Dat ze weer meedeed , dankte ze aan haar kinderen. ,,Die weten wel dat ik in 2009 heb gewonnen. Dat vonden ze ook wel leuk, maar ze hebben dat niet zo bewust meegemaakt. We kijken dit programma met z’n allen. Zij riepen op een gegeven moment: ‘Ah, mam, als ze je vragen mee te doen, moet je het écht doen‘.”
Haar zenuwen werden weggenomen door de ontboezeming van medekandidaat Ferdi Stofmeel. ,,Anniko was mijn eerste televisiecrush”, vertelde de acteur. ,,Ik was hartstikke verliefd. Ik dacht nu: ‘Hoe zag ze er ook alweer uit toen?’ Dus ging ik op Wikipedia. Die foto, mensen thuis, kijk even op Wikipedia. Anniko van Santen, die foto, dan snap je waarom. Ik was tot over mijn oren verliefd.”
Anniko van Santen reageerde heel lief (‘Dit vind ik zo zoet’), maar was daarna meedogenloos voor haar vroegere aanbidder. Ze werd glorieus dagwinnaar met 447 seconden, waar Ferdi Stofmeel bleef steken op 88. Jip van der Toorn verzamelde 239 seconden en was in de finale te sterk voor de acteur die na zes deelnames en vier dagwinsten afscheid nam.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
Stripper veilt ‘onderbroek van prins Harry uit Las Vegas’
Voormalig stripper Carrie Royale veilt een onderbroek die prins Harry zou hebben gedragen tijdens zijn beruchte avond in Las Vegas in 2012. De dame biedt het kledingstuk volgens entertainmentsite TMZ vanaf donderdag aan tegen een startbod van 10.000 dollar, maar verwacht dat het hoogste bod wel een miljoen dollar zou kunnen zijn. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: ‘Ik kom ook alle lichaamssappen tegen’
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zo’n baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm. -
recensie
Waargebeurd grotdrama Thirteen Lives: Ongekende heldenmoed in adembenemende beelden
Iedereen heeft het zonder twijfel nog helder in het geheugen staan; de redding uit 2018 van twaalf Thaise voetballertjes en hun trainer die vastzaten in een ondergelopen grot. Het mediaspektakel volgde de heldendaad van de betrokken duikers die veel filmmakers tot de verbeelding sprak. Een daarvan, Thirteen Lives, is nu te zien op Amazon Prime Video.
-
PREMIUMStudio voetbal
Sjoerd van Ramshorst: ‘Bericht dat Marc Overmars stopt kwam out of the blue’
Studio Voetbal begint morgen aan het twintigste seizoen. NOS-presentator Sjoerd van Ramshorst (35) is meer dan het gezicht van de talkshow. ,,Soms zit er een melodie in mijn hoofd. Die moet op papier.” -
Peter Jackson: makers LotR-serie lieten nooit meer iets van zich horen
Peter Jackson is in het beginstadium van de ontwikkeling van de nieuwe Lord of the Rings-serie van Amazon gevraagd of hij bij het project betrokken wilde worden. De regisseur zou de scripts opgestuurd krijgen, maar hoorde nooit meer iets van de makers. -
Zeker een dode en 121 gewonden bij brand in Cubaanse haven, 17 brandweerlieden vermist
Bij de grote brand in een olieopslagplaats in de haven van de Cubaanse stad Matanzas is al zeker één dode gevallen. 121 mensen raakten gewond, 17 anderen zijn vermist.