Rusland stuurt raket met acteurs naar ISS voor eerste échte ruimtefilm, Tom Cruise wil ook
videoHet internationaal ruimtestation ISS wordt normaal bewoond door wetenschappers en technici, maar Rusland stuurt nu voor het eerst ook een actrice en een regisseur door de ozonlaag om de zwevende ruimtebunker om te toveren tot heuse filmstudio.
Samen met de ervaren kosmonaut Anton Shkaplerov vertrokken actrice Joelia Peresild en regisseur Klim Sjipenko vandaag in een Russische raket naar het internationale ruimtestation ISS voor een opnamesessie van de film Vizov, ‘De uitdaging’ in het Nederlands. Het is de eerste keer dat delen van een film buiten de dampkring worden opgenomen.
De raket Soyuz MS-19 steeg vanmorgen op vanaf ruimtebasis Bajkonoer in Kazachstan om na twee rondjes om de aarde aan te komen op het ISS, wat op een hoogte van ongeveer 430 kilometer in een baan rond de aarde zweeft. De aankoppeling vindt waarschijnlijk plaats rond 14.12 uur Nederlandse tijd en wordt gestreamd door Nasa. Over twee weken komen Peresild en Sjipenko weer terug.
Wordt vervolgd
Peresild heeft de hoofdrol in Vizov. In de film wordt een ruimtevaarder onwel. Hij kan niet terug naar de aarde, en daarom gaat een chirurg, die door Peresild wordt gespeeld, de ruimte in om hem te opereren en zijn leven te redden. Het laatste half uur van de film moet zich in het ruimtestation afspelen. Regisseur Sjipenko weet nu al dat het een hit gaat worden: ,,Ik kijk uit naar het vervolg op Mars”, vertelt hij aan de Russische televisie.
De Russen zijn niet de enige die een film in de ruimte willen opnemen. Actiefilmacteur Tom Cruise kondigde in 2020 aan dat hij in overleg met Nasa ook naar het ISS wil reizen om Hollywood naar de ruimte te brengen. De lancering zou uitgevoerd moeten worden door de commerciële ruimtereisorganisatie van Elon Musk, Space X. Volgens geruchten zou ook Cruise nog in oktober een raket in duiken, maar veel is daar nog niet over bekend. Hij zou wel contact hebben gehad met de passagiers van de eerste ‘burgervlucht’ van Space X.
Ruimtevaartpionier Elon Musk presenteerde 2 jaar geleden op zijn lanceerbasis in Texas een SpaceX-ruimtevaartuig dat is ontworpen om een bemande reis naar de maan of naar Mars te kunnen maken:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Blijf bij mij van Volumia! werd door dit kleine misverstand een enorme hit
Door een klein misverstand is Blijf bij mij van Volumia! in de jaren 90 een enorme hit geworden. Daar komen Qmusic-dj’s Wim van Helden en Martijn Biemans deze keer achter in de podcast Top 40 Stories. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Met video
Deze typetjes maakten Wim de Bie onvergetelijk
Wim de Bie, die op 83-jarige leeftijd overleed, laat onvergetelijke typetjes na. Samen met Kees van Kooten wordt hij voor altijd herinnerd als zwerver Dirk, burgemeester Van der Vaart of Tedje van Es, die de tuin even winterklaar komt maken. Een bloemlezing van zijn typetjes. -
video/update
Burgervlucht SpaceX-raket succesvol in baan om aarde
Een ruimtevaartuig met vier burgers aan boord is in de nacht van woensdag op donderdag om 02.02 uur (Nederlandse tijd) volgens planning gelanceerd vanaf het Kennedy Space Center in Florida. Nog geen kwartier later bevond de raket zich in een baan om de aarde. Het is voor het eerst dat een raket met alleen burgers aan boord naar de ruimte vertrokken is. -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Eigenlijk stond er in het Voice-rapport: ‘Sorry meiden, jullie stonden voor het verkeerde loket’
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv.
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
-
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Ruimtestation ISS krijgt Nederlands ‘cadeau’: een robotarm
Het Internationale Ruimtestation (ISS) krijgt een belangrijke uitbreiding, afkomstig uit Nederland. Een lange robotarm, die aan de buitenkant van het zwevende lab komt te zitten, wordt woensdag gelanceerd vanuit Kazachstan. Volgende week komt hij aan op zijn bestemming.