RTL stopt samenwerking met The Voice-coach Ali B
RTL stopt de samenwerking met Ali B gedurende het onderzoek naar seksueel grensoverschrijdend gedrag bij The Voice of Holland. Vandaag werd bekend dat er een tweede aangifte is gedaan tegen de rapper vanwege een ‘zedenfeit’.
RTL nam het besluit gisteren al en laat weten dat dit niet te maken heeft met de nieuwe aangifte. Er lag al een eerdere aangifte tegen de artiest wegens grensoverschrijdend gedrag rond The Voice, werd zaterdag bekend. Zijn advocaat Bart Swier bevestigt dat er een tweede aangifte is gedaan, die los zou staan van zijn werk bij het programma. Ook nu ontkent Ali B alle aantijgingen. Waar de nieuwe aangifte precies over gaat en van wie die komt, is onduidelijk.
Afgelopen weekend werd bekend dat RTL voorlopig stopt met het uitzenden van The Voice of Holland vanwege meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag bij het programma. Naar verluidt tientallen vermeende slachtoffers meldden zich bij het programma BOOS van Tim Hofman. Hij kondigde zaterdag een uitzending over de misstanden aan, die morgenmiddag te zien is.
Jeroen Rietbergen, bandleider bij The Voice, gaf toe dat hij ‘contact van seksuele aard’ had gehad met deelnemers en legde per direct zijn werkzaamheden neer. Oud-deelnemer Nienke Wijnhoven vertelde in de talkshow Beau hoe Rietbergen haar zou hebben betast. In hoeverre dat strafbaar is, ligt aan de details van het voorval.
Een andere vrouw vertelde dat hij naaktfoto’s verstuurde per mail, dubbelzinnige grapjes maakte en aandringende berichtjes stuurde. Rietbergens vriendin Linda de Mol heeft hun relatie verbroken en staakt tijdelijk haar werkzaamheden.
Vanwege het schandaal stapte zangeres Anouk op als coach bij het programma en stopten sponsoren als T-Mobile, Renault en Isla Pastilles de samenwerking. RTL zette voorlopig ook The Voice Kids en The Voice Senior in de ijskast. In plaats van The Voice of Holland is vrijdag I can see your voice te zien.
Lees ook het profiel van Talpa-baas John de Mol: Hij blaft werknemers op de werkvloer af: ‘Kundige en ervaren mensen, die niets mogen en durven’
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Lees alle artikelen over het schandaal bij The Voice in ons dossier.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
Gepensioneerde Spaanse koning binnenkort terug in Spanje
De gepensioneerde Spaanse koning Juan Carlos keert voor het eerst in bijna twee jaar tijd deze maand even naar Spanje terug vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), melden Spaanse media. Hij verliet in 2020 plotseling en met onbekende bestemming het land, nadat hij in opspraak was geraakt over transacties met onder meer Saudi-Arabië. -
PREMIUM
Overdag huisvader, maar ‘s avonds zweeft Jonathan (28) als Aladdin over het podium: ‘Jaag mijn droom na’
Overdag is hij ‘gewoon’ huisvader en laat hij de hond uit, maar ’s avonds schittert Jonathan Vroege als hoofdrolspeler in Disney’s Aladdin. Waar hij in zijn rol moet zweven, blijft de 28-jarige Amersfoorter in zijn echte leven wel met beide benen op de grond. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Kourtney Kardashian en Travis Barker nu ‘echt’ getrouwd
Kourtney Kardashian (43) en Travis Barker (46) gaven elkaar al eerder officieus het ja-woord in Las Vegas, maar zijn nu voor de wet met elkaar getrouwd in Santa Barbara. Het stel werd gespot bij het gemeentehuis in de Californische kustplaats, waar ze elkaar eeuwige trouw beloofden. Dit meldt TMZ.
-
Koningin Elizabeth (96) heeft in 79 jaar geen paardenshow gemist en is nu ook weer van de partij
Ze was nog niet veel in de openbaarheid sinds ze in oktober een nachtje in het ziekenhuis moest doorbrengen, maar de paardenshow van afgelopen weekend op Windsor Castle wilde koningin Elizabeth (96) voor geen goud missen. Sinds het ontstaan van de Koninklijke Windsor Paardenshow, nu al 79 jaar geleden, heeft de koningin er niet één gemist, zo meldt Reuters. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Doctor Strange-actrice krijgt 8 jaar cel voor kindermisbruik
Doctor Strange-actrice Zara Phythian krijgt een celstraf van acht jaar voor het seksueel misbruiken van een meisje. Haar man, Victor Marke, moet daarvoor veertien jaar de bak in. Het koppel werd vorige week in de rechtbank van Nottingham schuldig bevonden.