Ruim 2000 mensen nemen kijkje bij Gouden Koets
Ruim 2000 mensen hebben de afgelopen dagen een kijkje genomen bij de Gouden Koets, die sinds zaterdag weer is te zien op de binnenplaats van het Amsterdam Museum. Toen bekend werd dat de musea vanwege de coronabesmettingen nog dicht bleven, opende het museum de poorten van de buitenplaats, waar het omstreden rijtuig in een glazen behuizing staat.
Het publiek kan hier nog tot eind februari gratis een kijkje nemen. Daarna verdwijnt de Gouden Koets uit beeld, aangezien koning Willem-Alexander vorige week bekendmaakte dat het rijtuig voorlopig vanwege de ophef erover niet wordt gebruikt.
Door de poorten open te stellen, wil het museum mensen de kans geven toch naar de koets te komen kijken. De bijbehorende tentoonstelling, die de koning in juni zelf opende, is online te zien. Volgens het museum houden beveiligers in de gaten of het niet te druk wordt op de binnenplaats. Een woordvoerster laat weten dat dat tot nu toe niet het geval is.
Beladen erfgoed
De koets heeft een grote restauratie achter de rug en was na ruim vijf jaar weer te zien. Het rijtuig ligt al langere tijd onder vuur vanwege het paneel Hulde der Koloniën, geschilderd door Nicolaas van der Waay, waar slaven op zijn afgebeeld. Een groeiend aantal mensen ziet de koets als beladen erfgoed en vindt dat hij daarom niet meer gebruikt zou mogen worden.
De Gouden Koets was een cadeau van de Amsterdammers bij de inhuldiging van koningin Wilhelmina in 1898. Ze nam het rijtuig in 1901 pas in gebruik bij haar huwelijk, vermoedelijk omdat haar moeder voor de inhuldiging al een andere koets had besteld. Sindsdien deed het rijtuig dienst bij huwelijken en doopfeesten van de Oranjes en sinds 1903 op Prinsjesdag.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbytes
René herdenkt zijn vader en Bridget gaat voor frieten
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUM
Oekraïne mag favoriet zijn, deze act gunt Cornald Maas de overwinning: ‘geweldige energie’
Ze hebben allebei hun eigen, andere favoriet, toch denken commentatoren Cornald Maas en Jan Smit dat Oekraïne vanavond het Eurovisie Songfestival wint. ,,Ik zeg dat met een zuchtje, ik hoop voor de competitie op een ander liedje.’’ -
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
AUTOTEST
Test Hyundai Kona Electric: kleine SUV met grote kwaliteiten
Om de snel groeiende concurrentie weer aan te kunnen, kreeg de Hyundai Kona een opfrisbeurt. Zeker de elektrische versie verdient een plekje op de shortlist. Tenzij je veel spullen of grote passagiers wilt meenemen. -
Buma Lifetime Achievement Award voor Ilse DeLange
Ilse DeLange neemt maandag tijdens de uitreiking van de Buma Awards 2022 de Buma Lifetime Achievement Award in ontvangst. De 45-jarige zangeres ontvangt de prijs voor de bijdrage die ze al meer dan 25 jaar levert aan de Nederlandse muziekindustrie.
-
Lale Gül stopt mogelijk met lezingen vanwege agressieve reacties
Lale Gül stopt waarschijnlijk met het geven van lezingen vanwege de agressieve reacties die ze uit het publiek krijgt. In WNL op Zondag vertelt de schrijfster over een negatieve ervaring die ze had bij het geven van een Vrijheidscollege, lezingen die jaarlijks plaatsvinden in de aanloop naar 5 mei. -
Dermatoloog Soe Janssens: ‘Zonnebrandcrème kan echt ónmogelijk je huidcellen aantasten’
Na een waarschuwing van de Consumentenbond over een drietal zonnebrandcrèmes is er ophef ontstaan over het krijgen van huidkanker door deze crèmes. Dermatoloog Soe Janssens van het Antoni van Leeuwenhoek schept duidelijkheid over de huidziekte en beantwoordt vijf vragen. -
Showbytes
Kraantje Pappie heeft een familiedag en Tim gaat mee voor een tatoeage
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.