Kijkcijfers Rob Kemps storten in, Chantal Janzen is de koningin van de zaterdagavond
Chantal Janzen mag zichzelf de koningin van de zaterdagavond noemen. Met haar programma Oh wat een jaar! is ze de enige die op primetime in de buurt komt van de magische grens van één miljoen kijkers. Rob Kemps ziet juist de kijkcijfers van The Wheel instorten. Slechts 497.000 belangstellenden schakelden in voor de tweede aflevering.
Begon Rob Kemps vorige week nog in feeststemming, nadat hij met zijn debuut als presentator van The Wheel meteen zijn leermeester Matthijs van Nieuwkerk versloeg, een week later klinkt mineurmuziek. De spelshow op SBS 6 zakt van 714.000 kijkers terug naar 497.000 belangstellenden en belandt op de veertiende plek in kijkcijferlijst van Stichting KijkOnderzoek. Een flinke terugval na een mooi begin.
Kemps kreeg veel kritiek na de eerste aflevering. Vooral zijn schreeuwende manier van presenteren werd niet door iedereen gewaardeerd en in Veronica Inside voerde René van der Gijp een sketch op waarbij hij de Brabander schreeuwend nadeed.
Ook tv-columnist Angela de Jong was kritisch. Ze sprak over ‘een gehoorbeschadiging’ en schreef over het programma: ,,Eigenlijk was alles te veel in deze show: zijn geschreeuw, het decor, het gehalte C-sterren, de lengte (anderhalf uur!). Rare uitzondering was dan weer het tempo van vraag en antwoord. Dat was zo traag dat ik als kijker spontaan ging verlangen naar reclameblokken van minstens 10 minuten.” De kritieken zijn nu ook terug te zien in de kijkcijfers, want ruim 200.000 kijkers zijn afgehaakt bij de show.
Chantal Janzen ziet juist de kijkcijfers van Oh wat een jaar! in de lift naar boven zitten. Haar muzikale show op RTL 4 stijgt van 818.000 liefhebbers naar 976.000 kijkers. Daarmee is ze de grote winnaar op prime time. Opvallend is dat op het Achtuurjournaal na geen enkel programma de miljoengrens weet te doorbreken. Op NPO 1 blijft Spaanders redelijk stabiel met 721.000 kijkers.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Succesvol tv-debuut Rob Kemps: hogere kijkcijfers dan Matthijs van Nieuwkerk
De strijd om de kijker op de zaterdagavond is gisteren in alle hevigheid losgebarsten. Een grote winnaar kwam er niet. Sterker nog: geen enkel programma buiten het Achtuurjournaal om doorbrak de miljoengrens. Oh wat een jaar! (818.000 kijkers) deed het op RTL 4 het beste, maar werd op de hielen gezeten door Spaanders (NPO 1, 763.000) en The Wheel (SBS 6, 714.000). Rob Kemps versloeg daarmee wel zijn nieuwe vriend en collega Matthijs van Nieuwkerk. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Update
Antoon en Flemming grote winnaars Top 40 Awards 2023: ‘Droom uitgekomen’
In Ahoy Rotterdam zijn vrijdagavond de Qmusic Top 40 Awards uitgereikt. Antoon kreeg de prijs voor Beste Artiest en de award voor Grootste Hit van het afgelopen jaar ging naar Flemming met Automatisch. -
Eerste aflevering Chansons! van Matthijs van Nieuwkerk trekt 811.000 kijkers
De eerste aflevering van Chansons!, het nieuwe programma van Matthijs van Nieuwkerk, heeft vrijdagavond 811.000 kijkers getrokken. Het programma, waarin Van Nieuwkerk samen met zanger Rob Kemps naar Parijs reist om over Franse liedjes te praten, viel daarmee buiten de top 5 van best bekeken programma’s. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
Angela Kijkt TV
Wat is deze Rob Kemps een verademing na dat geschreeuw in The Wheel
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Top 40
Flowers van Miley Cyrus is ook deze week de grootste hit van ons land
Dit is het overzicht van de belangrijkste verschuivingen in de Top 40 van 4 februari. In de lijst zien we 2 binnenkomers, 11 zittenblijvers, 12 stijgers en 15 zakkers.